Steinmeier: olukord venemaa ja lääne vahel on külmast sõjast ohtlikum

0

SteinmeierPingete suurenemine USA ja venemaa vahel on tekitanud külmast sõjast ohtlikuma olukorra, ütles Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier laupäeval avaldatud usutluses.

Suhted Washingtoni ja Moskva vahel on langenud madalseisu pärast septembris saavutatud Süüria relvarahuleppe kokkuvarisemisest vähem kui nädala jooksul. USA süüdistas reedel Damaskust ja Moskvat "sõjakuritegude" toimepanemises Aleppos.

Ligi 250 000 ülestõusnute käes oleva Aleppo idaosa elanikku seisab silmitsi igapäevase pommirahega alates 22. septembrist, kui Süüria valitsusväed teatasid pealetungi alustamisest kogu linna hõivamiseks.


"On eksiarvamus arvata, et see on midagi külma sõja taolist. Praegused ajad on erinevad ja ohtlikumad," ütles Steinmeier usutluses ajalehele Bild.

Müncheni julgeolekukonverentsi peakorraldaja ja Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) endine vahendaja Ukrainas Wolfgang Ischinger ütles ajalehele, et "sõjalise vastasseisu oht on märkimisväärne".

"See oht ei ole aastakümneid olnud nii suur ning usaldus Lääne ja Ida vahel nii madal," ütles Ischinger.

ÜRO Julgeolekunõukogu hääletab laupäeval kahe konkureeriva Süüria-teemalise resolutsiooni üle. Prantsusmaa resolutsioonikavandis kutsutakse peatama õhurünnakuid Aleppole, venemaa resolutsioonikavandis seda ei mainita.

Üle 300 000 inimelu nõudnud Süüria sõda on jätkunud ÜRO Julgeolekunõukogu lõhenemise taustal. Venemaa on kaitsnud oma vetoõigusega Süüria presidenti Bashar al-Assadi mis tahes julgeolekunõukogu sanktsioonide eest. Lääneriigid toetavad sõjas mõõdukaid ülestõusnuid.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Tiit Vähi arvates peab Eesti riik toetama teda okupeerivat naabrit!
... r Steinmeieriga ühte meelt, et NATO baaside loomine ja massiivsete õppuste toomine Eestisse pigem mõjub julgeolekule negatiivselt," märkis Vähi. Vähi tõdes, et kui üle piiride kavatsevad nii ühelt kui k ...
* Euroopas valitsegu "euroopalikud väärtused" ehk ...

... õkestatakse Euroliidu sunnijõu ja karistustega. ERR: Steinmeier ähvardas põgenikest keelduvaid riike vastumeetmetega Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier ähvardas Euroopa Liidu keht ...
* Brittide poliitika sõltub sellest, kas võimu juures on konservatiivid või sotsiaaldemokraadid (leoboristid)

... nast tagasi. Traditsiooniliselt Moskva-sõbralikku sotsiaaldemokraatlikkusse parteisse kuuluva Steinmeieri sõnad näitavad tema hoiaku võimalikku pehmenemist  ...