Agressiivne ja sõjakas venemaa taastab oma sõjabaase terves maailmas.

0

Venemaa muudab Süüria varustuspunkti alaliseks mereväebaasiks, sõjaväebaas on plaanis taastada ka Egiptuses

Venemaa kaitseministeerium valmistab ette dokumente, mis lubavad rajada Süüriasse Tartusi alalise mereväebaasi, teatas riigisekretär – kaitseministri asetäitja Nikolai Pankov.

„Süüria territooriumile tuleb meil alalisel alusel mereväebaas Tartusi. Vastavad dokumendid on praegu ette valmistatud, need läbivad ametkondadevahelise kooskõlastamise protseduuri,“ teatas Pankov föderatsiooninõukogu väliskomitee istungil, vahendab Interfax.

Pankov täpsustas, et nende dokumentide valmisolekuaste on küllaltki kõrge.


„Me loodame, et palume teil varsti need dokumendid ratifitseerida samamoodi, nagu me teeme täna,“ lisas Pankov.

Tartus on Süüria suuruselt teine sadamalinn pärast Latakiat. Tartusis asub venemaa ainus väljaspool endise Nõukogude Liidu piire paiknev mereväe materiaal-tehnilise varustamise punkt, kus saab teenindada Vahemerel paiknevaid vene sõjalaevu. See varustamispunkt on olemas alates 1971. aastast.

Lisaks sellele teatas Interfax, et venemaa peab läbirääkimisi Egiptusega seal sõjaliste objektide rendile võtmiseks.

Nimelt kavatseb venemaa rentida endise Nõukogude baasi Sidi-Barrani linnas.

„Jutt käib 2019. aastast – selleks ajaks võivad tööd baasi taastamiseks juhul, kui pooled kokku lepivad, olla lõpetatud,“ öeldakse teates.

Teate kohaselt on läbirääkimised kahe riigi vahel üsna edukad. Juba sõlmitud kokkulepete järgi toob venemaa merd mööda kohale vajaliku sisseseade ning baasis hakkab paiknema vene sõjaväekontingent, mis on aga esimesel etapil küllaltki väike.

Sidi-Barranis asus kuni 1972. aastani Nõukogude mereväebaas USA sõjalaevade jälgimiseks.

Varem on teatatud, et venemaa kaitseministeerium tegeleb sõjaväebaaside taastamise uurimisega ka Kuubal ja Vietnamis.

Allikas: Delfi

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 27.03.2016 (täiendatav)
Venemaa soovib Jaapanilt okupeeritud aladele rajada sõjaväebaasi Venemaa kaalub mereväebaasi rajamist Kuriilidele, kuhu kuuluvad ka saared, mille üle on Moskval territoriaalvaidlus Jaapaniga, te ...
* Türgi: Venemaa teeb Põhja-Süürias etnilist puhastust

... iga pingelised suhted, Latakia provintsi põhjaosast lahkuma, vahendas BBC. Venemaale on seda vaja selleks, et luua julgeolekutsoon ning tõhustada piirkonnas asuvate Vene ja Süüria sõjaväebaaside kaitset, a ...
* Järjekordne tõend terroristliku Moskva režiimi valmistumisest suursõjaks.

Moskva rajab Ukraina piiri lähedale suurt sõjaväebaasi Uudisteagentuuri Reuters teatel on venemaa Ukraina piiri lähedale rajamas uut suurt sõjaväebaasi, kus hakkavad paiknema nii laskemoona lao ...