Stoicescu: venemaa tahab Lähis-Idas võimalikult palju enne USA valimisi saavutada

0

Venemaa tegutseb Süürias koos president al-Assadi vägedega väga enesekindlalt ja eirab lääneriikide rahualgatusi, sest soovib võimalikult tugevat positsiooni enne USA uue presidendi selgumist saavutada, leiab kaitseuuringute keskuse teadur Kalev Stoicescu.

"Mulle tundub, et venemaale ja al-Assadi režiimile ei sobi rahu praegustes tingimustes, kui neid saadab sõjaline edu Aleppo rindel. Ka poliitiline initsiatiiv tundub neil olevat kindlalt käes, seepärast ei pidanud ka USA-ga sõlmitud vaherahu kehtestamise kokkuleppe kuigi kaua vastu ja ka Prantsusmaa algatatud resolutsiooni projekt ÜRO Julgeolekunõukogus lükati Kremli poolt üsna kindlalt tagasi," rääkis Stoicescu intervjuus Vikerraadiole.

Venemaa praegust agressiivsust ja üliaktiivset tegevust tuleb tema sõnul mõista kaheti. Ühest küljest püüab venemaa välja näidata enesekindlustust justkui kontrastiks lääneriikidele, sealhulgas USA-le.

"Et näidata, et teine pool on tahtejõuetu ja võimetu midagi saavutada. See peaks Kremli juhtide nägemuses demonstreerima, et venemaa on tõusev täht," selgitas teadur.


"Teisalt on selge, et president Putin ja venemaa sõjakas eliit vaatab õudusega pealt, kuidas nende favoriit Donald Trump kaotab järjest maad Hillary Clintonile. Seepärast püüab venemaa Süürias ja kogu piirkonnas võimalikult palju saavutada enne, kui Clinton saab presidendiks," lisas ta.

Stoicescu tuletas meelde, et venemaa on suutnud viimasel ajal Türgiga suhteid siluda, samuti on gaasitoru TurkStream ehitamise lepe alla kirjutatud.

"Viimased uudised on see, et Tartusist Süürias peaks saama venemaa alaline baas. Isegi Egiptusesse püüab venemaa rajada alalist baasi, Iraaniga tehakse rohkem sõjalist koostööd, töötatakse Iraagi suunal. Seepärast ei näe me ka Ukraina osas mitte mingisuguseid sündmusi, sest venemaa kogu aur läheb praegu Süüriale ja Lähis-Idale," selgitas Stoicescu.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Teadur: NATO püsiv kohalolek on vajalik ka Läänemerel
NATO püsiv kohalolek on vajalik ka Läänemerel, sellist otsust ei ole aga oodata enne järgmist tippkohtumist, ütles rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse teadur Kalev Stoicescu. Riigikogu arut ...
* Venemaa toetub Balti riikide vastases agressioonis kohalikule vene vähemusele!
Väljavõte raportist: milline on kõige usutavam must stsenaarium Venemaa rünnaku korral? Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse (RKK) teadurid Kalev Stoicescu ja Henrik Praks toovad riigikaitsekomisjoni t ...
* Venemaa ohuga seoses räägitakse aina enam Suwalki koridorist
...  Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Kalev Stoicescu ütles, et kui venemaal õnnestuks Suwalki koridori hõivamise läbi Balti riigid NATO-st ära lõigata, oleks see tõsine löök nii alliansile  ...