III konventsionaalse maailmasõja eest hoiatavad juba paljud

0

Venemaa on alustanud kahte maailmasõda (loe siit: "Venemaa kolm ei-d, ehk kes tegelikult Esimese maailmasõja valla päästis?"). Nüüd kardetavasti on ta käivitamas ka kolmandat.

Pinged maailmas on üha kasvamas ning venemaa on ka reaalselt alustanud tükkide ärarebimist naaberriikidelt, kasutades selleks reaalset ja konventsionaalset sõjalist allutamist. Lisaks eeltoodule torgib ja katsetab venemaa agressiivselt lubatava ja lubamatu piire erinevates kaasaegsetes poliitilistes ökosüsteemides, saates oma tegevust võimsa ülemaailmse propagandaorkestriga.

Viimaste aastatega on sõjateatri laval pingestunud eriti Süüria kriis, kust reaalsed ohud suure sõja puhkemiseks ka ennast maailmale näitamas on.

Venemaa propagandamasina nägemus tulevikustSüüria president Bashar al-Assad hoiatas intervjuus vene ajalehele "Komsomolskaja Pravda" ülemaailmse konflikti ohu eest, mis lähtub Süüriast. Tema sõnul on praegune olukord maailmas sarnane uuele külmale sõjale. Venemaa liitlane al-Assad sõnas muuhulgas näpuga USA poole näidates: „Peamine eesmärk on säilitada Ameerika hegemooniat maailma üle, mitte lubada kellelgi olla partner poliitilisel või rahvusvahelisel areenil, olgu see siis Venemaa või isegi tema liitlased läänes. Seetõttu on seda sõja lõhna, mida te (intervjueerija) kirjeldasite kolmanda maailmasõjana, õhus tunda, aga see ei ole veel otsene sõjaline kokkupõrge“.

Assad pole ainuke, kes ärevuse märke näitab. Neid on viimastel aastatel tekkinud üha suurenev hulk. Mida sõjaliselt aktiivsem on rašistlik venemaa, mida rohkem Kremli ladvik sülitab rahvusvahelise õiguse peale, seda rohkem on hoiatajaid.

Ka USA president Barack Obama on andnud teada, et kohtub täna (reedel) oma juhtivate välisnõunikega, kellega arutab, kas Ühendriigid sekkuvad Süürias sõjaliselt venemaa vastu. Seega on ka tema päevateemaks maailmasõja lõhnaline küsimus.

Aga meil eestlastel ei ole alles muud võimalust kui pelgalt valida pool, kelle paadis loksuda paratamatuse suunas. Teisisõnu - teha valik poole osas.

Lõpetuseks on tark taas parafraseerida antiikse Rooma senaatorit ja lõpetada see artikkel tuntud parafraasiga kuulsa senaator Cato sõnadest: "Ceterum Censeo Rutheniem Esse Delendam!"
Seda ütlust saab tõlkida maakeelde järgmiselt: "Muideks! Venemaa tuleb hävitada!"

Kaasaaegse maailmapoliitika mõistes tähendaks viimati kõlanu seda, et venemaa loomulikust kurjusest vabanemise tee on vaid üks - tema tükeldamine väiksemateks riikideks.

Anar Rand

Kliki ka nendele artiklitele:

* Putini ultimaatum
... lennukeid mitte ainult Rootsile ja Baltimaadele, vaid taas ka Ameerikale. Kui lüüa lahti mõni idanaabri ajaleht, siis tundub, et kolmas maailmasõda käib juba täie hooga. Izvestija pealkirjad räägivad ise ...
* Venemaa vehib lääneriikide suunas tuumaähvardustega.

Venemaa - endiselt veel Eestit osaliselt okupeeriv riik, ainuke Euroopas asuv riik, kes peale II maailmasõda on vallutanud sõjalise jõuga naaberriikidele kuuluvaid territooriume ning neid seejärel  ...
* Moskvas aetakse inimesi 400 rubla eest Krimmi ühendamisele pühendatud kontserdile: kõik kained ja ilusad

... sis ja väitis, et alanud on III Maailmasõda venelaste vastu. Vahetult enne Krimmi referendumit mullu märtsis õigustas Giulietto Chiesa Krimmi annekteerimist Vene ja Itaalia meedias. Kolm ku ...