Vene anastusjõud tugevdavad löögijõudu Balti merel

0

Meremees PutinAllikas: kaks vene raketilaeva liituvad Balti laevastikuga.

Vene Balti laevastiku laevarühma tugevdatakse lähipäevil kahe väikese raketilaevaga Zeljonõi Dol ja Serpuhhov, mis lõpetavad neil päevil ületuleku Musta mere laevastikust, ütles kolmapäeval Interfaxile olukorda tundev allikas.

"Kahe rakettidega Kalibr-NK relvastatud väikese raketilaeva ilmumisega Läänemerele suurenevad märgatavalt Balti laevastiku võimalused hävitada võimalikke sihtmärke Põhja-Euroopa piirkonnas, mis on täiesti mõistetav seoses USA raketitõrjeelementide paigutamisega Poolasse," selgitas ta.

Ametlikult ei ole kahe seni Musta mere laevastikku kuulunud raketilaeva retke eesmärgist teatatud.


Erialaste veebilehtede andmetel asusid mõlemad raketilaevad mõni päev tagasi Põhjamerel. Serpuhhov ja Zeljonõi Dol siirdusid Sevastopolist nende jaoks teisele kaugretkele oktoobri alguses. Vahemerel saatis neid puksiir SB-36. Nad külastasid Maltat ja Hispaania eksklaavi Ceutat.

Nende laevade esimesel kaugretkel 19. augustil andsid nad tiibrakettidega Kalibr kolm lööki islamistliku äärmusrühmituse Al-Nusra Rinde pihta Süürias.

Serpuhhov ja Zeljonõi Dol on projekti 21631 neljas ja viies laev, mis anti Musta mere laevastikule üle 2015. aasta lõpus. Selle projekti järgi ehitatud kolm esimest laeva kuuluvad Kaspia flotilli. Kõik need on ehitatud Zeljonõi Doli laevatehases ja suudavad korraga kaasa võtta kaheksa raketti Kalibr-NK või Oniks.

Rootsi meedia: piirkonda saabunud vene raketilaevad suunduvad Kaliningradi

Rootsi väljaanded Dagens Nyheter ja Aftonbladet kajastasid vene sõjalaevade liikumist ja avaldasid arvamust, et need võivad suunduda Kaliningradi, vahendas kolmapäeval Yle.

Rootsi kaitsejõud kinnitasid, et on venemaa laevade liikumisega kursis.

Teisipäeva õhtul läbisid laevad Suur-Belti väina. Ajaleht Dagens Nyheter oletas, et alused on teel Kaliningradi.

Euroopa internetiportaalid kirjutasid nädala alguses, et tiibrakettidega Kalibr-NK relvastatud Musta mere laevastiku väikesed raketilaevad Serpuhhov ja Zeljonõi Dol jõudsid kaugretke käigus Põhjamerele ja võivad edasi siirduda Läänemerele.

Venemaa võimud pole kahe Musta mere laevastiku raketilaeva retke eesmärki kommenteerinud.

Uudisteagentuur Interfax kirjutas, et Serpuhhov ja Zeljonõi Dol siirdusid Sevastopolist nende jaoks teisele kaugretkele oktoobri alguses. Vahemerel saatis neid puksiir SB-36. Nad külastasid Maltat ja Hispaania eksklaavi Ceutat.

Nende laevade esimesel kaugretkel 19. augustil andsid nad tiibrakettidega Kalibr kolm lööki islamistide äärmusrühmituse Al-Nusra Rinde pihta Süürias.

Serpuhhov ja Zeljonõi Dol on projekti 21631 neljas ja viies laev, mis anti Musta mere laevastikule üle 2015. aasta lõpus. Selle projekti järgi ehitatud kolm esimest laeva kuuluvad Kaspia flotilli. Kõik need on ehitatud Zeljonõi Doli laevatehases ja suudavad korraga kaasa võtta kaheksa raketti Kalibr-NK või Oniks.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lääneriigid on mures vene sõjalaevastiku manöövrite pärast
... i merel Rootsi mereväe laevadele aina lähemale, ütles Rootsi sõjalaeva HMS Visby kapten Per Öhrstedt. Vene sõjalaevade kohalolek ilmneb peamiselt siis, kui Rootsi sõjalaevad ...
* Eesti välisluure pretsedenditu avalik ohuhinnang: venemaa sõjalise jõu kasutamist Balti riikide vastu ei saa välistada

...  ja sõja korral ei hooli Moskva ühegi riigi neutraalsusest. Kreml arvestab näiteks sellega, et NATO võib kasutada Soome ja Rootsi taristut ning on teabeameti arvestuste kohaselt seetõttu valmis ründama sihtmä ...
* Igor Gräzin | Leping, mis kaotab piiri

... i ole. Lennukite alaline tungimine meie õhuruumi? Aga Nord Stream 2, mille kaitseks on Putin lubanud anda Balti mere laevastiku? Kui me need teod juriidiliselt õigeks kiidame, kinnitades uue piirileping ...