Venemaa, Valgevene ja Serbia korraldavad ühisõppuse «Slaavi vendlus»

0

Rohkem kui 150 Ivanovo õhudessantdiviisi üksikluurepataljoni dessantvõitlejat osaleb ühisõppusel «Slaavi vendlus 2016», edastas täna venemaa kaitseministeeriumi pressiosakond.

Rahvusvaheline taktikaõppus toimub 2. novembrist 15. novembrini Belgradi lähedal ning selles osalevad vene, Valgevene ja Serbia allüksused.

«Rahvusvahelises õppuses «Slaavi vendlus» osaleb venemaa poolt rohkem kui 150 dessantvõitlejat. Arvestades õppuse suunitlust ja mõtet, valiti selles osalema Ivanovo 98. õhudessantdiviisi üksikluurepataljoni võitlejad,» edastas ametkond.

Kaitseministeerium täpsustas, et lisaks isikkoosseisule saadetakse Serbiasse kolm lahingumasinat BMD-2, drooni Tahion meeskond, samuti neli ATV-d.


Esimene õppus «Slaavi vendlus» toimus mullu Novorossiiski lähedal Rajevski polügoonil õhudessantväe mägiühenduse baasis. Tänavu juhib õppust Serbia.

Interfax/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

* Täiuslik metamorfoos – rahvarindest interrindeks!
... n Vene Maailma eest võitleja kui Eesti riigi saadik. Selles tähenduses on ta sama selgelt Moskva huvide eest võitleja ni ...
* Vladimir Juškin: Putin vaatab välismaal elavaid rahvuskaaslasi kui mõjuagente

... tõkkejooksu. Tõketeks on elanikkonna konservatiivsus ja võõrriigi infoväljas olemine. Ses vallas tegutseb juba ammu üks teine riik, mis kasutab «vene maailma» (Russkij Mir) strateegiat, mille hulka ...
* Ivan Makarov: Venemaa kannatab NATO-foobia all

... ynicas toimunud XXVI majandusfoorumil hoiatas Putini endine nõunik Andrei Illarionov, et Venemaa hõivab «Vene maailma» raames Transnistria, suurema osa Ukrainast, osa Valgevenest ja Gruusiast, ka Ida-Läti ni ...