Stoltenberg: sajad tuhanded sõdurid viiakse kõrgendatud valmisolekusse

0

NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles Suurbritannia väljaandele The Times, et sajad tuhanded alliansi sõdurid viiakse kõrgendatud valmisolekusse seoses venemaa kasvanud sõjalise võimekusega ning agressioonidega naabrite vastu.

Äsja ametist lahkunud Suurbritannia alaline esindaja NATO juures Sir Adam Thomson täpsustas, et kahe kuu jooksul peaks olema lahinguvalmis kuni 300 000 sõdurit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaitseminister Hannes Hanso ütles, et sellises olukorras tuleb läbi rääkida Põhjamaadega, et need lubaksid vajaduse korral kasutada oma sadamaid või õhuruumi NATO vägede liigutamiseks.

"Kindlasti on Rootsi väga oluline riik, kellega nendel teemadel rääkida. Rootsit ning ka Soomet oleme kaasanud NATO kaitseministrite kohtumisele, ka Varssavi tippkohtumisele. Me oleme julgeolekuruumi mõistes kindlasti ühiste huvidega," lausus Hanso.


"Täpselt need ongi need debatid, mida me peame nüüd pidama ja võib-olla mida ka peetakse, et olukordi dünaamiliselt ja võimalikult efektselt lahendada," lisas kaitseminister.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

Welt: Saksa lahingtankid paigutatakse vene piiri äärde
... mriigiks on Suurbritannia, Leedul Saksamaa, Lätil Kanada ja Poolal USA. NATO peasekretär Jens Stoltenberg sõnas eile, et lahingugrupid peaks täielikult reageerimisvalimis olema järgmiseks suveks ...
Stoltenberg: NATO peab vastama venemaa sõjalise võimsuse tõusule

NATO peab vastama venemaa sõjalise võimsuse märgatavale suurendamisele, mis on toimunud juba mõnda aega, ütles alliansi peasekretär Jens Stoltenberg neljapäeval liikmesriikide kaitseministritele.  ...
Lääneriigid on mures vene sõjalaevastiku manöövrite pärast

... olt ümber Iiri saarte, vahendas BBC.   NATO juht on mures vene lennukikandja võimaliku Aleppo-rünnaku pärast NATO peasekretär Jens Stoltenberg avaldas neljapäeval muret, et Vaheme ...