Soome kaitseväe juhataja: venemaa paigutab Karjalasse Suhhoi-35 hävitajad

0

Soome kaitseväe juhataja Jarmo Lindbergi kinnitusel on venemaa paigutamas oma Bessovetsi õhuväebaasi Karjalas hävitajaid Suhhoi-35.

Lindberg rääkis Iltalehtile, et venemaa õhujõudude aktiivsus Läänemere kohal on tõusnud alates 2012. aastast ning oli kõrgpunktis 2014. aastal, pärast seda on see veidi langenud seoses venemaa osalemisega Süüria konfliktis.

"venemaa paigutab praegu oma Bessovetsi baasi Karjalas uued Suhhoi-35 hävitajad ning on viinud Kaliningradi raketikompleksi Bastion ja raketikompleksid Iskander," märkis Lindberg.

Lindberg tõdes, et kuigi on venemaa sõjaline aktiivsus lääne-suunal on jätkuv, siis märkimisväärseid üksuste paigutamisi Soome piiri lähedale pole täheldatud.


Tema sõnul otsustati vastuseks venemaa tegevustele kevadisel NATO tippkohtumisel suurendada kohalolu Baltimaades.

"Võime kindlad olla, et NATO ja USA üksusi tuleb Balti riikidesse juurde, nii nagu Varssavi tippkohtumisel otsustati," ütles ta.

Lindberg märkis, et kui Soome parlament (Eduskunta) kiidab heaks seadusemuudatuse, siis võib Soome koos NATO-riikidega edaspidi osaleda Baltimaade või mõne muu Euroopa riigi kaitsmisel, kui seda rünnatakse.

"Praegused seadused ei luba soome sõdurit saata välismaale sõdima, kuid kui seadusemuudatus läheb parlamendis läbi, siis on see võimalik," kinnitas Lindberg.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lääneriigid on mures vene sõjalaevastiku manöövrite pärast
Suurbritannia saadab vene sõjalaevu jälgima oma sõjalaevad Suurbritannia saadab Põhjamerele ja Inglise kanalisse vene lennukikandja laevagruppi jälgima oma sõjalaevad, ütles täna kaitseminister Mic ...
* Bildti hinnangul soovib Putin praegu teadlikult USA-ga vastasseisu otsida

Rootsi endine pea- ja välisminister Carl Bildt teatas pühapäeval, et on väga mures viimasel ajal kasvanud pingete pärast USA ja venemaa suhetes. Nädalavahetusel hoiatasid samal teemal ka Saksa ...
* Läti kaitseministeerium täheldab juba mitmeid päevi venemaa kasvanud sõjalist aktiivsust

Juba mitmeid päevi on Balti riikide piiride vahetuse läheduses täheldatud venelaste suurenenud sõjalist aktiivsust, teatas Läti Delfile Läti kaitseministeeriumi sõjaliste avalikkussuhete osakonna dire ...