Brzezinski: Putini strateegiline eesmärk on hirmutamisega Euroopa lõhestamine

0

Venemaa president Vladimir Putin näeb, et Euroopa riigid ei ole just üleliia integreerunud, ja tema eesmärk on Euroopa lõhestamine, hirmutades sealjuures ka tuumasõjaga, ütles Ameerika politoloog ja riigitegelane Zbigniew Brzezinski.

14. novembril Washingtonis strateegiliste ja rahvusvaheliste uuringute keskuses (CSIS) peetud diskussiooni käigus rääkis Brzezinski, et selline on tema arusaam Venemaa juhtkonna keskpikkadest plaanidest. Tema sõnul plaanib Putin ka Euroopa lahutamist Ameerikast, vahendasid Ameerika Hääl jt.

"Kuidas teisiti, kui üksnes sooviga korraldada hirmutamisoperatsioon, saab seletada Venemaa sõjalennukite ootamatut kirge suunduda patrullima eikuhugi, kaugele Venemaa piiridest, ja naasta eikuskilt," ütles Brzezinski.

Tema arvates on Venemaa strateegide tegevus suunatud sellele, et mingil hetkel tekitada "alliansis omalaadne enesehalvatus". Üks tee selleks on reaalse hirmu tekitamine võimaliku tuumasõja alguse ees.


"Meenutamine maailmale, missugune võimas tuumaarsenal Venemaal on, tekitab kohe küsimuse: kas me ei liigu tuumakonflikti poole? Viimastel aastakümnetel oleme harjunud mõttega, et keegi ei püüdle tuumaenesetapu poole, aga juba selle kaardiga mängimine on nagu vene ruleti mängimine, püstol meelekohal."

"Mina isiklikult seostaksin Molotovi-Ribbentropi pakti meenutamise Venemaa lennukite kauglendudega eikuhugi. See on viimasel ajal Putini harrastus. Tema esimene eesmärk on Euroopa hirmutamine."

See toimub Brzezinski sõnul uue ideoloogia arengu foonil, mis põhineb illusioonil Venemaa potentsiaalist, ning see toimub lipukirja all, et Kremli sammud esindavad kõigi venelaste püüdlusi.

"Sealjuures on kõne all mitte ainult etnilised venelased, vaid ka venekeelsed, niinimetatud kaasmaalased. Kreml ei pööra pilku nii Eestilt kui ka Lätilt nende venekeelse elanikkonnaga. [---] Ja mis seal rääkida - ma ei imestaks, kui sel alusel kuulutavad nad Brighton Beachi [New Yorgi Brooklyni linnaosa rajoon kus elab üle 20 000 immigrandi endise Nõukogude Liidu alalt - toimetus] oma huvide tsooniks."

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele: (2007 - 2014):

* Lühidalt - 01.06.12
... valmistab ette suuremat rahvusvahelist kampaaniat, mis on suunatud Sotši 2014 olümpiamängude boikoteerimisele, ... Brzezinski Ukrainale - olete venemaa vanem vend Nimekas USA politoloog ja riigitegelane ...
* Brzezinski näeb Baltimaade jaoks ohtu USA isolatsioonis

... Jimmy Carteri julgeolekunõunik Zbigniew Brzezinski pani ajakirja Foreign Policy värskes numbris kirja hoiatava nimekirja kaheksast riigist, kes kannataksid enim USA huvi kustumise tõttu. Riikide seas on ...
* Moskvas kasutatakse terminit «Eesti savisaarestamine»

... ja majanduslik kontroll Ukraina välispoliitiliste otsuste üle, nagu on öelnud Zbigniew Brzezinski,» kinnitas Mihkelson. «Mõjuvõimu ei pea tingimata laiendama tankidega,» meenutas Taro. «Välispoliitilised ...