Vasakpoolsuse paradiis: Põhja-Korea

0

Põhja-Korea jalatsivabriku töölised ei lahku parteikongressi auks 70 päeva jooksul töölt

Pealinna Pyongyangi ühes jalatsivabrikus otsustasid töölised tähistada mais toimuvat parteikongressi plaani mitmekordse täitmise ja ületamisega - 70 päeva jooksul töökohast ei lahkuta.

Maikuusse planeeritud Korea Töölispartei kongress on suur asi, kuna seda pole korraldatud viimased 35 aastat. Viimati tuli see kokku tänase liidri vanaisa Kim Il-sungi ajal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Wonsani jalatsivabrik on otsustanud sel puhul töötada nii öösel kui päeval.


"Valmistume partei 7. kongressiks täie võimsusega. Töötame siin vabrikus uhkusega, et täita meie marssali plaan. Töötame väga kõvasti ja kavatseme plaani täita enam kui 200-protsendiliselt," rääkis Wonsani jalatsivabriku ärijuht Jin Song-ho.

Käivitatud on 70 päeva kampaania, mille ajal töölised vabrikust ei lahku.

"Enne läksime me õhtul pärast tööd koju. Kuid nüüd, 7. parteikongressi eel, me tööpostilt ei lahku, et täita endale võetud kohustused. Keegi ei sunni meid siia jääma ja seda tegema. Patriotism sunnib meid siin ka einestama ja magama, et saaksime täita oma marssali plaani," ütles vabriku tööline Ro Yong-hui.

Et jaksu ikka jätkuks ja tuju oleks hea, on kohapeale saadetud ka akordionistid ning revolutsioonikeskuse lektorid.

"Wonsoki Revolutsioonilise keskuse töötajad tulid siia pidama loenguid. Oleme siin, et julgustada ja toetada Wonsani jalatsivabriku töötajaid päeval ja ööl kõigi selle 70 ööpäeva jooksul," ütles lektor Kim Un-sim.

Millest kongressil juttu võiks tulla, selle kohta infot eriti jagatud pole. Küll on aga võimud kinnitanud, et kõne alla tuleb vajadus tugevdada parteid ning veelgi suurendada selle juhirolli.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* God Save the Queen & Kingdom
... iaalsed jõud nimetavad ennast sotsialistideks, sotsiaaldemokraatideks, kommunistideks, töölisparteilasteks või tööparteilasteks, suundumus on ikka üks - sotsialistliku ühiskonnakorralduse kehtestamine. Meet ...
* 75 aastat tagasi tulid Moskva toel Eestis võimule vasakpoolsed

... listlik Saksa Töölispartei. Tööliste, demokraatia, õigluse ja võrdsuse loosungite all Eestis riigipööre läbi viidi. Selline oli mässude tava XX sajandi maailmas ja ega see pole muutunud eriti ka XX ...
* Sotsiaaldemokraatiast ja venemaa vihastamisest Ukraina peale seoses viimase sooviga keelustada kommunistlik ideoloogia.

... riik ja maailma sündis punavenemaa - Venemaa Nõukogude Vabariik. Punavenemaad juhtisid Vene Sotsiaaldemokraatliku Töölispartei Keskkomitee, Sotsialistide-Revolutsionääride Partei Keskkomitee, Ve ...
* Vasakpoolne laevas, laev põhjas ...

... d parteisid tuntakse veel ära ühe silmapaistva lisandi kaudu nimetuses. Selleks on "tööliste partei, töölispartei" vms., sest apelleerivad ju vasakpopulistid sellele nagu kaitseks nad viidatud klassi  ...