Pildike vasakpoolsuse paradiisist

0

Põhja-Korea liider Kim Jong-un sai uue tiitli

Põhja-Korea parlament omistas riigijuht Kim Jong-unile uue ametinimetuse ning seega on noore diktaatori ametlik tiitel endisest veelgi pikem.

Eilsest saadik on Kim riigiasjade komisjoni esimees, vahendas Reuters.

Tegemist on institutsiooniga, mis hakkab uue konstitutsiooni kohaselt asendama siiamaani palju võimu omanud riigikaitsekomisjoni.


Kimi ametlik tiitel on nüüd järgnev: "Kallis austatud seltsimees Kim Jong-un, Korea Töölispartei esimees, Korea Demokraatliku Rahvavabariigi Riigiasjade Komisjoni esimees ja Korea Rahvaarmee ülemjuhataja"

Auastmelt on Kim Jong-un Põhja-Korea armee marssal (Wonsu) ning tavaliselt kutsutakse teda propagandateadetes "meie marssaliks".

31 või 32 aasta vanune Kim oli eilsel parlamendi ehk Rahva Ülemkogu istungil ka isiklikult kohal. Parlament koguneb üldiselt üks või kaks korda aastas, et kiita formaalselt heaks riigieelarveid või suuri poliitilisi algatusi. Samuti on parlamendi volituseks jagada riigijuht Kimile uusi auväärseid tiitleid.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Põhja-Korea elanikel tuleb kaaluda oma riigi kõige rasvasema toiduvaru nahkapistmist.
... s riigi diktaatorlik juht - tööliste ning talupoegade riigi geniaalne liider, ammendamatu tarkus, suur päike ja juht Kim Jong-un. Põhja-Korea riiklik ajaleht "Rodong Sinmun" avaldas artikli, milles h ...
* Lühidalt - 25.06.2015 (täiendatav)

... pidevat sõda peab demokraatliku maailmaga, on saavutanud oma rahva suurima armastuse, mis ei jää alla sakslaste armastusele Adolf Hitleri vastu 1939. a., L.I Brežnevi vastu 1980. a. või Kim Jong Un'i  ...
* Vasakäärmusliku režiimiga Põhja-Koreas hukati kaitseminister

... a andmetel oli tegelikuks põhjuseks Hyoni tukkuma jäämine sõjaväelisel nõupidamisel, millel osales ka riigijuht Kim Jong-un. Kõrge sõjaväejuht solvas valel ajal magamisega Kimi. Kim Jong-un on al ...