Nevzorov: venemaa suudab iga inimese õnnetuks teha

0

Aleksandr NevzorovVenemaa kunagise skandaalse teleajakirjaniku, hilisema riigiduuma saadiku ja praeguse publitsisti Aleksandr Nevzorovi sõnul tegi Nõukogude Liidu lagunemisel Balti riikidesse jäänud venekeelne elanikkond oma valiku nendesse riikidesse elama jäädes ja see valik oli õige.

Kunagi Balti riikide iseseisvumise äge vastane olnud Nevzorov rääkis intervjuus ERR-i venekeelsele telekanalile ETV+, et Balti riikide venekeelne elanikkond oli valmis ära kannatama kõik ebamugavused seoses riigikeele omandamisega ja uude ühiskonda sisseelamisega.

"Nad ei haaranud tõrvikuid ja ei asunud ülestõusule, kui olukord oli "kuum". Ja las see venekeelse elanikkonna valik jääda nende valikuks, see on õige valik," leiab Nevzorov erinevalt oma varasematest seisukohtadest praegu.

"Sest venemaa suudab ju iga inimese õnnetuks teha. venemaa on harjunud sellega, et inimene on õnnetu ja see on inimese tavapärane seisund. venemaa on alati ohverdanud oma jaburale ideoloogiale sadu tuhandeid saatusi ja elusid," tõdes Nevzorov.


Nevzorovi sõnul oli ta impeeriumi sõdur, kes võitles Balti riikide vabaduse vastu nii palju kui see üldse võimalik oli.

"Siis ma uskusin sellesse, et on vaja teha kõik selleks, et minu kodu (Nõukogude Liit) ei laguneks. Sest Baltikum oli liidu tähtsaim osa, meie Euroopa, Nõukogude Liidu uhkus - selle liidu eriliseim väärtus," ütles Nevzorov.

Mitmel pool Euroopas venemaa tegelikkusest loenguid pidav Nevzorov on enda kinnitusel erapooletu ja just seetõttu ta suudabki anda venemaa reaalsusele enamvähem objektiivse hinnangu.

"Terve mõistuse seisukohalt on venemaal kõik ääretult halvasti, kuid on ka fakte, mis annavad lootust muutusteks," kinnitas ta.

* Nevzorov töötas aastatel 1983–1993 toonases Leningradi Televisioonis ning oli aastatel 1987–1993 populaarse telesaate "600 sekundit" saatejuht ning vaenas oma saadetes ägedalt ka Balti riikide iseseisvumispüüdlusi.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Ivan Makarov: Venemaa kannatab NATO-foobia all
... , vihasele mulla kaevamisele esi- ja tagajalgadega,» ütles Peterburi teleajakirjanik ja ajaloolane Aleksandr Nevzorov. Kirjanik Vladimir Voinovitš märkis, et NATO-vastase hirmu ja vaenu propaga ...
* Lühidalt - 05.08.11

... sealhulgas ka Eestis hästi tuntud ning meie iseseisvusesse halvasti suhtuv vene Riigiduuma saadik, ajakirjanik ja režisöör Aleksandr Nevzorov. Üks saatekülalistest on endine Riia OMON (erimiilits) ülem ...