Vasakäärmusliku režiimiga Põhja-Koreas hukati kaitseminister

0

Sotsialistliku Korea liider töölis-talupoegade punaarmee pidustustel.Põhja-Koreas hukati nõupidamisel tukkuma jäänud kaitseminister, vahendas Postimees.

Lääne uudisteagentuuride teatel hukati Põhja-Koreas riigireetmises süüdi mõistetud kaitseminister  ja sõjaväe ülemjuhataja Hyon Yong-chol.

Hyoni hukkamine oli avalik ning ta lasti maha sadade inimeste silme ees.

Põhja-Korea meedia teatel oli kaitseminister süüdi riigireetmises, kuid Lõuna-Korea andmetel oli tegelikuks põhjuseks Hyoni tukkuma jäämine sõjaväelisel nõupidamisel, millel osales ka riigijuht Kim Jong-un. Kõrge sõjaväejuht solvas valel ajal magamisega Kimi.


Kim Jong-un on alates 2011. aastast, mil ta sai võimule, oma riigi ladvikus «puhastust» teinud ning üsna mitmed kõrgel ametikohal olnud isikud, kaasa arvatud riigijuhi sugulased, on kas koha või elu kaotanud.

2013. aastal lasi ta hukata oma tädimehe Jang Song-thaeki, keda kunagi peeti Põhja-Korea «asevalitsejaks». Ta olevat andnud ka käsu oma tädi Kim Kyong- hui 2014. aasta mais mürgitada.

Lõuna-Korea luure teatel hukati selle aasta aprillis 15 kõrgel kohal olnud ametnikku, kuna neid peeti Kimi võimule ohuks.

Kim on saatnud väljamõeldud süüdistuste alusel sunnitööle mitmeid muusikuid, lauljaid, tantsijaid ja näitlejaid.  

Kliki ka nendele artiklitele:

* Vasakäärmuslik režiim hukkab teisitimõtlejaid
Kim Jong-un lasi hukata tippametnikke ja orkestrimuusikuid. Põhja-Korea liider Kim Jong-un on sellel aastal andnud käsu 15 inimese hukkamiseks. Lõuna-Korea luureagentuuri teatel on hukatavate  ...
* Vasakpoolne laevas, laev põhjas ...

... uve.  Kuid nimetus "tööpartei" võib esineda vasakäärmuslikes liikumistes ka partei põhinimena. Nii on Põhja-Korea sotsialistliku riigi  juhtivpartei nimi "Korea tööpartei", samas on diktaator K ...
* Putin kutsus Põhja-Korea liidri Venemaale külla

President Vladimir Putin kutsus Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni järgmiseks kevadeks riigivisiidile Venemaale. Kimile oleks see esimene riigivisiit pärast tema tõusmist Põhja-Korea liidriks a ...