Hiina kommunistidel uus eetikakoodeks.

0

Hiina kommunistid said uue käitumisjuhise, kus on keelatud õgimine, joomine ja golfi mängimine, vahendas oma lugejatele Delfi.ee

Kommunistliku partei keskkomitee kinnitas 88 miljonile parteliikmele kehtivad uue käitumiskoodeksi, mille järgi peavad kommunistid töötama omakasupüüdmatult ja vältima kohatuid seksuaalsuhteid.

Partei keskse võimuorgani poolt kinnitatud uued käitumisjuhised tõukuvad Hiina president Xi Jinpingi poolt elluviidavast korruptsioonivastase võitluse kampaaniast ja asendavad auklikud, 2010. aastast pärit vanad ettekirjutused, vahendab riiklik uudisteagentuur Xinhua.

Esimest korda pannakse keskne käitumisjuhis maksma absoluutselt iga kommunistliku partei liikme suhtes. Nende järgi peavad kommunistid tegema vahet oma erahuvide ja avalike huvide vahel, töötama omakasupüüdmatult, eelistama lihtsust ja vältima igasugust ekstravagantsust.


Uute partei distsipliini reeglite järgi on otselest keelatud pillav söömine ja joomine, aga ka golfi mängimine, mis ei sisaldunud vanas käitumiskoodeksis.

Aga juhistes sisalduvad samuti keelud „parteisiseste klikkide“ moodustamise ja personaalsete küsimuste salgamise vastu, millest tuleb parteile teada anda. Nende all peetakse silmas poliitilist võimu kasutades kasu teenimist endale, pereliikmetele või alluvatele.

Uues koodeksis on kustutatud vana keeld, mille järgi oli keelatud armukeste pidamine ja abielurikkumine. See on asendatud partei hinnangul hoopis karmima sõnastusega, mis keelab „kohatud seksuaalsuhted teistega“. Asjatundjate selgitusel jättis vana sõnastus võimaluse keelu mõttest möödahiilimiseks.

Allikas: Delfi

Kliki ka nendele artiklitele:

* Enamik maailmast on Venemaa ja Putini vastu
... oli analüüsitud riikide seas veel kaks riiki, kus üle poole elanikkonnast suhtub Venemaasse soosivalt, nendeks on Ghana (56%) ja Hiina (51%). Omajagu oli ka neid riike, kes ei arvanud Venem ...
* 2015. a. parlamendivalimistel võitis sotsialism, kuid rahuloluks pole põhjust.

... alistid koos respublikaanidega - ikka samamoodi ja  kindlalt edasi! Kuid nagu ütleb ka hiina vanasõna - iga rahvas väärib oma valitsejaid. Kahjuks peame me selel tõdemusega leppima, sest vasak ...
* Paet tahab Euroliidule kaebust esitada, et venemaa kingitust vastu ei võta

Eesti kõikide aegade kõige mannetumat välispoliitikat juhtinud endine välisminister Paet, kelle tegevuse kõrgpunktideks on ilmselt olnud vabandused Hiina kommunistliku valitsuse ees, et Eesti julges D ...