Valgevene president Lukašenka: ma langen venemaa eest!

0

Endised liitlased, tänased vaenlased - Ukraina president ees ja Valgevene-vene presidendid taga kõndimasValgevene president Lukašenka lubas venemaa eest surra, edastas Delfi.

On küll arusaamatu, mis võiks olla Valgevene presidendi eneseohverduse võimalikuks ajendiks, kas näljastreik juhul, kui Putin vangi pistetakse või hukkumine eesliinil, kui venemaa otsustab lääneriikide vastu vallutussõtta tormata, kuid lubadus on antud.

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka teatas reedel parlamendiliikmetega kohtudes, et venemaa võib läänesuunal arvestada Valgevene armee abiga.

Võib-olla leiab müsteeriumile selgituse Delfi poolt vahendatud RIA Novosti uudisest, kus presidendi sõnad tsiteerimist leiavad.


„Me kaitseme koos vene rahvaga, venemaalastega meie ühist isamaad venemaa jaoks mitte vähetähtsal läänesuunal. Me sureme siin, kaitstes Valgevenet ja venemaad,“ kuulutas Lukašenka.

Lukašenka lisas, et Valgevene armee on varustatud kõige tänapäevasemate relvadega ning on võimeline andma vastulööki igale agressorile. „Aga te peate mõistma, et kõik, mida ma räägin, on selleks, et sõda ei tuleks. Me ei hakka relvi täristama mingisuguse laiamise pärast. On palju pakilisem ülesanne: hoida rahu, anda inimestele võimalus rahulikult elada, töötada, kasvatada lapsi,“ vahendab Lukašenka sõnu Interfax.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Putin jättis karistuseks kriitika eest ära kohtumise Lukašenkaga
Vastuseks Valgevene presidendi Aljaksandr Lukašenka kriitilistele väljaütlemistele Kremli aadressil otsustas Venemaa riigipea Vladimir Putin ära jätta nende teisipäeval toimuma pidanud omavahelise isik ...
* Lühidalt - 03.12.2014 (täiendatav)

Lukašenka süüdistas venemaad lepingute rikkumises. Valgevene presidendi sõnul on Moskva käitumine inetu, kui keelas ära real Valgevene kauplejatel/tootjatel kaupade ekspordi venemaale. Sam ...
* Venelased ehitavad endale ja vasallidele ühtset õhutõrjesüsteemi

... i lepingu kiitis Venemaa heaks 2009. aastal, mille Valgevene president Aljaksandr Lukašenka kinnitas ...