Venemaa poliitilise agenda eestseisja Yana Toomi sõnad - minu pere on Keskerakond

1
+1

Yana ToomKeskerakonna volikogul südamlikke sünnipäevatervitusi saanud Yana Toom märkis tänukõnes, et talle sooviti täna jõudu poliitikas ning oma esimesed sünnipäevalilled sai ta just Keskerakonnalt. "Millest ma või järeldada, et mu pere on Keskerakond," märkis Toom.

"Eestlastele on tavapärane soovida "Jõudu, jaksu, õnne. Venelased reeglina palju jõudu ei soovi," märkis Toom. Ometi soovisid Toomile ka tema vene keelt kõnelevad tuttavad jõudu suure juubeli puhul. "Minu jaoks selge poliitiline sõnum, kuigi juubelipäeval tahaks olla tavainimene," märkis Toom.

Mis Keskerakonnas toimub?

"See on tüüpiline pereheitlus. Keskerakond on võrreldav kärgperega, kus on keerulised suhted. Me püüame selgust ja rahu saavutada, aga see meil väga hästi pole veel õnnestunud. Ehk me pingutame selle nimel edasi."

Eernits: sild Keskerakonna kahe rivaalitseva poole vahel varises kokku

Keskerakonna volikogu esimehe valimisel Kersti Sarapuule alla jäänud Edgar Savisaare soosik Peeter Ernits tõdes, et nüüd võib lõplikult väita, et sild kahe rivaalitseva poole vahel on kokku varisenud.

Peeter Ernits, keda Edgar Savisaar volikogu esimehe kandidaadina paari päeva eest tutvustas, ütles "Aktuaalsele kaamerale", et alates tänasest on erakonnas lõppenud dialoogivõimalus.

"Sild kahe rivaalitseva poole vahel on praeguseks kokku varisenud Ja meie poliitilised konkurendid praegu avavad šampusepudeleid, sest Keskerakond on kapitaalselt lõhki ja võimalused kokkuleppeks on praeguseks kadunud," analüüsis Ernits.

Kersti Sarapuu väidab vastupidist ning ütleb, et tema arvamus tugineb piirkondades peetud kohtumistele.

"Ma arvan, et mingit lõhenemist ei tule ja pigem oli küsimus juhtimismeetodites ja juhtimisstruktuuris," sõnas Sarapuu.

Volikogu otsustas kutsuda 5. novembris kokku Paides erakorralise kongressi. Paide kongressil erakonna esimeheks kandideeriv Jüri Ratas ütles, et tänaste hääletuste tulemustest tema võitu kongressil välja lugeda veel ei maksa

"Et nüüd mõelda siit edasi järgmisi hääletusi - need on niisugused teoreetiliselt huvitavad mõttekäigud, ei muud midagi," märkis Ratas.

Edgar Savisaar proovis tänasel volikogul panna hääletusele idee suure kongressi korraldamisest, kus saaksid osaleda kõik erakonna liikmed, kuid sellist hääletust ei toimunud.

Jüri Ratase sõnul on kongressi õnnetumiseks vaja valida kongressi delegaadid Ta põhjendab, et kui kohale kutsutaks kõik, siis moodustavad kvoorumi pooled liikmed.

"Keskerakonna puhul tähendaks see üle 7000 liikme. Me alati oleme teinud nii, et 15 liikme kohta üks delegaat. See on ka seekord nii. Pluss saavad oma delegaadi meie auväärt asutajaliikmed ja ka noortekogu on saanud eraldi mandaadi endale," märkis Ratas.

Peeter Ernits lisas, et Keskerakonnas ja poliitikas üldse on algamas huvitav aeg. Võimalikke arenguid ta avada ei soovinud. "Jälgige teraselt mängu. Iga päev võib hakata huvitavaid asju juhtuma," hoitas Ernits.

Näiteks intervjuus Postimehele ei välistanud Ernits seda, et Edgar Savisaar võib kohalikel valimistel tulla Tallinnas välja oma nimekirjaga.

RahvusRinghääling