Kreekas võimule tõusnud vasakpoolne valitsus toetab venemaa ekspansioonipoliitikat

0

Kreeka vasakradikaalist peaminister Aléxis Tsípras on avaldanud toetust venemaa imperialismipoliitikale läbi selle, et protesteerib vaba maailma katsete vastu ohjeldada vene sõjalist ekspansiooni Ukrainas.

Teatavasti püüavad demokraatlikud riigid tõkestada venemaa sõjaprogressi rahumeelsete meetmetega, mille nimel on rašistliku režiimi suhtes kehtestatud rida majandussanktsioone. Kreeka vasakpoolse riigijuhi arvates pole sanktsioonide kehtestamine venemaa vastu õigustatud.

Tsipras: venemaa-vastased sanktsioonid on silmakirjalikud

Kreeka peaminister Alexis Tsipras ütles, et majandussõda venemaaga ei ole kellegi huvides ning Moskvale sanktsioonide kehtestamine on silmakirjalik.


"Kui te tahate karistada venemaad, siis peate karistama kõiki riike, kus on vene multimiljardäride varasid," vahendas Reuters Tsiprase sõnu Saksamaa ajakirjale Stern.

Kuigi Tsipras tahab enda sõnul, et Euroopa Liit oleks oma tegevuses üksmeelne, tunnistas ta, et sanktsioonide tõttu kannatab ka Kreeka.

"Venemaa turistid on ära jäänud, meie põllumajandussektor kannatab," tõi ta näited.

Venemaa vastu on Ukraina kriisi tõttu kehtestanud sanktsioone nii Euroopa Liit kui USA, aga ka näiteks Kanada.

BHR/ERR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Kas punahiina võiks korraldada Põhja-Koreast oma "Ida-Ukraina"?
... enemaalik riigikapitalistlik absolutism? Kreekalik heaoluühiskond e. sotsiaalsete tippgarantiidega ...
* Kas Euroliitu ähvardab valuline pankrot?

... 9 triljonile eurole. Võlakoorem on jätkanud kasvu. Kaksteist kuud varem oli see 89% euroala riikide SKPst. Kõrgeima võlakoormaga oli Kreeka, mis üritab praegu IMFi ja euroala abipaketist ehk käenduse ...
* Eurovalimistest lühidalt

... kus vasakpoolsed võitma kippusid. Sellised maad olid ka Itaalia ja Kreeka. Itaalia Riigis võitsid valimised sotsid. Esialgsed hinnangud seda kinnitavad. Nendel andmetel saavad sotsid järgmises europarlamendis ...
* Karu ja demokraatia

... ohtlik on soovmõtlemine. Usk, et Venemaaga saab suhelda rahvusvahelise õiguse ja demokraatia põhimõtete järgi, on umbes sama vildakas, nagu oli usk, et Kreeka rahandus järgib euroopalikke põhimõtteid. ...