Küpros lubab Venemaa sõjalaevadel oma sadamaid kasutada

0

Venemaa sõlmis Küprosega lepingu, mis annab Vene sõjalaevadele juurdepääsu Küprose sadamatele.

Venemaa president Vladimir Putin nõustus tehinguga pärast kõnelusi Küprose presidendi Nicos Anastasiadesega, kirjutas BBC.

Tehing tuleb ajal, mil pinged Venemaa ja lääneriikide vahel Ukraina sõja tõttu teatavasti jätkuvad.

Venemaa president sõnas, et teised riigid ei peaks muretsema ning sadamaid hakatakse peamiselt kasutama terrorismivastases võitluses ja piraatluse vastu.


Küprose saarel on juba Briti sõjaväe baasid. Suurbritannia teatas alles üleeile, et saadab Ukrainasse oma jalaväeüksused, kes hakkavad Ukraina sõdureid koolitama ja nõustama ning neile mitmekülgset abi pakkuma, välja arvatud nn letaalset relvaabi.

Pinged Venemaa ja teiste Euroopa riikide vahel on jätkuvalt üles kruvitud, kuid Venemaa liider ei tundnud muret, et seesugust lepingut Küprosega võiks kuidagi "valesti" tõlgendada.

"Meie sõbralikud sidemed ei ole suunatud kellegi vastu," kinnitas Putin. "Ma ei arva, et see peaks kellelegi muret valmistama."

Küprose president Anastasiades märkis, et kaks riiki arutasid ka võimaluse üle, et Venemaa kasutab Küprose lennubaasi humanitaarabi andmise missioonideks.

Venemaa on viimasel ajal püüdnud pärast Moskvale kehtestatud sanktsioone tugevdada oma sidemeid mitmete üksikute Euroopa Liidu liikmesriikidega - Küprose, Ungari ja Kreekaga. Sanktsioonid kehtestati Venemaa vastu aga tema enda osaluse pärast Ukraina sõjas.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 08.02.2015 (täiendatav)
Küpros on valmis lubama saareriiki vene sõjaväebaase Vallutushimulise ja sõjaka vene riigi õhu- ja mereväebaaside paigutamise lubamisest saareriigi pinnale rääkis Küprose president Níkos ...
* Kas Euroliitu ähvardab valuline pankrot?

... läinud aasta lõpu seisuga 123,3% SKPst. Portugali võlataak oli 128% SKPst ning pankadele abi vajanud Hispaanias 92,1%. Küprose võlatase on kerkinud 102,2%-le. Abiprogrammi riikidest eraldi on Itaalia, ...
* Poola ja Soome Venemaa vallas vastakuti

... ütlesid diplomaadid, et Küpros, mis sõltub Vene hoiustajatest, andis mõista, et nemad sooviksid kompensatsiooni, kui Euroopa Liit Moskva suhtes jõulisema joone valib. Poola rõhub selle peale, et must ...
* Küpros - igas pulmas peig, igal matusel kadunuke

... kombel kihva keeratakse. Küprosega tuleb euroala liidritel aga päriselus rinda pista. Mõnes mõttes pole neil süüdistada kedagi peale iseeneste. Oli neil siis tarvis anda oma allkirjad kindlustatud väikehoiustajate ...