BH RuZZland - aastast 2007 jagamas informatsiooni parema, väärikama ja turvalisema Eesti nimel!

BH RuZZland - BBC ennustab venemeelsele Keskerakonnale edukat valimistulemust

Juba 100 aastat on VENEMAA kõige valelikum, naabrivaenulikum ja ebausaldusväärsem riik Euroopas!

BBC ennustab venemeelsele Keskerakonnale edukat valimistulemust

0

Eestlasi ei üllata ammu enam statistika, et Keskerakonna valijate seas on eestlaste osa juba aastaid 7% - 12% ja venekeelsete osakaal 72% - 82%. Selles mõttes pole saladust ka selles, et Keskerakond on moskvameelset poliitikat teostav.

Eestlasi ei üllata ka teadmine, et Keskerakonnal on koostööleping agressiivse vene riigi võimuparteiga ning seegi, et partei liider Savisaar käis vene KGB-ga seotud ringkondadelt oma erakonnale raha küsimas.

Sellise partei edu parlamendivalimistel võib olla küll aga üllatuslik välismaalase jaoks. Seega on tegemist asjaoluga, mis võib ületada uudisekünnist rahvusvahelises meedias.

Nii ongi BBC sellest uudise treinud ja rahvale lugemiseks paisanud.

BBC News uudist vahendab eestikeelsele lugejale Delfi.ee, kus refereeritakse BBC lühiülevaadet Eesti toimuvatest parlamendivalimistest, kirjutades, et seoses Putini venemaa agressiooniga Ukrainas varjutavad neid julgeolekuga seotud küsimused.

BBC News sedastab, et vene president Vladimir Putiniga suhteid omaval Keskerakonnal läheb valimistel arvatavasti hästi hoolimata sellest, et ülejäänud erakonnad näevad Keskerakonda kui paariat, keda tõenäoliselt koalitsiooniläbirääkimistesse ei kaasata.

Briti uudistekanal märgib ka, et Euroopa noorim peaminister Taavi Rõivas on kutsunud valima "Eesti-meelset valitsust", samal ajal kui Keskerakonna esimees Edgar Savisaar pooldab häid suhteid Moskvaga ja on rääkinud, et Krimmi annekteerimine võib olla seaduslik.

Lõpetuseks märgitakse, et Eestis elavad etnilised venelased valivad enamjaolt just Keskerakonda.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 26.02.2015 (täiendatav)
... Keeleinspektsioon tegi Keskerakonnale menetluse käigus hoiatuse, kuna osa valimisreklaamides oli venekeelne tekst esikohal. Oli reklaame, nt Laagna tee sildadele ning ristmike ...
* Eesti Ekspress toob päevavalgele rašismijutlustajaid Eestist

...  Eestis" tahab kõnelustele kaasata okupatsioonivõimu ... veteranid Reva ja Klenski asutasid 25. septembril 2010 uue organisatsiooni, MTÜ Vene Kool Eestis, võttes kampa Keskerakonna poliitiku Yana Toomi ni ...
* Reformierakond umbusaldab Savisaart punalipu sümboolika kasutamise pärast

... apea Edgar Savisaare suhtes,“ ütles Martin Kukk. Umbusaldusele kutsub Reformierakond alla kirjutama kõiki Tallinna linnavolikogu IRL-i, sotsiaaldemokraatide ning Keskerakonna saadikuid, kes T ...
* UUS PIIRILEPING - kas Eesti valitsejateni on tõesti jõudmas teadmine paradigma muutmise vajadusest?

...  ka Keskerakond ja tõenäoliselt valitsuspartei sotsiaaldemokraatide näol, kellest äärmiselt suur osa on endised keskerakondlased või sotsidega ühinenud moskvameelse vene partei liikmed. Kas pre ...

 

Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
ISLAM
ISLAM
ja EESTI
ja EESTI
NAABRID
NAABRID
ja MAAILM
ja MAAILM

Prof. ULUOTSA kroonika

Kroonika, mille koostajaks oli professor Jüri Uluots, avaldati pärast Eesti puhastamist vene okupantidest 1941. a. ajalehes "Eesti Sõna" (23.12.1941).

1030 - Jaroslavi sõjaretk eestlaste vastu ja Tartu vallutamine.
u. 1054 - Kiievi suurvürsti ja Novgorodi vürsti Izjaslavi väepealik Novgorodi possadnik Ostromir teostab sõjakäigu eestlaste kallale, saab aga lüüa.
1060 - Izjaslav korraldab retke "sosolite" vastu ja maksustab neid raskesti. "Sosolite" nimetus arvatakse käivat kas Sakala või Soontaga või siis ühe Väinajõe piirkonnas asuva läti-leedu hõimu kohta. Järgmisel aastal kihutavad "sosolid" maksuvõtjad minema.
1077 - Smolenski vürst Vladimir ja Novgorodi vürst Gleb sõdivad üheskoos "tšuudide" vastu.
12. saj. algus - Novgorodi vürsti Mstislavi retk "Otšela" vastu (vist Adsel Koiva jõel, eestlaste ja lätlaste piirimaal).
1113 - Mstislav korraldab vene allikate põhjal võiduka retke "tšuudide" vastu ja võitnud neid "Boru peal" (oletatavasti Irboska või Metsepole).
1116 - Mstislavi juhtimisel korraldavad novgorodlased ja pihkvalased sõjakäigu eestlaste vastu. 1. novembril langeb nende kätte Otepää linnus. Venelased laastavad lugematul hulgal külasid ja pöörduvad tagasi paljude vangidega.
1130 - Mstislav saadab oma pojad Vsevolodi, Izjaslavi ja Rostislavi Novgorodi, Poletski ja Smolenski venelastega eestlaste vastu rüüsteretkele maksude saamiseks. Tapetakse mehi, põletatakse elamuid, naised ja lapsed viiakse vangi.
1132 - Novgorodi Vsevolod teostab oma jõul, ilma vendade abita, sõjaretke eestlaste vastu, kuid saab 23. jaanuaril Vaigas (Põhja-Tartumaal) hävitavalt lüüa. "Juhtus hiigla pahandus ja mustus", jutustab vene kroonika, "palju paremaid Novgorodi mehi löödi maha."
1134 - Novgorodi Vsevolodi sõjakäik eestlaste vastu. 9. veebruaril vallutatakse Tartu.
1180 - Novgorodi Mstislavi laastamisretk lätlaste ja eestlaste piirivahelisele maa-alale Adseli. Kohalikud elanikud lahkuvad kodudest ja tõmbuvad kuni mereni.
1190 - Pihkvalased tapavad salga ranna-eestlasi, kes olid sõitnud mööda Narva jõge Peipsile.
1192 - Novgorodi vürst Jaroslav teostab novgorodlaste ja pihkvalastega taliretke eestlaste vastu. Vallutab Tartu.
1192 - Sama aasta suvel läkitab Jaroslav jõugu pihkvalasi Otepääd maha põletama.
1210 - Novgorodi vürsti Mstislav ja ta venna Pihkva vürsti Vladimiri sõjakäik märtsis eestlaste vastu Torma ja Ugandisse. Ugandlased on sunnitud kaheksapäevase piiramisel järel loovutama oma kindluse Otepääl, maksma tribuuti ja osa võtma vastu õigeusu.
1211 - Pihkva venelaste retk Soontagasse jaanuari esimesil päevil.
1212 - Jaanuaris või 5. veebruaril siirdub Novgorodi vürst Mstislav ühes oma venna Toropetsi vürsti Davidiga ja Pihkva vürsti Vsevolodiga 15 000 mehega läbi Põhja-Tartumaa ja Järvamaa kuni Varbola linnuseni Harjumaal, kusjuures Varbola hõbedaga enda piiramisest lahti ostis.
1216 - Pihkva vürst Vladimir tuleb sõjaretkega, vallutab Otepää ja hakkab ugandlastelt nõudma kõrgeid makse. Vägi rüüstab ja saagitseb ümbruskonnas. Venelaste vastu võitlemiseks sõlmivad ugandalsed liidu sakslastega.
1221 - Novgorodi vürsti väed rüüstavad tagasipöördumisel Liivist Ugandit.
1223 - Novgorodi vürst Jaroslav, ta vend Suzdali suurvürst Georgi, Pihkva vürst Vladimir ja teised vene vürstid tulevad 20 000-mehelise sõjaväega liitlastena Eestisse, kuid hakkavad seejuures siin ise maad laastama.
1234 - Märtsis Novgorodi vürsti Jaroslavi retk suurearvulise sõjaväega Tartu ümbruskonda.
1241 - Novgorodi vürst Aleksander (Nevski) vallutab sakslaste käes oleva kindluse Koporje, hävitab selle ja laseb vangilangenud vadjalased ja eestlased üles puua.
1242 - Jäälahing sakslaste ja novgorodlaste vahel Peipsi järvel 5. aprillil. Sakslastega koos sõdivad eestlased, keda venelaste käe läbi palju langeb.
1248-1250 - Tallinna linna pealik Stigot Agison kirjutab ühes Tallinna rae ja kodanikkonnaga Lüübekisse, paludes abi novgorodlaste vägivallategude all kannatanuile.
1253 - Novgorodlased ja karjalased laastavad maa-ala lääne pool Narva jõge.
1262 - Venelaste sõjakäik Tartu vastu. Ei suudeta vallutada kindlust, kuid linn võetakse ära ja "palju tapeti selle linna rahvast; ja teisi võeti elusalt ja teisi põletati tulega, ja võeti nende naised ja lapsed; ja võeti ka vara ilma arvuta ja saaki".
1267 - Venelaste rüüsteretk Rakvere ümbrusse. Laastatakse laialt maad.
1268 - Jaanuaris tuleb mitu vene vürsti oma vägedega (30 000 meest) üle Narva jõe Rakvere alla, hävitades teel hulga koopasse põgenenud eestlasi. Koobastikku juhiti vesi ja väljatulijad tapeti. 18. veebruaril leidis aset Kihola jõel verine lahing venelaste ja sakslaste-eestlaste vahel. Venelased saavad lüüa. Novgorodi vürst Dovmont rüüstab tagasiteel Virumaad.
1342 - Vürst Juri Vitovtovit?i sõjakäik Vastseliina. Kallaletungijad lüüakse sakslaste poolt ränkade kaotustega tagasi.
1343 - Mais tungivad pihkvalased oma vürsti Ivani, Irboska vürsti Ostapi ja possadnik Volod?a juhatusel 5000-mehelise sõjaväega Otepääni, rüüstates teel asetsevaid külasid. Viie päeva pärast pöörduvad nad rikkaliku röövsaagiga tagasi.
1367 - Pihkvalaste sissetung kuni Vastseliinani.
1371 - Novgorodlaste ja pihkvalaste sissetung Vastseliina. Pihkvalased põletavad Kirumpää ja tapavad kõik kohalikud elanikud.
1406 - Pihkva vürstide Danilo ja Juri sõjakäik Liivimaale, Vastseliina ja Kirumpääni.
1407 - 29. juunil tungivad pihkvalased vürst Konstantini ja Roman Sidorovi juhatusel üle Narva jõe Virumaale, rüüstavad palju külasid ja pöörduvad rikkaliku röövsaagiga tagasi.
1480 - Pihkva-Moskva vägede ühine retk Tartu piirkonda, kuni Emajõe liinini, kus vallutatakse Kastre kants.
1481 - Lõuna-Eesti rüüstamine venelaste poolt. Seekordne pealetung toimub veebruaris Moskva-Pihkva-Novgorodi ühendatud vägede poolt mitmest kohast, kusjuures venelaste kätte langevad muuseas Viljandi linn, Tarvastu, Karksi ja Ruhja. Laialdased maa-alad laastatakse ja rüüstatakse, raskesti kannatada saab Tartu piiskopkond. Okupeeritud maa-ala terroriseeritakse rängasti, et ka sel murda vastupanu.
16. saj. algus - Liivimaa allikais hakkab Vene (eriti XVI sajandi algusest peale) esinema julma vaenlasena, kel pole mingisugust halastust; venelasi mainitakse põlisvaenlastena.
1501 - Venelased tungivad röövides ja rüüstates Lõuna- ja Kirde-Eesti aladele. Kuuenädalase rüüstamise järele hävib palju majapidamisi ja väheneb kohutavalt rahvastiku arv. Üks kaasaegne allikas mainib 40 000 tapetut ja vangivõetut. Teine vägi, kus palju tatarlasi, tungib Viru- ja Harjumaale. Väel on kaasas koerad, et eestlasi metsadest üles otsida.
1502 - Venelaste retk Tartu piiskopkonda.
1558-1582 - Vene-Liivi sõda.
1558 - Jaanuari lõpul tungib Vene sõjavägi Tartu piiskopkonda. Pealetungid ka Harju- ja Virumaale. Samal ajal tungivad sisse ka Vene abiväed Vilaka piirkonnas ja Peipsi järvest põhja pool. Vaenlase lahkumise järele läbi Järva- ja Virumaa üle Narva jõe laastatakse kogu Ida-Eesti, raskesti kannatada saavad Vastseliina, Rõngu, Rannu, Kongota, Kärkna, Laiuse, Põltsamaa, Jõhvi jm. Külad, talud ja elamud põletatakse või rüüstatakse paljaks, maa upub ebainimlikesse tapmistesse. "Ja mis vaenlane vilja ja loomi mitte ei saanud ära viia, selle hävitas ta ja ajas palju loomi küünidesse ja pani küünid siis põlema ja põletas ühes loomadega ära." 11. mail vallutatakse Narva linn. Suvel 1558 toimub uus vaenlase pealetung 60 000 - 80 000-mehelise väega. Vallutatakse Vastseliina (30. juunil), Kirumpää, Tartu (18. juulil) ja Tartu piiskopkond ning naabruses olevad alad. Süstemaatilised rüüsteretked esialgu Kesk-Eestisse, hiljem ka Alulinna ja Gulbene piirkonda.
1559 - Venelaste rüüsteretked Alulinna ja Vilaka aladele.
1560 - Venelaste rüüstamise all kannatavad Põltsamaa, Ruhja, Helme, Tarvastu ja Viljandi ümbrus. Sama aasta mais sooritavad venelased 40 000 ja 12 000-mehelise sõjaväega vallutusretke Viljandi vastu. Pärast Viljandi langemist arendavad venelased oma rüüsteretki laias sõõris Võnnuni, Pärnuni ja Läänemaale. Rüüstamise kõrval harrastatakse väga laialt talupoegade vägivaldset äraviimist.
1570 1570 - Hertsog Magnus hakkab suure Vene sõjaväega piirama Tallinna. Hiljem tuleb piirajaile lisa. "16. oktoobril tuli veel suur jagu Vene väge, keda oprit?nikuteks nimetati, ja see mässas ja möllas hullemini ja palju hirmsamini kui endised, tappes, röövides ja põletades, ja tapsid halastamata maha palju inimesi aadlist ja lihtrahvast, kes tühjas Kiviloo lossis Harjumaal varjul olid ja endistest venelastest olid puutumata jäänud. Ja läksid Tallinna alla Telliskopli leeri ja raiusid selle toreda metsa seal maha ja rikkusid ära." Piiramine jääb aga tulemusteta ja venelased lahkuvad Tallinna alt 16. märtsil 1571.
1573 - Venelased tulevad suurel hulgal Narva kaudu Eestimaale ja vallutavad Paide linnuse. Pärast Paide vallutamist venelaste 16 000-meheline sõjavägi siirdub vallutama Läänemaad, saab aga Koluvere all rootslastelt põhjalikult lüüa.
1574 - Venelaste rüüsteretk Põhja-Eestisse. "Aastal 1574, taevaminemise päeval, tungis kümme tuhat venelast ja tatarlast Harjumaale ja Tallinna alla, kus nad kõik külad, mis Tallinna ümber veel alles olid, maha põletasid, ja said suure osa röövitaud karja, mis aadlikud, kodanikud ja talupojad sõjameestelt Rakvere piiramisel olid ostnud ja omandanud, jälle kätte ja ajasid ära ja võtsid ka palju inimesi vangi. Selsamal suvel mässasid ja möllasid venelased ja tatarlased päeval ja ööl vahet pidamata Harjumaal ja Tallinna all ja tapsid inimesi öö aegu nende elumajades, aedades ja küünides ja viisid talupoegade lehmad ja voorimesete hobused linna alt karjamaalt ära."
1575 - Venelased vallutavad Pärnu
1575 - Venelaste rüüsteretk Loode-Eestisse. "Siis läksid venelased ja tatarlased esmalt Läänemaale Haapsalusse ja laastasid tee peal hirmsasti kõike Padise maad ühes Padise ja Keila rannaga, lõid inimesi maha ja viisid neid palju vangis ära. Ja ehk küll venelane ennegi sagedasti neist paigust oli üle käinud, ei olnud ta seda siiski iial nii hirmsasti teinud kui seekord. Selsamal korral laastasid venelased ja tatarlased Haapsalu, Koluvere, Lihula, Padise ja Vigala maid ühes Saare, Vormsi, Hiiu, Muhu ja Noarootsi saartega, välja arvatud Kuressaare maakond, üsna haledal kombel ja röövisid aina hobuseid ja inimesi; härgadest ja lehmadest nad suurt ei küsinud, sest et neid mitte nii ruttu ei saanud kaasa võtta."
1576 - Venelased rüüstavad Tallinna ümbrust: "Juulikuus, algusest lõpuni, olid venelased ja tatarlased Paidest ja Padisest Tallinna all rüüstamas ja langesid sagedasti kodanikkude hoostele, sulastele ja tüdrukutele peale, kui need heinal käisid, ja viisid Tallinna ümbert palju vaeseid talupoegi ära vangi ühes naiste ja lastega. Siis oli kodanikkudel ja talupoegadel palju nuttu ja kaebamist."
1577 - Tallinna ebaõnnestunud piiramine Johann IV poolt.
1579 - Venelaste ja tatarlaste jõukude korduvaid rüüsteretki Eestisse. "Tatarlased heitsid leeri Uuemõisa juures, 6 penikoormat Tallinnast, ja rüüstasid hirmsal kombel seal maapaigas ja ka tervel Harjumaal tappes ja röövides, lõid vanad surnuks ja viisid noored kaasa.
Mitte kaua pärast seda, kui see tatarlaste salk Harjust ja Läänest ära Riia stifti oli läinud, ja vaesed talupojad, kes metsades, soodes ja rabades peidus olid olnud, nüüd jälle koju olid tulnud, tuleb teine salk venelasi ja tatarlasi, sedasama teed Rakverest, jälle peale, kes jälle talupoegadele ja nende naistele ja lastele, kes endisest tatari salgast veel olid üle jäänud, armutult peale langeb ja nad kinni võtab. Siis oli Harjumaal häda häda peale".
1656-1658 - Rootsi-Vene sõda; venelased tungivad Eestisse. Rüüstatakse maa idaosasid, Tartu- ja Võrumaad, riivates ka Valga-, Pärnu- ja Virumaad. Tartu kapituleerub ja jääb Vene valdusse kuni 1661. a.
1700-1721 - Põhja sõda
1700 - Venelaste esimesed rüüstesalgad tungivad septembrikuus Alutagusesse. Algul Narva piiramine venelaste poolt. Narva lahing 19. novembril.
1701 - Vene väed tungivad Lõuna-Eestisse. Septembris toimuvad lahingud Räpinas, Kasaritsal ja Rõuges. Kasakate, tatarlaste ja kalmõkkide rüüsteretked eriti Alulinna piirkonda
1701 - Vene väed tungivad Lõuna-Eestisse. Septembris toimuvad lahingud Räpinas, Kasaritsal ja Rõuges. Kasakate, tatarlaste ja kalmõkkide rüüsteretked eriti Alulinna piirkonda. Talupojad korraldavad enesekaitse salku.
1702 - Põhjalik rüüstamine pärast Hummuli lahingut Pärnumaal, Tartumaal ja Mõniste piirkonnas: "Põletati maani maha kõik kirikud, enam kui 100 mõisa ja 1000 küla. Inimeste kallal tarvitasid nad igasugu vägivalda - nad tapsid ilma vahet tegemata mehi, naisi ja lapsi või viisid nad vangis minema. Suurimaks õnnetuseks laadisid tatarlased mitusada last vankritele ja viisid nad kaasa, et neid orjadeks müüa."
1703 - Tsaar Peeter I väejuhi ?eremetjevi rüüsteretk läbi Eesti; rüüstetegevusest jäävad enamvähem puudutamata ainult Harjumaa, Läänemaa, Pärnumaa kesk- ja põhjapoolsed alad ja saared, seega vähemviljakad maaosad. Vangistatakse palju eesti talupoegi, eriti arvukalt lapsi, saates neid Ukrainasse: "Ei ole võimalik kirjeldada suurt kahju ja viletsust, mida kirjeldatud rüüsteretk põhjustas. Põletati ära mitte ainult palju ilusaid kirikuid, väikesi linnu, mõisu ja kuni 1500 küla, vaid ka 1000 koormat osalt jahvatatud, osalt jahvatamata vilja. Ka võttis vaenlane kaasa hulk vaske ja tina majatarvete ja kirikukellade näol. Samuti ajas ta oma maale kuni 1000 veist, ja mida ta kaasa võtta ei saanud, nagu sigu ja hanesid, need ajas ta kokku küünidesse ja tallidesse ja põletas ühes nendega. Vaenlane tappis palju inimesi ja küüditas oma maale suure hulga noori lapsi."
1703/04 - Venelaste korduvad rüüsteretked Narva ümbruskonda.
1704 - Venelaste rüüsteretk Tartumaale: "1704. a. jaanuaris tungisid venelased piki Peipsi järve Torma, süütasid külad põlema ja võtsid kaasa palju inimesi alasti ja näljastena. Kes tugeva külma käes hukkusid või enam edasi minna ei suutnud, need uputati Peipsi järvel jää alla."
1704 - Tartu alistub 13. juulil Vene piiramisväele. Venelased ei täida kapitulatsioonitingimusi ega lase Tartu garnisonil siirduda Tallinna, nagu kokku lepitud.
1704 - Narva vallutamine venelaste poolt. Vallutamisele järgnes linna rüüstamine vene sõdurite poolt tsaar Peetri enda juhiste kohaselt. "Ka surnud, olgu kõrgest või madalast soost, kisti välja haudadest ja visati jõkke. Kurb ja kole vaatepilt oli, kuidas haiges, kes majades, kindlusvallidel ja mujal lamasid, hunnikusse vankritele laoti ja Narva joast alla kallati, kus nad kaebliku kisaga hukkusid. Sellele õnnetusele oli võrdne asjaolu, et Narva elanikelt kõik lapsed 6-14. a. vanuses ära võeti, et neid Venemaale orjadeks viia."
1707 - Vene ratsaväe suurem rüüsteretk Põhja-Tartumaale, Põltsamaa, Puka, Sangaste ja Karula suunas. Põletatakse uuesti Valga.
1708 - Vene väe uus suur rüüsteretk Liivimaale. Valgamaa laastatakse metsikult. Talud ja mõisad põletatakse. Vili põldudel tallatakse ja niidetakse maha.
1708 - Narva ja Tartu kodanikkond viiakse Venemaale sundasumisele. Paljud surevad. Osa pääseb tagasi viis aastat hiljem. Tartu linn hävitatakse. Jäävad rüüstatud kujul ainult üksikud ehitused.
1709 - Pärnu vallutatakse venelaste poolt.
1710 - Tallinn kapituleerub venelastele.
1710-1918 - Eesti tegelik kuulumine Vene all.
1917 - Vene sõjaväed omavolitsevad ja rüüstavad Eestis.
1918 - Vene punavägi hakkab novembrikuus tungima Eestisse. Järgnevad veresaunad Rakveres, Tartus ja mujal.
1924 - Piiritagant organiseeritakse Eestis mässukatse 1. detsembril.
1939 - Vene surub Eestile peale vägivaldse "abistamispakti". Vene väed asuvad baasidesse. Venelased rikuvad pakti tingimusi.
1940 - Vene vägi asub 17. juunil Eestisse. 21. juunil teostab vene vägi Eestis riigipöörde.
1944 - Vene vägi tungib 2. veebruaril üle Narva jõe. Algavad lahingud Eesti pärast, mis lõppevad sügisel kogu Eesti langemisega venelaste kätte.
1944 - 20... - Inkorporeeris vene riik (NSVL) ebaseaduslikult nii oma kehtivate seaduste tähenduses, Eesti seaduste tähenduses kui ka rahvusvahelise õiguse tähenduses Eesti riigile ja -rahvale kuuluvad alad Ingerimaal ja Setomaal (ca 5,2% meie riigi territooriumist), Sealhulgas Narva linnaosa Jaanilinna ning Petseri maakonna keskuse, Petseri linna enda külge ning hoiab nimetatud alasid ebaseaduslikult enda valduses ka käesoleval ajal.

*****************

2007 aprill - vene impeeriumimeelsed koos pättidega korraldasid suurpogrommi Eesti Vabariigi pealinnas

KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  0

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...

Emamaa versus Isamaa - müüdid ja tõed

Venemaal ei ole kunagi primaarsed olnud üksikisiku...
Venemaal ei ole kunagi primaarsed olnud üksikisiku õigused

Rahvusvahelise inimõiguste organisatsiooni Amnesty International vastavaldatud iga-aastases aruandes inimõiguste tagamise kohta maailmas, on eraldi peatükk pühendatud Venemaale. Olukord inimõi [ ... ]

Endine KGB-lane: Litvinenkot ei saadud tappa Putin...
Endine KGB-lane: Litvinenkot ei saadud tappa Putini teadmata

 Radioaktiivse aine abil mõrvatud endisele FSB ohvitserile Aleksandr Litvinenkole võis saatuslikuks saada info, mille kohaselt olevat Vladimir Putin 1990ndatel "katnud" Colombia narkokartell [ ... ]

Topreitinguga lood

Suursaadik: vastuse Venemaa plaanide koh…

15.11.2014

Eesti suursaadik Kiievis Sulev Kannike ütles "Aktuaalsele kaamerale", et vastuse küsimusele, kas Venemaa alustab Ukraina positsioonidele suuremat pealetungi, peaks saama lähema 3-4 päeva jooksul, kuna suurema operatsiooni alustamiseks oleks enne...

Loe edasi

Brzezinski: Putini strateegiline eesmärk…

17.11.2014

Venemaa president Vladimir Putin näeb, et Euroopa riigid ei ole just üleliia integreerunud, ja tema eesmärk on Euroopa lõhestamine, hirmutades sealjuures ka tuumasõjaga, ütles Ameerika politoloog ja riigitegelane Zbigniew Brzezinski. 14...

Loe edasi

Memorial võitleb sulgemise vastu

22.10.2014

Venemaa inimõigusorganisatsioon Memorial soovib, et kohus lükkaks edasi justiitsministeeriumi esitatud hagi arutamise. Vene justiitsministeerium esitas ülemkohtule hagi, millega soovitakse Memorial laiali saata. Kohus peaks Memoriali saatust arutama kogunema 13. novembril, kuid...

Loe edasi

Saaremaa lasteaias tuleb islamiteemaline…

01.11.2013

Kuressaare Ristiku lasteaias korraldatakse tuleval nädalal õpetajatele koolitus teemal «Moslemist laps Eesti haridussüsteemis», mille viib läbi Kätlin Hommik-Mrabte. 6. novembrile plaanitud islamiteemaline koolitus tekitas esialgu lasteaia töötajates segadust ja protestigi, kirjutab...

Loe edasi

Lühidalt - 20.11.2014 (täiendatav)

20.11.2014

Puškov: Mistrali-tehingul on sümboolne iseloom Venemaa riigiduuma väliskomisjoni esimees Aleksei Puškovi hinnangul on dessantlaeva Mistral ostu- ja müügitehingul peamiselt poliitiline iseloom. «Siit ka Ühendriikide surve, ameeriklastel on vaja näidata, et nad kontrollivad...

Loe edasi

Venemaa: Dalia Grybauskaitė on oma sõnu …

23.11.2014

Moskva keskvõimu poolt kontrollitav uudistekanal "Rossija RTR" edastas tänaõhtuses nädalakokkuvõtte uudistesaates mitmesuguseid uudiseid. Äärmiselt suure osa uudisteprogrammist hõlmas Ida-Ukraina relvastatud terroristide grupeeringu "Donetski rahvavabariik" kontrolli alloleva piirkonna ja sealse eluolu kiitmine...

Loe edasi

Üks kõigi eest, kõik ühe eest - 105 aast…

27.11.2014

Täna täitub 105 aastat ühe tudengikorporatsiooni sünnist. Sakala ajalugu PÄRISALGUS alustas kulgemist 1908. aasta kevadel, kui Eesti Üliõpilaste Seltsis (EÜS) tekkis Pernavia grupeeringu nime all tuntud sõprade seltskond, kes soovisid taastada...

Loe edasi

Paet tahab Euroliidule kaebust esitada, …

02.12.2014

Eesti kõikide aegade kõige mannetumat välispoliitikat juhtinud endine välisminister Paet, kelle tegevuse kõrgpunktideks on ilmselt olnud vabandused Hiina kommunistliku valitsuse ees, et Eesti julges Dalai laamat vastu võtta ning peamiselt...

Loe edasi

Putin kõneles kui natsionaalsotsialist A…

04.12.2014

ERR tsiteerib Putinit: Venemaad soovitakse lammutada nagu Jugoslaaviat Venemaa president Vladimir Putin ütles täna föderaalkogu ees peetud kõnes, et mitmed riigid soovivad, et Venemaa laguneks nagu Jugoslaavia, kuid Venemaa ei luba...

Loe edasi

Krimmitatarlaste liider: Krimmi referend…

11.12.2014

Krimmi elanikke valdab, pärast poolsaare annekteerimist Venemaa poolt, suur hirm. Ei ole välistatud, et kui Venemaa okupatsioon kestab aastaid, võib seal veri voolama hakata, ütles krimmitatarlaste liider ja Ukraina ülemraada...

Loe edasi

Hodorkovski tahab Leninit teha

14.12.2014

Ligi sajand tagasi lükkas Vladimir Iljitš Lenin Šveitsi linnast Zürichist käima revolutsiooni. Nüüd tahab sama teha ka Mihhail Hodorkovski, kes on samuti Šveitsis eksiilis, kirjutab Bloomberg. Pea aasta tagasi vanglast vabanenud...

Loe edasi

Vasakäärmuslased ähvardasid islamiterror…

19.12.2014

Kõmufilm eemaldati terroriohu tõttu ekraanilt Sony Pictures on otsustanud turvakaalutlustel loobuda Põhja-Koread pilava komöödia "Intervjuu" linastamisest USAs, kuna häkkerite rühmitus ähvardas linateose vaatajaid terrorirünnakuga. Sony Pictures teatas kolmapäeval, et kõmuline "Intervjuu" Ameerika...

Loe edasi

Lühidalt - 23.12.2014 (täiendatav)

23.12.2014

Leedu president ei osale Moskvas võidupüha üritustel President Dalia Grybauskaitė sai Venemaalt kutse järgmise aasta mais Moskvas toimuvatele võidupüha pidustustele, kuid ei osale neil. «Kutse saabus. President ei kavatse sündmusel osaleda,» ütles...

Loe edasi

Lühidalt - 05.01.2015 (täiendatav)

05.01.2015

Cameron: referendum Suurbritannia EL-i kuulumise üle võib toimuda varem Referendum Suurbritannia kuulumise üle Euroopa Liitu võib toimuda varem kui 2017. aastal, ütles peaminister David Cameron BBC-s. Cameron ei välistanud rahvahääletuse varasemaks...

Loe edasi

Porošenko on veendunud, et stabiilsus ja…

08.02.2015

Porošenko sõnul vajab Ukraina Vene vägede lahkumist, mitte ÜRO vägesid, edastas Postimees. Ukraina ei vaja ÜRO rahuvalvajaid, vaid Vene vägede lahkumist riigist, vahendas uudisteportaal Unian laupäeval president Petro Porošenko sõnu Müncheni...

Loe edasi

Vasakpoolne laevas, laev põhjas ...

16.02.2015

Vasakpoolse maailmavaate kõige suuremaks probleemiks läbi aegade on olnud lahknevus sõnade ja tegude vahel. Teisalt on just nimetatud asjaolu loonud vasakpoolsetest parteidest paratamatult kõige populistlikumad erakonnad. Populism on vasakpoolsuse kaasnähtus. Enamgi...

Loe edasi

70 aastat Ennuksmäe punkrilahingust

21.02.2015

Paistu kiriku ees on kalm, rist ja kivi kirjaga “Siin puhkavad 21. II 1945 Ennuksemägedel tapetud eestlased Karl Tilk 1901, Evald Sova 1912, Jaan Sova 1916, Peeter Mallene 1914, Paul...

Loe edasi

Venemaalased vastutavad solidaarselt uue…

26.02.2015

Teine maailmasõda käivitati venemaal valitsenud sotsialistliku režiimi ja Saksamaal võimutsenud natsionaalsotsialistliku režiimi koostöö tulemusena. Ka astusid mõlemad riigid liitlastena ja praktiliselt üheaegselt sõtta maailma vastu - Saksa natsi-sotsialistid 01. septembril 1939...

Loe edasi

Lühidalt - 06.03.2015 (täiendatav)

06.03.2015

Vatutino linnas on nüüd nimetati Lenini väljak ümber UNIAN teatel omistati Vatutine (18 000 elanikku) linna kesksele väljakule Savtšenko nimi. Varasemalt Lenini väljaku nime kandnud linnaväljak on nüüdsest Nadia Savtšenko nime. N...

Loe edasi

Ajakiri Time: Vene propagandakanal RT ku…

11.03.2015

USA ajakiri Time avaldas artikli Kremli kõige täiuslikumast propagandamasinast RT-st, mida antakse eetrisse mitmetes keeltes potentsiaalselt 700 miljoni inimese suurusele auditooriumile väidetavalt enam kui sajas riigis. Eriti RT abil on Venemaa...

Loe edasi

Võitu teises maailmasõjas tähistatakse M…

15.03.2015

Mõistagi on vanematel inimestel meeles 23. veebruari tähistamine Nõukogude armee aastapäevana ja paljudel teada seegi, et tänane Venemaa tähistab seda „isamaa kaitsjate päevana.“ Sedapuhku taas laiajooneliselt, sest kohe saab täis 70...

Loe edasi

INFOSÕJA STIILINÄIDE: Tjumenis lammutati…

19.03.2015

Möödunud nädalal hakkas Facebookis ringlema pilt, millel ehitusmehed lammutasid Teise maailmasõja ohvritele pühendatud mälestusmärki. Foto allkiri väitis, et Eesti fašistid alustasid Tallinnas Suure Isamaasõja memoriaali lammutamist. Postitus leidis Facebookis ohtralt levitamist...

Loe edasi

Varro Vooglaid: demokraatia on rajatud v…

21.03.2015

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht ja kooseluseaduse vastase kampaania üks kõneisikutest Varro Vooglaid leiab, et demokraatia valitsemisvormina on rajatud vildakatele alustele ja Eestit võiks valitseda hoopis aristokraatlik valitsus. „Kui me...

Loe edasi

Boko Haram on röövinud ligi 500 last

25.03.2015

Nigeerias on kadunud ligi pooltuhat 11-aastast ja nooremat last. Kohalikud süüdistasid laste kadumises Boko Haramile alluvaid vägesid. Lapsed võeti kaasa Damasaki linna tagasivallutamise käigus, vahendas BBC. Varem oli Nigeeria ja Tšaadi sõjavägi...

Loe edasi

Lühidalt - 31.03.2015 (täiendatav)

31.03.2015

Vasakäärmuslased terroriseerivad Türgis Vasakäärmuslik rühmitus võttis teisipäeval pantvangi Istanbuli prokuröri Mehmet Selim Kirazi ja ähvardas oma veebilehel ta tappa. Revolutsiooniline rahvavabastuspartei-rinne (DHKP-C) avaldas päeval pildi prokurörist, kellele relvaga pähe sihitakse. Prokurör juhib...

Loe edasi

Ahto Kaasik: Mis saab rahva väekohtadest…

05.04.2015

Kui Eesti pühapaigad jäävad korralikult kaardistamata, võime neist varsti hoopis ilma olla. Muinsuskaitseametis vaeti möödunud nädalal looduslike pühapaikade uue arengukava kitsaskohti. Üksmeelele jõuti selles, et Eesti pühapaigad on väärtuslikud ning nende...

Loe edasi

Nii harjutab riik kodanikke mõtetega Tar…

09.04.2015

Eesti riigi keskne infokanal Rahvusringhääling valetab inimestele oma uudistes, nimetades ajutist Eesti - vene kontrolljoont järjekordselt RIIGIPIIRIKS (LOE: Eesti-Vene piiri puhastustööd püsivad soojale talvele vaatamata graafikus). Raske on nimetada seda mitteteadlikuks...

Loe edasi

Venelased on hääbuv rahvas

12.04.2015

Forbesi kolumnist Mark Adomanis kirjutab, et uskumus, et liberaalsed poliitilised ja majanduslikud reformid (teatud tüüpi demokraatlik õitsenguteooria) aitavad mingil viisil kaasa demograafiliste näitajate paranemisele, ei kannata vähimatki kriitikat. "Näiteks Baltimaad...

Loe edasi

Lühidalt - 19.04.2015 (täiendatav)

20.04.2015

Luureandmed: venemaa saatis Donbassi 50 veokit, 20 jalaväe lahingumasinat ja 40-vagunilise rongi sõjatehnikaga Venemaa on mõne viimase päeva jooksul toonud Donbassi 50 veokit Ural, 20 jalaväe lahingumasinat koos isikkoosseisuga ja kaubarongi...

Loe edasi

Donetski rahvavabariik on paremini relva…

24.04.2015

Tänavuse Lennart Meri konverentsi avapaneelil «Maailmakorra piirid» («The Limits of Order») osalevad Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, Poola parlamendi spiiker ja kauaaegne välisminister Radosław Sikorski, Hispaania varasem välisminister Ana...

Loe edasi

Eestlased tahaksid, et meie riigil oleks…

01.05.2015

Kaks kolmandikku Eesti elanikest toetab NATO vägede kohaolekut, eestlaste ja mitte-eestlaste suhtumises on suur vahe NATO vägede kohalolekut Eestis toetab Eesti elanikest enam kui kaks kolmandikku ja veerand on selle vastu...

Loe edasi

Lühidalt - 07.05.2015 (täiendatav)

07.05.2015

Vene imetank ARMATA suri paraadiproovil ära. Venemaa on oma anastusarmee demonstratsioonesinemistele käesoleva aasta 9. maiks toonud avalikkuse ette väidetavalt maailma modernseima, vingeima ja vägevaima tanki ARMATA. Viimastel päevadel on eelseisva paraadiga seonduvalt...

Loe edasi

Kõikide maade musulmanid ühinege - võitl…

15.05.2015

Samal ajal kui meie valitsus otsib võimalusi, kuidas viiaskalt "vaeseid moslemeid" Eestisse importida, kutsub muslimite kõige sõjakam ja inimvaenulikum terroristlik grupeering "Islamiriik" kõikide maade moslemeid relvi haarama. Sõda on see keel...

Loe edasi

Korruptiivsed FIFA ametnikud ihkavad jät…

27.05.2015

Kuigi pole saladust selles, et venemaa terroriseerib juba aastakümneid oma naabreid ning viimase kümne aasta jooksul on kasvavalt kasutanud sõjajõudu ja teisi agressiivseid metoodikaid oma naabrite ahistamiseks, ikka tahavad suurte...

Loe edasi

ISIS ähvardab "vaimse relvana"…

09.06.2015

Islami äärmusrühmitus ISIS ähvardab Euroopasse "psühholoogilise relvana" saata 500 000 immigranti. Lubadus on kui hirmutav kaja Gadaffi 2011. aastal lausutud pahaendelisele ettekuulutusele, et Vahemerest saab kunagi kaose meri. ISISe väited, mis...

Loe edasi

Läti välisminister: venemaa suhted Lääne…

18.06.2015

Läti välisminister Edgars Rinkevics ütles venemaa tuumarelvaähvardused ja soovimatus Ukrainas vaherahu tingimusi täita on viinud riigi suhted Läänega kõige halvemas seisus pärast 1962. aasta Kuuba kriisi. Rinkevics rõhutas Sydneys Reutersile antud...

Loe edasi