Kas Putin tõesti tellis Nemtsovi mõrva?

0

Tegelikult me seda ei tea ja on tõenäoline, et ei saagi kindlalt teada. KUID  ... .

Teatavasti on Putinil suur sõber Itškeerias - selle anastatud provintsi nukuvalitseja Kadõrov.

Kadõrov on valmis tegema kõike, et hoida ja kaitsta inimest, kes talle on annetanud absoluutse võimu tšetšeenide üle. Kadõrov on ka korduvalt pildunud ähvardusi nende suunas, kes ohustavad putinlikku režiimi. Pole saladust selles, et kadõrovlastest kõrilõikajad pataljonist VOSTOK on käinud veretööd tegemas Ida-Ukrainas. Pole saladust ka selles, et tšetšeene (tšetšeeni jälge) kasutatakse venemaa poliitilises võitluses sagedasti. Vene meedias sahistatakse kogu aeg ja üsna katkematult, et Putini jaoks viivad poliitilisi mõrvu ellu FSB plaanide alusel Kadõrovi käsualused (tehnilised teostajad).

Meenutame siinjuures või Anna Politkovskaja mõrva (2006. a.).
Selle mõrvasaaga niidid viisid seoseid küll Putini koduorganisatsiooni FSB-sse, kuid mõrvaritena toodi esile tšetšeenid, kes vahistati ja mõned aastad peale vahistamist vabastati.

Või siis Natalja Estemirova tapmine 2009. aastal Tšetšeenia pealinnas Groznõis.

Aga tagasi Boriss Nemtsovi juurde. Putini ammune vaenlane, karismaatiline opositsiooni juht  Nemtsov tapeti Moskvas 27. veebruaril 2015.. Ta lasti maha otse Kremli müüride vahetus läheduses.

Juba 03.03.2015. a. kirjutas vene keskvõimu vastu ideoloogilist sõda pidav "Kavkaz Tsenter", et neil on informatsiooni mõrva kohta. Tapjaks olevat Kadõrovi lähisugulane ja tema isiklik ihutimukas Adam Delimhanov. Lisatakse ka, et Kadõrovi timuka käsutäitjad elavad alaliselt Moskvas.

Vene keskmeedia loomulikult ülaltoodud vihjele tähelepanu ei pööranud.

Samas aga tulevad vihjed nüüd.
07.03.2015 teatas vene keskmeedia, et tublid vene politseinikud on kätte saanud kaks Nemtsovi mõrvas kahtlustatavat - Anzor Gubaševi ja Zaur Dadajevi.

Edasi aga teatavad mitmed kesksed kanalid (Echo Moskvõ, NewsRu.com) , reeglina vihjega portaalile kavkaz-uzel.ru, et viimati nimetatud isikud on seotud Kadõrovi kaardiväega. Nimelt olevat Dadajev eriüksuse - pataljoni SEVER sõdalane (väidetavalt pataljoni komandöri asetäitja). SEVER koos pataljoniga JUG on küll ametlikult vene erivägede koosseisu kuuluvad üksused, kuid mõlemad on moodustatud isiklikult tšetšeenide isevalitseja Ramzan Kadõrovi patronaaži all. Pataljoni isikkoosseis koosneb tšetšeenidest ja allub see pataljon otseselt polkovnik (kolonel) Alimbek Delimhanovile, kes muuhulgas on eelnimetatud Adam Delimhanovi vend.

Nii on siis lood hetkel. Milline on tegelik tõde, seda on siiski raske öelda, kuid BHR loodab väga, et kord põris tõde siiski avalikuks tuleks.

Anar Rand
BHR

* Täiendus 08.03.2015, allikas RahvusRinghääling:
Eile teatas Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) juht Aleksandr Bortnikov, et Nemtsovi mõrvaga seoses on kinni peetud Zaur Dadajaev ja Anzor Gubašev ning veidi hiljem viimase vend Šagid Gubašev.
Interfaxi andmetel väitis Dadajevi ema, et tema poeg on viimased kümme aastat teeninud Tšetšeenia korrakaitseorganites.

 

Kliki ka nendele artiklitele:

* Nemtsovi tapmisest, reageeringutest ja arvamustest
Nemtsovi tapmine jahmatas kõrgeid välispoliitikuid Venemaa opositsioonipoliitiku Boriss Nemtsovi tapmine reede õhtul šokeeris mitmeid kõrgeid riigipäid ja poliitikuid, edastas ERR (RahvusRinghääling).  ...
* Moskvas tapeti opositsioonipoliitik Boriss Nemtsov

Reede õhtul tapeti Moskva kesklinnas tuntud opositsioonipoliitik Boriss Nemtsov (55). Allikad õigusorganites kinnitasid esialgu ajakirjanikele, et tundmatud isikud tulistasid Nemtsovi neli korda. ...
* Groznõis süüdati inimõiguslaste büroo

Groznõis pandi põlema inimõiguste organisatsiooni büroo, kuna aktivistid kritiseerisid Tšetšeenia liidri Ramzan Kadõrovi üleskutset karistada islamimässuliste süütegude eest nende perekonnaliikmeid.  ...
* Tšetšeenias toimus mäss.

Kadõrovi personaalriigis toimus relvastatud mäss kohaliku isevalitseja vastu. Hommikused uudised teatasid, et Tšetšeenia pealinnas Groznõis on kohalike sõjaväelaste ja mässajate vahel puhkenud re ...