Aftonbladet: Rootsi vasakpoolsed saatsid Ida-Ukraina separatistidele raha

0

Ajalehe Aftonbladet andmetel saatsid Rootsi Vasakpartei (Vänsterpartiet) liikmed oma erakonna humanitaarabirahasid Ida-Ukraina Kremli-meelsetele võitlejatele.

Väidetavalt on Ukraina vasakpoolne ja osaliselt Kremli-meelne organisatsioon Borotba saanud juba aastaid toetusi Rootsi Vasakpartei humanitaarabiorganisatsioonilt VIF. Kokku on Borotba saanud Rootsist umbes 24 000 eurot, vahendas YLE.

Ülekandeid on kusjuures tehtud VIF-i omaaegse juhi elukaaslase isikliku pangakonto kaudu. Kui Aftonbladet küsis, mille jaoks Borotba juht Sergei Kiritjuk raha kasutas, ütles naine, et seda ta ei tea.

Koostöö VIF-i ja Borotba vahel lõppes alles eelmise aasta lõpus.


Rootsi Vasakpartei kirjeldab Borotbat kui Ukraina vasakpoolset organisatsiooni, mis võitleb natsismi vastu ja edendab feminismi. Rootsi sõjanduseksperdid aga on teisel seisukohal.

Sõjandusspetsialisti Jakob Hedenskogi sõnul on Borotba puhul ilmselgeid märke nõukogudenostalgiast ja separatismist ning tegemist on ühe Putini režiimi mõjuagendiga. Kui Ida-Ukrainas algas sõjaline konflikt, liitusid paljud Borotba aktivistid nn separatistidega.

Kahtlase rahaliigutamise jälile jõuti tänu Borotba kunagisele raamatupidajale. Nimelt avastas Nina Potarskaja, et tema allkirja oli ühel VIF-ga seotud dokumendil võltsitud.

Potarskaja sõnul üritasid VIF-i esindajad probleemi iagti maha vaikida. "Nad soovisid hoida võimalikult madalat profiili, sest see oli nende viga. Nad olid andnud raha kahtlastele tüüpidele kahtlase lepingu alusel ja ilma allkirjade ja templiteta," nentis endine raamatupidaja.

Rootsi Vasakpartei ehk Vänsterpartiet on 1917. aastal loodud Rootsi vasakpoolne erakond. Varem oli tegu sisuliselt kommunistliku parteiga, oma praeguse nime sai erakond 1990. aastal. Partei pole Rootsi valitsuskoalitsiooni kunagi kuulunud, kuid on mõnikord parlamendis toetanud vasakpoolseid vähemusvalitsusi.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Konservatiivid ehitavad uut traditsiooni - RIIGI AASTAPÄEVA TÕRVIKURONGKÄIKU (täiendatud 22:36)
... se vasakpoolsele ja venestamismeelsele valitsusliidule Eesti Konservatiivne Rahvaerakond Volikogu avaldus Viljandi, 23.11.2014   Konservatiivne Rahvaerakond välistab toetuse vasakpoolsele ja venestam ...
* SEE, mille eest parempoolsed on pidevalt hoiatanud ...

...  ja VASTU: Saksamaal islami pärast vastamisi 4500 vasakpoolset 17000 tavalise kodanikuga ...  ka seekord täiesti üksi. Sydney pol ... Sakslased süüdistavad Merkelit jõuetus immigratsioonipoliitika ...
* Kreekas võimule tõusnud vasakpoolne valitsus toetab venemaa ekspansioonipoliitikat

...  Teatavasti püüavad demokraatlikud riigid tõkestada venemaa sõjaprogressi rahumeelsete meetmetega, mille nimel on rašistliku režiimi suhtes kehtestatud rida majandussanktsioone. Kreeka vasakpoolse ri ...
* Vasakpoolne laevas, laev põhjas ...

Vasakpoolse maailmavaate kõige suuremaks probleemiks läbi aegade on olnud lahknevus sõnade ja tegude vahel. Teisalt on just nimetatud asjaolu loonud vasakpoolsetest parteidest paratamatult kõige  ...