Venetsueela oli sunnitud oma kulla "pandimajja" viima

0

Venetsueela raske majanduslik olukord sundis neid oma kullareserve panti panema. Osa riigi kullareserve anti Citigroupile ning vastu saadi miljard dollarit, vahendab CNBC.

Vahetus annab Venetsueela presidendi Nicolas Maduro sotsialistlikule valitsusele lisaraha. Sotsialistlikud poliitikad on riigi majandust kõvasti kahjustanud, samuti mõjub Venezuelale halvasti nafta hinnalangus.

Kokku pidi Venetsueela Citigroupile loovutama 1,4 miljonit untsi kulda. Vastu saadud miljardi pealt peab riik hakkama ka intresse maksma.

„Nad pidid oma kulla panti andma. Täpselt nii nad tegidki. Nad saavad kulla tagasi osta, aga neil on õigus sellest ka loobuda,“ ütles Gartman Letteri väljaandja Dennis Gartman. „Nad läksid suurimasse kulla pandimajja – Citibanki.“


Uudise selgumisel tegi kuld kolme kuu suurima tõusu ning hind ületas 1200 dollari piiri. Praegu maksab kullaunts 1213 dollarit. Viimase kahe päevaga on kulla hind tõusnud 38 dollari võrra.

Strateegide sõnul valmistub kullaturg ette ka Föderaalreservi kohtumiseks.

„Ma arvan, et langusele panustajad panevad osaliselt oma positsioone kinni,“ ütles RBC panga strateeg George Gero. Ta lisas, et kauplejate seas on levinum ootus, et Föderaalreserv ei ütle midagi uut ning intressimäärade osas ollakse jätkuvalt napisõnalised.

HSBC väärismetallide analüütik Howard Wen nõustub Geroga. Tema lisas, et hinnad ongi reeglina enne Föderaalreservi Avatud Turu Komitee kohtumisi volatiilsed.

Mait Kraun
Äripäev

Kliki ka nendele artiklitele:

* Vapralt sotsialismi teed hoidev Venezuela on pisut hädas.
...  rohkem elektrit kui eksportinud. Leidke siit loogikat, kui oskate. Juulis korraldatud küsitluse kohaselt süüdistas ligi 73 protsenti venetsueelalasi ...
* Vasakäärmuslastest aktivistid pidasid naisi 30 aastat orjuses

... Saksamaal (1933), maoistlikud kommunistid Hiinas (1949) või sotsialistid Liibüas ja Venetsueelas (vastavalt 1969 ja 1994). Parimal juhul leiavad siis nende võimupiirkonnas aset ühiskondlikud- ja inimkatsed, ...
* Venezuelas on vahistatud üle saja kodanlasest kapitalistliku parasiidi

... ning pisaraid lihtsa rahva seas voolanud. Või siis tänane maailm? Täna protestitakse Venetsueelas (ka Venezuela) sotsialistliku ...