Põhja-Korea liider loobus Moskvasse 9. mai paraadile sõitmast

0

Põhja-Korea liider Kim Jong-un ei saa 9. mail Moskvasse võidu 70. aastapäeva pidustustele tulla, teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

Peskovi sõnul sai Kreml diplomaatiliste kanalite kaudu teate, et Kim Jong-un otsustas siiski 9. maiks jääda Pyongyangi, vahendas Interfax.

"Ta [Kim Jong-un] ei saa osaleda, selline otsus edastati meile diplomaatiliste kanalite kaudu. Tema otsus on seotud Põhja-Korea siseasjadega," ütles Peskov täna ajakirjanikele.

Varem oli Kim Jong-un teatanud, et ta osaleb 9. mai paraadil Moskvas. Hiljuti Moskvas käinud Põhja-Korea asepeaminister Ro Tu-chol kinnitas aga, et Kim Jong-un kavatseb jätkata Moskvaga tiheda koostöö traditsiooni, millele panid aluse juba tema isa ja vanaisa, kes samuti riiki juhtisid.


Korea töölis-talupoegade punaarmee võitmatud kindralid võidupüha paraadilMoskva-reis oleks olnud Põhja-Korea liidrile tema ametiaja esimene välisvisiit.

Soulis tegutseva Põhja-Korea Uuringute ülikooli ekspert Yang Moo-jin eeldas, et Kim Jong-un sõidab Moskvasse, et tugevdada oma kuvandit. Tema meelemuutus jääb eksperdile ebaselgeks, vahendas Reuters.

Seoses Ukraina kriisiga on ka paljud lääneriikide liidrid otsustanud Moskvasse mitte sõita. Peskovi sõnul on Moskvas toimuvatele pidustustele oodata umbes 30 riigi juhte, kuid paljud neist 9. mail Punasel väljakul toimuval paraadil ei osale. 10. mail peaks Moskvasse tulema ka Saksamaa liidukantsler Angela Merkel.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Ajaleht "Moskva Noor Kommunist - Eesti" (MK-Estonia) levitab teadmisi Eesti "vabastamisest" vene okupatsioonivägede poolt.
...  Lehe lugejatele meenutatakse, et selle aasta 9. mail möödub 70 aastat nõukogude rahva võidust, kõigi vastajate vahel on lubatud välja loosida sel puhul hinnalised kingitused. Loosimisel osalemiseks on t ...
* Vasakäärmuslik režiim hukkab teisitimõtlejaid

... ent Putinile tänavune 9. mai teisiti kui tavaliselt? ... oolia, Põhja-Korea, Vietnami, Lõuna-Aafrika ja Kuuba juhid. Selge see, et kohal on ka kõik nukurežiimide juhid. Kuna maailm „meid ei aus ...
* Venemaa pillub Euroopa riikide poole ähvardusi

... vas: Vene poliitikute arvates peaksid Balti riigid teravad sõnavõtud lõpetama ... gi see, et enamus Euroopa liidreid ei saabu 9. mail Moskvasse Võidupüha tähistama. Vene riigiduuma välisasjade komi ...