Sarkozy: suhetes venemaaga tuleb keerata uus lehekülg

0

Prantsusmaa eelmine president Nicolas Sarkozy ütles, et suhetes venemaaga tuleb keerata uus lehekülg, sest Moskva koostööd on vaja võitluses Islamiriigiga ning suhete parandamine oleks nii venelaste kui ka eurooplaste huvides.

Sarkozy rääkis ajalehele "Le Figaro" antud intervjuus, et see oleks tõsine viga, kui loodaks tingimused uueks külmaks sõjaks venemaaga.

"Meil on venemaad vaja seoses Süüria ja Daeshiga (araabiakeelsest akronüümist tuletatud halvustav nimetus äärmusrühmituse Islamiriik kohta - Toim.). Selles külmas sõjas Moskvaga tuleb keerata uus lehekülg, mis ei tähenda seda, et me oleksime kõikides asjades samal seisukohal või et me lepiksime sellega, mis toimub Donetskis. venemaa peab näitama üles head tahet aidates rahvusvahelisel üldsusel võita Daeshi ja stabiliseerida olukorda Süürias," selgitas ta.

Ekspresident märkis, et venemaa peaks naasma G8 hulka, peaks lõpetama lihatoodete impordiembargo ja eurooplaste ning venemaa vahel tuleb algatada uus dialoog. "See on nii venemaa kui ka eurooplaste huvides," lisas ta.


Samuti kritiseeris Sarkozy seda, et venemaale ei antud üle Mistral-tüüpi sõjalaevu (Mistrali-tehing Prantsusmaa ja venemaa vahel sõlmiti veel Sarkozy valitsusajal - Toim.). Kuigi valitsus on kinnitanud, et venemaale maksti lepingu katkestamise eest tagasi alla 1 miljardi euro, väitis Sarkozy, et kaudselt läks ebaõnnestunud tehing Prantsusmaale maksma lausa 2 miljardit eurot.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Üleskutse venelastele - põgenege venemaalt nii ruttu kui saate!
... ;didelegatsioon võtmetähtsusega Euroopa Liidu liikmesriigist, vahendasid Unian ja Kommersant. Delegatsiooni juhib Thierry Mariani, kes on endine transpordiminister ja ekspresident Nicolas Sarkozy  ...
* Prantslased okupeeritud Krimmis

... arteikaaslane. Visiit leiab aset hoolimata Prantsusmaa välisministeeriumi soovitusest seda mitte teha. Samuti pole visiidil ka Ukraina-poolset kooskõlastust. Krimmi külastanud Prantsuse rahvasaadi ...
* Euroopa Liit on liikmesriikide iseseisvust üha enam pärssiv poliitiline substants

... liites Saksamaa (inverteering ESM-i ca 27 protsenti), Prantsusmaa (20%), Itaalia (18%), Hispaania (12%), Hollandi (5,7 %) ja Belgia (3,5%) hääled. Seega puudub Eestil otsustusprotsessis sisuli ...