Putini agressioonipoliitika toetajad korraldavad "rahumarsi"

0
NATO-vastased "rahumarssijad" alustasid protestirongkäiku
 
Täna on Tallinnas toimumas rongkäik ja miiting, et protesteerida USA sõjatehnika toomise vastu Ida-Euroopa riikidesse, kirjutab Delfi.
 
Ürituse üheks korraldajaks on MTÜ Eesti Indoeurooplaste Liit Rodina juhatuse liige Allan Hantsom, kes on ka varem korraldanud NATO-vastaseid üritusi. Eesti kodanikust Hantsom on varem kriminaalkorras karistatud vara tahtliku hävitamise eest. Lisaks mõisteti ta 2002. aastal süüdi riigivastases kuriteos rahvuse ja rassilise vihkamise eest.
 
Lisaks Hantsomile korraldavad üritust ka Aleksei Esakov ja Sergei Tsaulin. Kolmik kuulub ka MTÜ Venemaa Kaasmaalased Euroopas juhatusse.
 
Ürituse korrapidajateks on teiste hulgas Meelis Kaldalu ja kunstnik Neeme Lall. Kaldalu on poliitaktivist, kes varastas riigikogust arvuti, tungis mõni aasta tagasi Eurovisiooni lavale võitjat õnnitlema ning keeldus presidendi vastuvõtul Evelin Ilvesega kätlemast.
 
Sotsiaalmeedias kutsutakse üritust "Rahu marsiks".
"10. septembril saavad Eesti elanikud koos teiste eurooplastega toetada Šveitsi kodanikke nende initsiatiivis – rongkäigu läbiviimises Euroopa linnade tänavatel, mille eesmärgiks on rahulolematuse väljendamine seoses Euroopa kasvava militariseerimisega," seisab ürituse kirjelduses.
 
Kogumine toimub Šnelli pargis, Balti jaama vastas. Liigutakse edasi mööda Nunne tänavat, Pikka, Kinga tänavat Raekoja platsini, siis mööda Kullasseppa, Harju tänavat Vabaduse väljakuni, Meieri treppist üles Komandandi teeni, siis mööda Toompea tänavat Lossi platsini, kus toimub miiting.
 
Allikas: Delfi
 
Kliki ka nendele artiklitele:

Metlev: kremlimeelse rahu marsi Tallinna korraldajad tahavad vene maksumaksja raha
... Allan Hantsom ja veel mõned puujalaga aktivistid,“ ütles Metlev.   Sergei Metlevi hinnangul ei pea taoliste väljaastumiste puhul liialt muretsema, sest nad ei suuda isegi kohalikke Puti ...
Millega tegelevad Kremli rahastatud MTÜd Eestis?
... maal Elavate Venemaa Kaasmaalaste Õiguskaitse- ja Toetusfond. Tänaseks on selgunud, et fondist said raha inimesed, kes toetasid Krimmi okupeerimist. Väärib märkimist, et paljud fondi töötajad on eriteeni ...
Lühidalt - 23.04.2015 (täiendatav)
...  ürituse pühapäeval kell 19-20 Tõnismäe haljasalal, kus korraldaja väitel toimub mälestusküünalde paigaldamine. Ürituse on registreerinud Sergei Tšaulin, keda varasemalt on nimetatud pronkssõduri kaitsmi ...