Bäckman tahab osta raadiojaama, Soome kaitsepolitsei peab seda ohuks

0

Bäckman - kremlin's voiceSoome kaitsepolitsei (Supo) peab riigi julgeolekut ohustavaks arenguks seda, et tuntud Kremli-meelne aktivist Johan Bäckman soovib osta Love FM nimelist raadiojaama.

Raadiojaamal LOVE FM on ringhäälinguluba 2019. aasta lõpuni, kirjutab Yle.

Väidetavalt soovib Bäckman osta 95 protsenti raadiojaama aktsiatest. Praegusel hetkel on raadiojaama omanikuks Trammell Brady Ford III nime kandev ameeriklane.

Ringhäälingulubade eest vastutav transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium on seoses Bäckmani võimalike kavatsustega palunud analüüsi ka Supolt.


"Kaitsepolitsei on transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium poolt palutud ülevaates jõudnud järeldusele, et LOVE FM-i ringhäälinguloa tühistamata jätmine ohustab ilmselgelt riiklikku julgeolekut, kui ringhäälinguloa volitused muutuvad taotluses esitatud viisil," seisab ministeeriumi pressiteates.

Pressiteates märgitakse, et ringhäälinguluba saab üle anda vaid samasse kontserni kuuluvale ettevõttele. Muul juhul on ministeeriumil õigus ringhäälinguluba tühistada.

LOVE FM alustas programmi edastamist eelmise aasta juulis Tampere linnas. Kui Yle üritas tookord uurida raadiojaama tegelike omanike ja rahastajate tausta, saadi vägi ebamääraseid vastuseid. Näiteks ei õnnestunud välja selgitada, kes on raadiojaama peatoimetaja.

Juulis kinnitas ministeerium Ylele, et ringhäälingulubasid välja andes kanalite sisu ei kontrollita.

Yle hinnangul edastas raadiokanal juba suvel Kremli-meelset programmi.

ERR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Uudishimust Donbassis käinud Soome noorpoliitikust tehti „vägisi“ Soome-Novorossija seltsi aseesimees
... Donetski separatistlike võimude ametliku esindajana Soomes esinev dotsent Johan Bäckman, vahendab Uusi Suomi. Sipilä jutustab oma blogis, et teda hoiatati juba enne reisi, et tema nime ja p ...
* Newsweek: Vene mõjuagentide tegevus Euroopas on võtnud tööstuslikud mõõtmed

...  mis oli nimetanud teda Venemaa mõjuagendiks. Või Johan Bäckman, vastuoluline Soome sotsioloog, kes on energiliselt Venemaa poolel ja kelle Facebooki profiilis on tema tööks nimetatud Donetski rahvavabarii ...
* Tuntud riigiterrorismi õigustaja, pooldaja ja kaitsja - dotsent Bäckman kupatati Moldovast minema.

Soome vene-meelne dotsent Johan Bäckman vahistati neljapäeval Moldovas ja saadeti viivitamatult maalt välja, vahendas ajalehte "Ilta-Sanomat" eestikeelne Delfi. Bäckmanile edastati asjakohane info selles, ...