Venemaa teod omal maal

Peale revolutsiooni on venemaa muutunud arenevast, õitsva kultuuriga euroopalikust riigist klassikaliseks Lollidemaaks (Strana Durakov).
Kord on tegemist absurdiriigiga, kord banditismiriigiga, kord aga hoopis hirmuriigiga, mille elanikud kardavad ja rõõmustavad ühteaegu.

Lollidemaa pole aga minu väljamõeldis.
1936. a. kirjutas kuulus vene vanameister A. Tolstoi muinasjutu Buratino seiklustest - "Kuldvõtmeke e. Buratino seiklused". Lollidemaa kirjeldus pärineb sealt.

Lollidemaa on võlumaa Tolstoi muinasjutust, mis sai kirjutatud just siis, kui kirjanik oli piisavalt näinud oma kodumaa ümberkujunemist lollidemaaks. Kirjeldataval Lollidemaal valitseb nälg ja purustused (raagus puud, mis näivad leinavate kellatornidena, prügihunnikud, poollagunenud majad, kõverad ning räpased tänavad ...). Kuid sellegipoolest levib kuuldus sellest maast kui lõbusast ja õnnelikust maast.

Sellel maal on privilegeeritud seisuses kassid, kes kannavad kuldraamidega prille ning rebased (rebane on ka valitseja).

Lollidemaal valitseb korrakaitsejõudude omavoli, mida viivad ellu buldogid. Lollidemaa ühiskonda mittesobivad isendid kaovad (uputatakse) sohhu.

Ja sellel maal on ka üks müstiline koht - Imede Põld ("Pole Tšudes" - muide sama nime kannab ka üks venemaal väga populaarne telesaade Leonid Jakubovitši juhtimisel), kus on võimalik endale kasvatada kuldmüntidega kaetud puu. Selleks piisab, kui poetada maamulda mõned kuldmündid, millised siis Imede Põllu imetabase toime näol muutub õitsvaks kullapuuks. Vaja on veel loomulikult teada ka vastavaid võlusõnu: "Kreks, feks, peks"... .

Ja veel - Lollidemaal on ka oma lipp.

Loe värskeimaid uudiseid sellest vallast altpoolt!

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

0

Proosit: venemaal hakatakse viina müüma otse ratastelt

Venemaa kaubandusministeerium tunnistas sobimatuks nõude müüa külades alkoholi üksnes tavalistes poodides ning pakkus välja viinamüügi lubamise nii kauplusautodest kui ka kioskitest, kirjutas Izvestija.

Ametkond avaldas veendumust, et tasuks loobuda samuti linnades tegutsevatele viinapoodidele kehtestatud vähemalt 50ruutmeetrise põrandapinna nõudest. Eksperdid avaldasid kaubandusministeeriumi ideele toetust ja märkisid, et autokauplused võivad lähiajal kujuneda ainukeseks kanaliks, mille kaudu venemaa külaelanikel on võimalik alkoholi legaalselt hankida.

Linnades tegutsevatele viinapoodidele piisab tulevikus alkoholiga kauplemiseks üksnes kinnisvara omamisest või siis rendilepingust poeruumi kasutamiseks. Maakohtades aga soovitakse loobuda igasugusest piirangust, mis oli varem seotud nõudega kasutada viinamüügiks püsivat hoonet.

Read more ...

1
+1

Venelased ründavad täna jälle Riigipäevahoonet

Putini režiimi ideoloogiliseks vundamendiks on patriotism, milline on kokku heegeldatud Saksa-vene sõja (22. juuni 1941 – 09. mai 1945) kangelaslikest üksikmomentidest ning vürtsitatud sümbolitega, millised pärinevad osaliselt eelmisest vene riigist. Sellest vene riigist, millise tänane venemaa ise täielikult hävitas ehk, mille õigusjärglane ta pole. Viitan siin tsaaririigi sümbolitele, sealhulgas näiteks nn Georgi lindile.

Ühelt poolt näitab viidatu, et sotsialismist irdunud venemaal puudub endiselt selge ideoloogiline kandepind ning teisalt, et identiteediotsingud jätkuvad suuremal või väiksemal määral.

Kuid II maailmasõja (01.09.1939 – 02.09.1945), mida venemaa ise koos Saksamaaga maailma vastu alustas, osaks olnud Suure Isamaasõja (Saksa-vene sõja ideologiseeritud nimetus venemaal) globaalset tähendust ja rolli ei vähenda siiski see asjaolu, et venemaa on II maailmasõja käivitumises süüdi. Saksa-vene sõja asend venelase hinges on ülimalt olulisel positsioonil.

Putinlik režiim poeb või nahast välja, et süvendada erinevaid Saksa-vene sõjaga seotud traditsioone. Seda enam, et tänase vene riigi ajaloos pole olnud teist suurt ja võidukat sõda. Ei tasu ju unustada, et vene riik sündis 1917. aastal. Kõik teised sõjad, mida venemaa on pidanud on olnud räpased ja alatud, sageli ka mitte-edukad. Olgu siis nimetatud kallaletung Poolale 1939, Soomele 1940, interventsioon Afganistaani 1980, sissetung Georgiasse 2008 või Ukrainasse 2014 nagu ka sõda Itškeera vastu 1994-1996 ja 1999.

Read more ...

0

Moskva režiimi arvates on islam ohutum kui kristlik usulahk - Jehoova tunnistajad!

Islamil, hoolimata Allahhi nimel sooritatud kuritegudest venemaal ja terves maailmas, lastakse õitseda. Keelatakse aga kristlik usulahk, kelle teod ja sõnad pole võrreldavad moslemite omadega.

Venemaa ülemkohus keelustas Jehoova tunnistajad

Venemaa ülemkohus otsustas neljapäeval keelustada usulahu Jehoova tunnistajad, määratledes selle äärmuslikuks.

Vene ülemkohtu otsuse kohaselt suletakse «Jehoova tunnistajate halduskeskus ja selle alla käivad kohalikud organisatsioonid ning nende vara konfiskeeritakse - antakse üle Vene Föderatsioonile».

Read more ...

0

Duumasaadikud tahavad Lenini maha matta

V.I.LeninVene riigiduumas anti täna sisse seaduseelnõu, mis pakub õigusmehhanismi Vladimir Uljanovi säilmete mahamatmiseks, ütles üks muudatuse algatajatest, liberaaldemokraat Vladimir Sõssojev.

«Pakume sellekohaseid parandusi kehtivasse matuseseadusse,» lausus Sõssojev.

Sõssojevi sõnul anti eelnõu üle täna pärastlõunal, kuid Interfaxi korrespondent seda riigiduuma veebiandmebaasist veel ei leidnud.

Liberaaldemokraat kinnitab, et seadusalgatuse koostas ta oma erakonnakaaslaste ja parlamendienamuse esindajate abiga pärast Levada keskuse arvamusuuringut, mille kohaselt on enamik venemaalasi Lenini mahamatmise poolt.

Read more ...

0

Lenini laipa saab jälle rahvale näidata, ta on üles vuntsitud!

Lenini muumia käis remondis

Täna taasavatakse külastajatele pärast kaht kuud "plaanilisi profülaktilisi töid" Moskvas Punasel väljakul Lenini mausoleum, vahendas Interfax.

Millised need profülaktilised tööd olid, jättis föderaalse kaitseteenistuse pressiosakond uudisteagentuurile täpsustamata, kuid Interfaxi allika väitel oli tegemist Lenini palsameeritud keha korrastamisega. Plaanilist profülaktikat tehakse mausoleumis reeglina kord kahe aasta jooksul, viimati 2015. aasta veebruaris-aprillis.

Allika sõnul tegeldi seekord just Lenini muumiaga ning tööde ajaks muumiat mausoleumist välja ei viidud. Ülikonda, millesse Lenin on riietatud, seekord ei vahetatud, lisas allikas.

Read more ...

0

Venelased vaesuvad hoogsalt

Vaeste arv kasvas statistikaameti andmetel venemaal 300 000 inimese võrra, ulatudes 19,8 miljoni inimeseni. Vaesumine sai hoo 2012. aastal,  olles varem jõudsalt vähenenud, vahendas Rosbalt.

Kui aasta varem – 2015. aastal suurenes vaeste arv venemaal samuti 300 000 inimese võrra, siis seostati seda Krimmi annekteerimisega, mis suurerndas statistikas vaeste arvu 19,2 miljonilt 19,5 miljoni inimeseni.

Mullu ulatus vaesuse tase venemaal 13,5 protsendini, kusjuures aasta varem oli see 13,3 protsenti. Kusjuures vaesumine aeglustus aasta lõpupoole. Kui 2016. Esimeses kvartalis ulatus see 16 protsendini, teises 13,5   protsendini, kolmandas 18,8 protsendini ja neljandas vaid 10 protsendini.

Read more ...

0

Ehho Moskvõ peatoimetaja: info saamise võimalusi jääb venemaal üha vähemaks

Tallinnat külastanud vene raadiojaama Ehho Moskvõ peatoimetaja Aleksei Venediktov ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et informatsiooni saamise võimalusi venemaal jääb järjest vähemaks.

Aleksei Venediktov tuli Eestisse selleks, et osaleda laupäeval Tallinnas toimunud ühuskonnateemalisel konverentsil. Aga ta leidis aega ka kohtumistele Balti Meediakoolis.

"Eeskätt survestavad meid need seadused, mis piiravad meie võimalusi informatsiooni levitada. Informatsiooni saamise võimalusi venemaal jääb järjest vähemaks. Aga me teeme seda, mis nende piiravate seaduste raames võimalik on," sõnas Venediktov.

Read more ...

0

Diktaator Putin vallandas 10 kindralit

Eestit okupeeriva sõjaka idanaabri rašistlik diktaator otsustas vabastada kohustustest kümmekond pagunite kandjast tipp-tšinovnikku.

Ta võttis vastu ukaasi, millega vabastas ametist kümme siseministeeriumi, uurimiskomitee ja föderaalse karistuste täideviimise teenistuse (FSIN) kindralit.

Vabastatute hulgas on neli kindralleitnanti (Volga-äärse föderaalringkonna transpordivalitsuse ülem Vladimir Berglezov, uurimiskomitee Primorje krai uurimisvalitsuse ülem Sergei Bobrovnitši, Samara oblasti siseasjade peavalitsuse ülem Sergei Solodovnikov ja Nižni Novgorodi oblasti siseasjade peavalitsuse ülem Ivan Šajev) ning kuus kindralmajorit (FSIN-i Saratovi oblastivalitsuse ülem Aleksandr Gnezdilov, Moskva siseministeeriumi ülikooli ülema esimene asetäitja Sergei Ževlakovitš, FSIN-i kasvatus-, sotsiaal- ja psühholoogilise töö valitsuse ülem Aleksandr Novikov, Vologda oblasti siseasjade valitsuse ülem Vitali Fedotov, FSIN-i Mordva valitsuse ülem Ramazan Jagjajev ja uurimiskomitee esimehe juures asuv eriti tähtsate asjade vanemuurija Aleksandr Filin, vahendab RBK.

Read more ...

0

Diagnoosi kohaselt sattus Kara-Murza haiglasse mürgituse tõttu

Vladimir Kara-MurzaLiikumise Avatud Venemaa koordinaator ja vene opositsiooniline Rahvavabaduse Partei (PARNAS) endine kaasesimees Vladimir Kara-Murza noorem, kes viidi 2. veebruaril haiglasse sai lõpuks diagnoosi, edastas TASS-i teatel tema abikaasa.

Abikaasa sõnul tuvastasid arstid tal "tundmatu aine tugeva mürgistuse".

Arstid diagnoosisid "tundmatust ainest tingitud ägeda mürgistuse", see on ametlik diagnoos," ütles ajakirjaniku abikaasa, lisades, et mehe seisund on muutunud stabiilsemaks, kuid arstid on valmis igasugusteks arenguteks.

Ennist öeldi, et Kara-Murza noorema seisundis on märgata paranemist. Ta viidi 2. veebruaril kriitilises seisukorras haiglasse ja on sealtpeale kunstliku hingamise aparaadi all.

Read more ...

0

Varem mürgitamist kahtlustanud vene opositsionäär toimetati raskes seisundis haiglasse

Kara-MurzaLiikumise Avatud venemaa koordinaator ja vene opositsiooniline Rahvavabaduse Partei (PARNAS) endine kaasesimees Vladimir Kara-Murza noorem viidi Moskvas haiglasse ja tema seisund on raske, ütles täna tema advokaat Vadim Prohorov.

«Ta viidi haiglasse ja on praegu raskes seisus. Sümptomid on üsna sarnased nendele, mis olid kaks aastat tagasi,» ütles Prohhorov.

2015. aasta 27. mail viidi Kara-Murza noorem Gradski esimesse haiglasse. Advokaat Prohhorov kinnitas toona, et kõik sümptomid viitavad mürgitusele. Ta märkis, et halva enesetunde kolmandal päeval võetud proovides tuvastati lubatava metallisisalduse mitmekordne ületamine.

Read more ...

0

Pristavid viisid vene opositsionäär Navalnõi sunniviisil Kirovisse kohtusse

Aleksei NavalnõiMoskva pristavid saatsid vene opositsionääri ja korruptsiooniküti Aleksei Navalnõi teisipäeval lennukiga Kirovisse, kus ta peab kolmapäeval osa võtma niinimetatud Kirovlesi kohtuprotsessi istungist, teatas venemaa föderaalse kohtupristavite teenistuse (FSSP) Moskva valitsuse esindaja Timur Korobitsõn.

„FSSP Moskva valitsuse töötajad viisid A. Navalnõi sunniviisil lennukiga Kirovisse. Nad majutusid võõrastemajja ning homme hommikul saadavad nad ta kohtuistungile,“ ütles Korobitsõn teisipäeva õhtul Interfaxile.

Seda kinnitas ka Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõš.

Kolmapäeval saabuski Navalnõi pristavite saatel Kirovi Lenini rajoonikohtusse.

Read more ...

0

ERR Moskvas: venemaal kütab kirgi nn pereliikmete peksmise eelnõu

Venemaa riigiduumas on arutluse all seaduseelnõu, mis kergendaks karistusi pereliikmete peksmise eest. Perevägivalla dekriminaliseerimise vastased hoiatavad, et nii võib koduvägivald hoopis kasvada.

Seni on pereliikmete peksmine olnud venemaal kuritegu. Aga n kasvatamise traditsiooniste meetmete pooldajad hakkasid kurtma, et lapsele antud laksu eest võidakse neilt laps ära võtta, vahendas "Aktuaalne kaamera. Nädal."

"Õigeusklik avalikkus lihtsalt palub läheneda sellele mõistlikult ja mitte anda pere lagunemisele põhjusi. Üks asi on ikkagi laste peksmine, mis on küll kuritegu, mille vastu tuleb võidelda ja hoopis teine asi on laksud pepu pihta, nurka saatmine. Et selle eest võtta laps perest ära, see on metsik," rääkis Maailma vene rahvuskongressi õiguskaitse keskuse direktor Roman Silantjev.

Riik ei pea sekkuma pereasjadesse - seda mõtet toetasid ka duumasaadikud.

Read more ...
0

Vladivostokki tuli tagasi Nikolai II

Nikolai II büst VladivostokisVenemaal on linn, mille nimi tõlkes maakeelde on ValitseIda e. Vladivostok. See venemaa kaguosas paiknev, umbes Tallinna suurune linn, on suhteliselt lähedases naabruses Hiina, Jaapani ja kõige sotsiaalsema, õnnelikuma, õiglasema, võrdseima ning vasakpoolsema tööliste-talupoegade riigiga - Põhja-Koreaga.

18. detsembril saabus linnale päev, kus sinna saabus tagasi Venemaa Keisririigi keiser ja õigeusu kirikus märtriks kuulutatud Nikolai II.

Ta saabus tagasi oma kunagise riigi ühte olulisemasse tugipunkti ausamba näol.

Read more ...
0

Hodorkovski organisatsioon "Avatud Venemaa" andis üle ajakirjanduspreemiad

Tallinnas Mustpeade majas andis Mihhail Hodorkovski loodud organisatsioon "Avatud Venemaa" üle ajakirjanduspreemiad.

Preemia said seitse Venemaa temaatikat kajastavat artiklit või telelugu, mis ilmusid sel aastal nii vene kui välismeedias, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lisaks preemiatele annab Hodorkovski rahastatav "Avatud Venemaa" ka kolm stipendiumi ajakirjanduslikeks uurimustöödeks ning asub toetama viit uue meedia start-up-projekti, millest igaüks saab sõltuvalt projektist ühekordselt 45 kuni 450 000 eurot.

Read more ...
0

Venemaal vahistati Aleksei Uljukajev

Putin ja Uljukajev - veel oli kõik hästi ...2000.-l aastal võimule tulnud Putin lubas, nagu ka igal järgneval võimuperioodil peaministri või presidendina, et hakkab ohjeldama venemaal pulbitsevat korruptsiooni.

See pole õnnestunud. Otse vastupidi - viimase 16. aasta jooksul venemaal korruptsioon hoopis süvenenud. Pole mingi saladus, et venemaal on kuritegelikud struktuurid ja võimukombitsad üksteisega tihedalt põimunud.

Et seda olukorda piisavas tasakaalus hoida, et tagatud oleks vene riigi sisemine julgeolek ja elementaarne sisemine stabiilsus, selleks on välja arendatud terve jõuametkondade võrk, eesotsas gestaapoliku salapolitsei - KGB õigusjärglase FSB-ga. See viimane on omakorda Putini totaalse kontrolli all. Seda enam, et ta ise pärineb nendest struktuuridest, olles endine vene salaagent ja KGB sõjaametnik (milliseid sotsialismi järgsel venemaal ka uhkeldades ohvitserideks kutsutakse).

Niisiis retooritseb Putini riigigäng usinasti juba 16 aastat "korruptsioonilämmatamise" laineil, mille tulemusena riigivõim ning kuritegelik võim aina tugevamini ühendub, rahaliselt seotud poliitiline võim aina koondub enam Putini poolt kontrollitavate ringkondade kätte. Aga korruptsioon, see läänelikus mõistes korruptsioon süveneb, rikastades samal ajal Putinit, tema õukonda ja riigitruud kaaskonda..

Read more ...
0

Orjolis tõmmati Ivan Julma mälestusmärgile kott pähe

Ivan IV Julm - kotita ja kotigaVenemaal Orjolis tõmmati eile tsaar Ivan Julma kujule kott pähe. Teo toimepanijale tehti pisihuligaansuse eest haldusprotokoll, teatas vene siseministeerium täna.

Siseministeeriumi piirkondliku pressiesindaja Karina Tharževskaja sõnul tuli 30. oktoobri hommikul politseisse kõne, et keegi oli kujule koti pähe tõmmanud.

Sündmuspaigale saadetud politseinikud tuvastasid teo toimepanija ja pidasid ta kinni.

«Talle koostati haldusprotokoll ja määrati trahv,» sõnas Tharževskaja. Ametnik ei täpsustanud kinnipeetu põhjendust teole.

Read more ...
0

Vene telekanal Dožd: Karjala parimaid maid ostetakse kokku Putini lähiringkonnale

Karjalas, endisel Soome territooriumil Sortavala lähedal on koht, mida kohalikud on juba aastaid „Putini suvilaks“ nimetanud, teatab telekanal Dožd oma uuringus venemaa presidendi Vladimir Putini lähikonna omanduses olevate varade kohta.

Selle kohaga võib olla seotud ka Putini müstiline kadumine eelmisel suvel pärast juuli alguses Soome külastamist. Olles olnud 11 päeva avalikkuse eest eemal, ilmus Putin 11. juulil Valamo saarel jumalateenistusele, nagu midagi poleks juhtunud, vahendab Ilta-Sanomat.

Doždi teatel jäi presidendi lennuk pärast Soomes Turus käimist kümneks päevaks Soome. Seega pidi ka Putin jääma Soome või olema vähemalt nii lähedal, et sai helikopteriga üle piiri, märgib Dožd.


Parim kandidaat selleks Soome-lähedaseks kohaks asub Doždi teatel Peterburist 200 kilomeetri kaugusel Laadoga rannikul Taruniemis. Tegemist on „Winteri suvilaga“, mille kavandas 1909. aastal selle esimese omaniku, doktor G. C. Winteri tellimusel tuntud Soome arhitekt Eliel Saarinen. Seda kohta ümbritsev ulatuslik territoorium on tarastatud ja hoolikalt valvatud.

Read more ...


Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...