Pristavid viisid vene opositsionäär Navalnõi sunniviisil Kirovisse kohtusse

0

Aleksei NavalnõiMoskva pristavid saatsid vene opositsionääri ja korruptsiooniküti Aleksei Navalnõi teisipäeval lennukiga Kirovisse, kus ta peab kolmapäeval osa võtma niinimetatud Kirovlesi kohtuprotsessi istungist, teatas venemaa föderaalse kohtupristavite teenistuse (FSSP) Moskva valitsuse esindaja Timur Korobitsõn.

„FSSP Moskva valitsuse töötajad viisid A. Navalnõi sunniviisil lennukiga Kirovisse. Nad majutusid võõrastemajja ning homme hommikul saadavad nad ta kohtuistungile,“ ütles Korobitsõn teisipäeva õhtul Interfaxile.

Seda kinnitas ka Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõš.

Kolmapäeval saabuski Navalnõi pristavite saatel Kirovi Lenini rajoonikohtusse.


Eelmise aasta 14. detsembril sai teatavaks, et Moskva linnakohus tühistas 16 miljoni rubla (249 000 euro) sissenõudmise Navalnõilt ja ettevõtja Pjotr Ofitserovilt ettevõtte Kirovles hagi alusel.

Novembris kandis venemaa justiitsministeerium Euroopa Inimõiguste Kohtu otsuse alusel Navalnõile üle ligi 3,5 miljonit rubla (55 000 eurot) kompensatsiooniks Kirovlesi kohtuprotsessi kulude eest. Samal kuul tühistas venemaa ülemkohus Navalnõi kohta tehtud otsuse ja saatis asja madalama astme kohtusse uuesti ülevaatamisele.

2014. aasta juulis mõisteti Navalnõi ja Ofitserov Kirovlesi asjas vastavalt viieks ja neljaks aastaks vangi. Reaalne karistus muudeti tingimisi karistuseks.

Allikas: Delfi

Kliki ka nendele artiklitele:

* Kolm Venemaal valitsevat hirmu ja müüti
... ksei Navalnõid avalikult selles, et too «viib ellu Dullese Venemaa hävitamise plaani». Stalin ja Dulles on ammu surnud, aga nende üritus elab endiselt edasi. Teine müüt: Venemaa on kõige rahuarmastava ...
* Lühidalt - 27.02.2016 (täiendatav)

...  osa ka paljud tuntud opositsionäärid, keda putinlik režiim pole veel suutnud/tahtnud mõrvata, sealhulgas Navalnõi, Kasjanov, Gudkov, Jašin jpt.. Toetusmeeleavaldused toimusid veel paljudes teisteski venemaa ...
* Bloomberg: Kreml keelas ametnikel Navalnõi nime mainida

Bloombergi andmetel on Kreml keelanud vene ametnikel ja riigifirmade juhtidel mainida avalikult opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi nime. Väljaanne viitab artiklis president Vladimir Putinile  ...