Ühtne Venemaa võttis duumavalimistel 343 mandaadiga põhiseadusliku enamuse

0
Vene võimupartei Ühtne Venemaa võitis riigiduuma valimistel 343 mandaadiga põhiseadusliku enamuse, teatas vene keskvalimiskomisjoni eesistuja Ella Pamfilova esmaspäeval.
 
 
Pamfilova ütles pressikonverentsil, et valimistulemused peegeldavad poliitilist olukorda venemaal, ent tulemused olid keskvalimiskomisjonile üllatavad.
 
Valimistel täideti 450-kohalise riigiduuma 225 kohta parteinimekirjade alusel ning 225 kohta ühemandaadiliste ringkondade põhjal.
 
Ühtne Venemaa kogus parteinimekirjade hääletusel 140 kohta, järgnesid Kommunistlik Partei 35, Liberaaldemokraatlik Partei 34 kohaga, ütles Pamfilova.
 
Ühemandaadilistes ringkondades võitis Ühtne Venemaa 203 kohta, Õiglane Venemaa ja Kommunistlik Partei said kumbki seitse, Liberaaldemokraatlik Partei viis ning Rodina ja Kodanikeplatvorm ühe koha, ütles keskvalimiskomisjoni eesistuja. Veel üks koht läks sõltumatule kandidaadile, lisas ta.
 
Tuntumad opositsiooniparteid Jabloko ja PARNAS on kogunud vastavalt 1,86 ja 0,7 protsenti häältest ning kummalgi ei ole lootust võita parlamendikohti ka ühemandaadilistest ringkondadest.
 
Valimisaktiivsus oli 47,84 protsenti ehk tunduvalt madalam viie aasta tagusest 60 protsendist. Keskvalimiskomisjonile on laekunud teateid rikkumistest.
 
President Vladimir Putin ja peaminister Dmitri Medvedev kuulutasid varakult Ühtse Venemaa võitu.
 
"Võib juba kindlalt öelda, et partei saavutas väga hea tulemuse ja võitis," ütles Putin, külastades võimuerakonna peakorterit Moskvas peatselt pärast valimisjaoskondade sulgumist.
 
"Ja teate, mida ma mõtlesin: me teame, et elu ei ole inimestele kerge olnud, on palju probleeme, palju lahendamata asju, ja ometi on tulemus see, mis ta on," lisas ta.
 
"Me saame kindlalt öelda, et Ühtne Venemaa on võitnud," ütles peaminister Dmitri Medvedev riigitelevisioonis, lisades, et erakonnal on parlamendi uues koosseisus "absoluutne enamus".
 
Valimisaktiivsus oli samas näiteks Moskvas väga madal. Samuti liigub meedias ja sotsiaalmeedias rohkelt näiteid rikkumistest, mis valimiste aususe kahtluse alla seavad.
 
Allikas: RahvusRinghääling
 
Kliki ka nendele artiklitele:

Venemaa rahvakunstnik Aleksandr Rozenbaum kutsus Baltimaade okupeerimise eest vabandama
...  võimuerakonna "Ühtne Venemaa" esindajana riigiduuma liige (2003-2005).   Allikas: Delfi   Kliki ka nendele artiklitele: * Lätlased panid vene okupatsioonile hinnasild ...
PÄEVAHÄBI: Eesti riik rõõmustab Vabadussõja tulemuste revideerimise üle.
... , sest see on nende partnererakonna, putinliku venemaa võimupartei "Ühtne Venemaa" doktriin. Sisemaiselt meie kartellierakonnad (REF, SOTS, IRL) räägivad kohalikule publikule endiselt õigusjärgsest E ...
Venemaa ON agressorriik ning temaga PEAB vastavalt ka käituma.
... alehele Corriere della Sera venemaa parlamendis töötav ning võimuparteiga Ühtne venemaa seotud allikas, kellel on sõjaväe ladvikuga head sidemed. Väljaanne kirjutab, et praegu võitleb Ida-Ukrainas va ...