Uuring: enamik venemaalasi soovib Putini jätkamist presidendina pärast 2018. aastat

0

Üle poole venemaalastest tahab näha Vladimir Putinit riigi presidendina ka pärast 2018. aastat, ilmneb uuringukeskuse Levada-Tsentr läbi viidud küsitlusest.

Kui mullu oktoobris pooldas Putini jätkamist riigi eesotsas 33%, siis praegu on selliste venemaalaste hulk kerkinud 58%-ni.

Sotsioloogid seostavad seda Putini poliitikaga Ukraina suhtes ning inimeste üldise ebakindlusega tänapäeva tingimustes, ütles sotsioloog Deniss Volkov Ehho Moskvõle.

60% elanikest toetab võimu regulaarset ja demokraatlikel alustel üleandmist, samas kui 11% aga näeks meelsasti, et võimul oleksid ühed ja samad poliitikud.


Putin ütles üle-eelmisel nädalal ITAR-TASSile antud usutluses, et ta ei välista presidendiks kandideerimist ka 2018. aastal ehk teiseks ametiajaks. Putini sõnul võimaldab põhiseadus tal küll uuesti presidendiks kandideerida, kuid ta lähtub siis ehk 2018. aastal "üldisest kontekstist, sisetundest ja oma meeleolust".

Venemaa põhiseaduse kohaselt saab president olla ametis kaks ametiaega järjest.

Kaks ametiaega president olnud Putini vahetas presidenditoolil välja peaminister Dmitri Medvedev 2008. aastal ning eelmisel aastal vahetasid mehed taas omavahel kohad.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Kimäär ihkab hegemooniks
2007. aasta jaanuaris kirjutasin oma Delfis ilmunud artiklis „Kurjuse impeeriumi taassünd" muu hulgas järgmist: „See koletis (Putini Venemaa) korrastab aastal 2008, kui presidendivalimised mööda saavad, ...
* Freedom House: putinlik režiim tekitab naaberriikidele probleeme

... sõnumis. Samuti märgitakse, et kui Putin võidab venemaa presidendivalimised 2012 aastal, siis demokraatia arengu ette sealses regioonis kerkivad uued probleemid, millised lähtuvad putinlikust poliitikast. ...
* Algasid, algasid ...

... on venemaal nn. presidendivalimised. Koerad hauguvad aga karavan loivab edasi.
* Kasjanov: miks andis lääs Putinile eriõigused?

... Kasjanov tunnistas, et 2011. aasta parlamendivalimised ja 2012. aasta presidendivalimised kujunevad tõenäoliselt vaid demokraatlike valimiste imitatsiooniks, pole ta maha matnud lootust, et Venemaast saab ...