Venemaal vahistati Aleksei Uljukajev

0

Putin ja Uljukajev - veel oli kõik hästi ...2000.-l aastal võimule tulnud Putin lubas, nagu ka igal järgneval võimuperioodil peaministri või presidendina, et hakkab ohjeldama venemaal pulbitsevat korruptsiooni.

See pole õnnestunud. Otse vastupidi - viimase 16. aasta jooksul venemaal korruptsioon hoopis süvenenud. Pole mingi saladus, et venemaal on kuritegelikud struktuurid ja võimukombitsad üksteisega tihedalt põimunud.

Et seda olukorda piisavas tasakaalus hoida, et tagatud oleks vene riigi sisemine julgeolek ja elementaarne sisemine stabiilsus, selleks on välja arendatud terve jõuametkondade võrk, eesotsas gestaapoliku salapolitsei - KGB õigusjärglase FSB-ga. See viimane on omakorda Putini totaalse kontrolli all. Seda enam, et ta ise pärineb nendest struktuuridest, olles endine vene salaagent ja KGB sõjaametnik (milliseid sotsialismi järgsel venemaal ka uhkeldades ohvitserideks kutsutakse).

Niisiis retooritseb Putini riigigäng usinasti juba 16 aastat "korruptsioonilämmatamise" laineil, mille tulemusena riigivõim ning kuritegelik võim aina tugevamini ühendub, rahaliselt seotud poliitiline võim aina koondub enam Putini poolt kontrollitavate ringkondade kätte. Aga korruptsioon, see läänelikus mõistes korruptsioon süveneb, rikastades samal ajal Putinit, tema õukonda ja riigitruud kaaskonda..


Selle tegevuse käigus aegajalt teostatakse näidispoomisi. Likvideeritakse "jonnakaid oligarhe", kes liiga vähe raha riigile annavad või Putiniga riidu lähevad. Näitena võib tuua praegu pagenduses viibiva, kunagise venemaa esirikkuri Hodorkovski.  Aeg-ajalt lähevad mõned ametnikud ahneks ja nad vahistatakse korruptsiooni kahtlustusega, kusjuures teatud reservatsioonidega võib süüdistus ka tegelikkusega kattuda.

Kuid üks on selge, mitte kunagi veel Putini võimu ajal pole vahistatud korruptsioonikahtlustusega riigi kõrgeima poliitilise ešeloni tegelasi. Nüüd on see aga juhtunud.

Värske uudis pajatab sellest, et vahistatud on Aleksei Uljukajev, kelle ametinimetusena kasutatakse koguni impeeriumiaegset (sarnast) tiitlit - Venemaa Föderatsiooni I klasse tõeline riiginõunik (Действительный государственный советник Российской Федерации 1 класса). See on amet, millega kaasneb sõjaväeline võrdlev auaste, milleks omakorda on armee kindral e. kindralpolkovnik (kindralleitnandist kõrgem ja armeekindralist madalam. Mereväes vastab sellele admirali auaste).

Teisisõnu võib öelda, et esmakordselt Stalini järgsel venemaal vahistati riigiminister, föderaalne tippametnik - venemaa majandusarengu minister Aleksei Valentinovitš Uljukajev.

Ametliku kahtlustusena on esitatud väljapressimine ja altkäemaksu võtmine 2 milj. USA $ ulatuses selle eest, et ta andis positiivse hinnangu ja loa "Rosneft" («Роснефти») õigusele omandada "Bašneft" («Башнефть») aktsiapakett. Mõlemad firmad on riigifirmad. Altkäemaksu olevat Uljukajev küsinud Putini lähikondlaselt.

Väidetavalt ootab ministrit selle teo eest 8 - 15 aastat kinni istumist.

Anar Rand

Postimehe hilisõhtune kommentaar käsitletud uudisele: ... nõuda kaks miljonit dollarit altkäemaksu Putini paremalt käelt? ...

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venemaal järjekordne massikaklus - kaklesid politseinikud.
... hakkasid aunimetusena kandma politsei nimetust. Tõsi on ju see, et kui kana pardiks nimetada ja pardi nokk ette kleepida, siis part ta ikkagi pole. Nii ka venemaa korruptsioonist läbi imbunud miilits/ ...
* Vene korruptsioonivastase võitluse asejuhti kahtlustatakse korruptsioonis

Vene korruptsioonivastase võitluse ameti asejuhi korterist leiti 123 miljonit dollarit sularaha   Venemaa korruptsioonivastase võitluse ameti juhataja asetäitja Dmitri Zahhartšenko korteri  ...
* Keskerakond - kuritegelik partei kuritegeliku juhtkonnaga

... IPOD, mille üks jalg on kuritegelik, teised jalad aga lihtsalt korrumpeerunud. Ms aitaks? Kes aitaks? Vabaerakond? Kahjuks mitte, sest Vabaerakonnal puudub ideoloogia ja usaldusväärsus, kuna maail ...