Diagnoosi kohaselt sattus Kara-Murza haiglasse mürgituse tõttu

0

Vladimir Kara-MurzaLiikumise Avatud Venemaa koordinaator ja vene opositsiooniline Rahvavabaduse Partei (PARNAS) endine kaasesimees Vladimir Kara-Murza noorem, kes viidi 2. veebruaril haiglasse sai lõpuks diagnoosi, edastas TASS-i teatel tema abikaasa.

Abikaasa sõnul tuvastasid arstid tal "tundmatu aine tugeva mürgistuse".

Arstid diagnoosisid "tundmatust ainest tingitud ägeda mürgistuse", see on ametlik diagnoos," ütles ajakirjaniku abikaasa, lisades, et mehe seisund on muutunud stabiilsemaks, kuid arstid on valmis igasugusteks arenguteks.

Ennist öeldi, et Kara-Murza noorema seisundis on märgata paranemist. Ta viidi 2. veebruaril kriitilises seisukorras haiglasse ja on sealtpeale kunstliku hingamise aparaadi all.


2015. aasta 27. mail viidi Kara-Murza noorem Gradski esimesse haiglasse. Advokaat Vadim Prohhorov kinnitas toona, et kõik sümptomid viitavad mürgitusele. Ta märkis, et halva enesetunde kolmandal päeval võetud proovides tuvastati lubatava metallisisalduse mitmekordne ületamine.

Kara-Murza noorem pöördus 2016. aasta jaanuaris vene uurimiskomiteesse palvega korraldada uurimiseelse kontrolli käigus tema proovide kompleksekspertiis, et kontrollida tema tahtliku mürgitamise kahtlust. Kriminaalasja toona ei algatatud.

34-aastane Kara-Murza oli viimastel nädalatel mitmel pool venemaal tutvustamas uut dokumentaalfilmi, mis räägib tema sõbrast ja 2015. aastal mõrva ohvriks langenud opsitsioonipoliitikust Boriss Nemtsovist.

Allikas: ERR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Varem mürgitamist kahtlustanud vene opositsionäär toimetati raskes seisundis haiglasse
Liikumise Avatud venemaa koordinaator ja vene opositsiooniline Rahvavabaduse Partei (PARNAS) endine kaasesimees Vladimir Kara-Murza noorem viidi Moskvas haiglasse ja tema seisund on raske, ütles täna t ...
* Hodorkovski alustas venemaale uue presidendi otsinguid

... vski.   Esialgu on välja käidud 14 nime, kelle seas on näiteks Jekaterinburgi linnapea Jevgeni Roizman, partei Jabloko asutaja Grigori Javlinski, Parnasi juht Mihhail Kasjanov, Boriss Je ...
* Bloomberg: Kreml keelas ametnikel Navalnõi nime mainida

... umise soovist teatas ka Demokraatliku Valiku juht. Progressiparteid juhtiv opositsionäär kirjutab oma blogis, et tema ja RPR-PARNASi esimees Mihhail Kasjanov kirjutasid all ...