Moskvas Krimmi kontsertmiitingule tulemise eest võis saada 350 rubla

0

Eile Moskvas Punasel väljakul toimunud Krimmi annekteerimise esimesele aastapäeva tähistamise kontsertmiitingule "Me oleme koos!" meelitati inimesi tulema rahaga, lubades internetis registreerunuile selle eest 350 rubla (5,32 eurot).

Filmide massistseenides esinema värbamise ja muude sarnaste kuulutuste avaldamisele spetsialiseerunud veebileht Massovki.ru kutsus 14-75-aastasi inimesi kontserdile. Koguneda tuli hiljemalt kella 14-ks Borovitskaja metroojaama juurde, kogunemiskoha tähiseks oli silt "Elena-TV".Inimesed lubati vabaks lasta pärast kella 17.

"Honorar 350 rubla," on kuulutuses öeldud.

Pavel Hodorkovski mõttekoda Tänapäeva Venemaa Istituut märkis 2013. aasta märtsis, et Moskvas toimunud aktsioon Vene laste lapsendamise vastu välismaalaste poolt, millel siseministeeriumi andmeil osales umbes 12 000 inimest, oli hoolikalt lavastatud, nagu ka teised sarnased üritused, ning et sellel osalejatele lubati maksta 500-700 rubla, kirjutas Newsweek.


Politoloog Tatjana Stanovaja sõnul katsetas Kreml sellist võimu toetavate massiaktsioonide organiseerimise tehnoloogiat esimest korda 2012. aasta veebruaris.

"erinevus vana ja uue lähenemise vahel seisneb selles, et kui varem kaasati aktsioonidele politiseeritud organisatsioone, siis nüüd - marginaalseid ja kõigile tundmatuid projekte, mis on kutsutud kehastama "rahvast", kes väljendab oma toetust Vladimir Putinile," kirjutas Stanovaja. Muu hulgas seostas ta seda senise "Vene poliitilise demiurgi" Vladislav Surkovi väljavahetamisega Vjatšeslav Volodini vastu.

"Surkov armastas mängida poliitilisi mänge. Voloodin eelistab "kruvisid kinni keerata".

Üks viimaseid analoogseid kuulutusi kutsus slaavi välimusega inimesi 1. märtsil Twerskaja tänaval riigiduuma liikmetega kohtuma. Samaks päevaks oli Kremli kriitik Aleksei Navalnõi kavandanud protestimarsi Moskva äärelinnas, kuna ta ei saanud Moskva võimudelt luba korraldada see Tverskaja tänaval. Võimude väitel olid samaks päevaks sinna üritusteks luba taotlenud kümme rühmitust.

Veebilehel Massovki.ru on ka kuulutus, millel kutsutakse 10.-14. aprillil 9. maile pühendatud kontserdi öisele filmimisele, lubades ühe vahetuse tasuks 1000 rubla (15,21 eurot).
 

Veebruaris kirjutas The Guardian, et möödunud aastal sunniti või kutsuti tasu eest venemaalasi osalema Maidani-vastastel meeleavaldustel.

RahvusRinghääling