Moskvas üritatakse Nemtsovi mälestamist takistada

0

Nemtsovi mõrvakoht Kremli müüri ääresTäna möödub 40 päeva Venemaa opositsioonipoliitiku Boriss Nemtsovi mõrvamisest. Kuigi see tapmine otse Kremli müüri ääres vapustas Venemaad, püütakse Moskvas nüüd selle meenutamist takistada. Ükski kontserdisaal või klubi, ei olnud valmis täna Nemtsovi mälestuskontserti võõrustama.

Suurel Moskvoretski sillal, kus Boriss Nemtsov ööl vastu 28. veebruari mõrvati, on nüüd omamoodi rahvamemoriaal.

Iga päev tuuakse palju uusi lilli, väljas on fotod Nemtsovist.

Opositsioonipoliitiku liitlased ja toetajad loodavad, et sillale pannakse välja ka mälestustahvel, kuid palju on neid, kes seda seisukohta ei jaga.


Juba kahel korral on mõrvapaigal tegutsenud tundmatuks jäänud isikud, kes on fotosid graffitiga rikkunud ja lilli prügikottidesse ajanud.

Nii nagu Nemtsovi mõrva ajal, kui Kremli müüri ääres turvakaamerad ei töötanud ja mõrvar või mõrvarid tundmatuks jäid, ei ole ka rahvamemoriaali rüüstajaid suudetud tabada.

Mõrva kohta on endiselt mitu versiooni. Üsna pea pärast tapmist arreteeritud tšetšeenlaste liider võttis eelmisel nädalal aga oma esialgsed tunnistused tagasi, öeldes, et need pressiti temalt välja.

Nemtsovi toetajad märgivad, et võimud püüavad selgelt jälgi segada ning see, et tegelikud tapjad ja mõrva tellijad kunagi selguvad, ei ole üldse kindel.

Uue tagasilöögi said Nemtsovi toetajad eelmisel nädalal. Täna, mil mõrvast möödub 40 päeva, sooviti opositsioonipoliitikule korraldada mälestuskontsert.

Rida Vene tippmuusikuid, kes Nemtsovi isiklikult tundsid – ta armastas kontserditel käia – olid nõus tasuta esinema. Mitmed Moskva klubid, kellega kontakteeruti, olid samuti esialgu kontserdiga nõus, kuid päev-paar hiljem teatasid, et kontsert nende saalis erinevatel põhjustel toimuda ei saa.

Nädala lõpuks oli selge, et enam kui 12 miljoni elanikuga Moskvas ei ole ühtegi kontserdipaika ega klubi, kus see kontsert toimuda võiks.

Nii otsustatigi tänane kontsert korraldada opositsioonilise telekanali Dožd stuudios. Vaatamata Nemtsovi toetajate ja liitlaste jõupingutustele teda meeles hoida, näib ametlik Moskva astuvat samme, et mõrva avalikkusele enam mitte meelde tuletada ning Nemtsovi mälestamist isegi takistada.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Jevgeni Kisseljov: südametunnistusega inimene Venemaal ei toeta Putini režiimi
... mistele ei lasta. Kes teie hinnangul seisab Nemtsovi tapmise taga? Ma ei taha mõistatada. Minu jaoks on selge, et poliitiliselt vastutab isiklikult Vladimir Putin. Sest just Vladimir Putin ...
* Nemtsovi materjalid: Ukrainas langenud Vene sõdurite lähedaste vaikimine tagati raha ja ähvardustega

Materjalidest, mida Vene opositsioonipoliitikul Boriss Nemtsovil õnnestus enne oma surma koguda, selgub, et Ukrainasse sõdima saadetud Vene sõdurite saatuse uurimise teeb lisaks võimuorganitele raskeks ...
* Mart Helme | Riigi mängimise aeg on läbi

... va initsiatiiv Initsiatiivi haaramine ja hoidmine eeldab igasuguse opositsiooni likvideerimist kodus. Boriss Nemtsovi tapmine on selle ülesande lahendamise üks osa. Sellega likvideeriti üks vastasle ...