Ärimees venemaal tappis talle märkuse teinud teadlase

0

Liiklusviha on Maarjamaal suhteliselt vähetuntud mõiste. Ilmselt polegi normaalsel eestlasel põhjust liiklussituatsioonis üle keeda. Egas siis ka asjata meid "aeglaseks" peeta - eestlasel on loomuses omada külma närvi. Seepärast on meil eeldusi paljudel elualadel hästi läbi lüüa. Eelkõige neil, kus on vajalik nn külm närv.

Kuid "gorjatšie parni" e. kuumad poisid vene riigis pole nii leplikud. Füüsiline arveteõiendamine kui "argumentatsioon" on seal nii poliitilise kui tavalise elu lahutamatu osa. Liiklusvihaga on lood samamoodi. See on seal sedavõrd tavaline, et internetiavarus on täis videosid venemaalt, kus valgustatakse sealses liikluses toimuvaid absurdietendusi.

Pole harvad, kus liiklejad jätavad oma sõidukid keset liilust seisma, et autodest väljuda ja korralik kakelus keset liikluskeerist maha pidada. Ebatavalised pole ka niisama liiklusoludes kaasliikleja või tema sõiduki nüpeldamine, isegi tulistamine.

Tänases Õhtulehes tuuakse samuti ära üks üsnagi tüüpiline situatsioon venemaa igapäevaelust. Eriliseks teevad kirjeldatava aga see, et rullnokkast "ärimees" ründas korraga kahte teadlast, kellest üks saadud traumade tõttu hiljem suri.


ÕHTULEHT - AINULT VENEMAAL: ärimees tappis talle märkuse teinud teadlase

Venemaal Jekaterinburgis leidis üks liiklusviha juhtum traagilise lõpu, kui valesti parkimise eest märkuse saanud ärimees tappis talle märkuse teha julgenud teadlase.

Jekaterinburgis ootasid kaks keemiainstituudi UrO RAN teadlast – 56-aastne Oleg Šepotkovski ja 51-aastane Vladimir Kuznetsov õhtul bussipeatuses bussi, kui bussipeatuses peatus Toyota Land Cruiser ja sealt väljunud mees läks köögiviljakioskisse tegema sisseoste, edastas Life.ru.

Kuna auto sõitis peatusesse sellise hooga, et oleks mehed äärepealt alla ajanud ja kuna bussipeatus pole ka õige koht auto parkimiseks, siis tegid mehed autojuhile märkuse.

See oli aga 35-aastasele autojuhile liiast ning ta läks meestele kätega kallale ning tulistas neid ka traumaatilisest püstolist pähe.

Kümme päeva hiljem suri Oleg Šepotkovski haiglas saadud vigastustesse ning Vladimir Kuznetsov on siiani veel haiglas.

Politsei on kinni pidanud ka veretöös kahtlustava kohaliku ehitusärimehe Rišad Gadzievi.

BHR/ÕL

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 12.10.14 (täiendatav)
... igapäevased nii pereelus kui avalikus elus. Kaklemisest on ammu saanud loomuliku elu osa ning mittekaklev mees polegi nagu mees. Kui peksab, siis armastab, ütleb vene vanasõna meeste-naistevaheliste suhete ...
* Moskvas toimus järjekordne vene rahvusspordiüritus - tänavakakelus.

... ei armastata ... ... võõras on, peegeldub pereelu puudutavas uusvene vanasõnas - kui peksab, siis armastab. Ühtlasi näitab see ütlus seda, et vene elukultuuris on vägivallal konkreetne, traditsiooniline ...
* Taavi Minnik: Vene hing ja palja torsoga Vladimir Putin kala püüdmas

... lõikad ... et jõukultus on vene hingelaadi osa riigipoliitikast kuni pereeluni välja. ...
* Venelased on uppunud enesekaitsevahenditesse.

... tavasuhtluse jätkuna vaidlusolukordades. Venelaste vanasõna ütleb, et "kes peksab, see armastab" ning puudutab nimetatud ütlus peresuhteid. Üks meelistegevusi vene ühiskonnas on igat sorti tänava- ja ...