Putinliku vene režiimi kuritegelik liider on pikki aastaid röövinud riigi varasid

0

Putin ja tulevikTimes: Putin sattus USA luure huviorbiiti ammu enne presidendiks saamist

Praegune venemaa president Vladimir Putin sattus USA luure huviorbiiti ammu enne seda, kui temast sai riigipea, kirjutab Times.

Väljaanne viitab oma anonüümsetele allikatele, kelle teatel algas Putini jälgimine veel 1990ndate alguses, kui ta töötas Peterburi abilinnapea ametikohal, vahendas Lenta.ru.

Hoolimata eriteenistuste pidevast tähelepanust, ei ole ameeriklastel siiani infot Putini varalise seisu kohta, samuti sellest, "kuhu see võib olla peidetud". Allikate sõnul on see tingitud sellest, et Valgel Majal olid pika aja jooksul märksa olulisemad ülesanded, sealhulgas suhete parandamine venemaaga.


Vladimir Putin sai venemaa presidendiks 2000. aastal ning töötas sellel ametikohal kuni 2008. aastani. Pärast seda, kui neli aastat oli riiki juhtinud Dmitri Medvedev, sai Putinist 2012. aastal taas president.

Aastatel 1998-1999 juhtis Putin venemaa föderaalset julgeolekuteenistust (FSB), enne seda oli ta töötanud venemaa presidendi administratsioonis, aga 1990ndate alguses oli ta Peterburi linnapea Anatoli Sobtšaki asetäitja.

1980ndatel töötas Putin julgeolekukomitee (KGB) ohvitserina tollasel Ida-Saksamaal ning pöördus sealt tema ametliku biograafia kohaselt tagasi 1990. aastal.

USA luureteenistuse CIA Moskva-residentuuri juht Richard Palmer teatas 1999. aastal USA kongressile, et "Putin oli riigi röövimise lahutamatu osaline ning ta osales selles aastaid".

Allikas: RahvusRinghääling

Klikika nendele artiklitele:

* Fondijuht: Putin on maailma rikkaim inimene
Endine Venemaa suurim välisinvestor ja fondijuht Bill Browder ütles, et Putin on rikkaim inimene maailmas ja seda väga pika eduga. Browder ütles telekanalile CNN, et tema arvates on Putini var ...
* Agressiivse venemaa sõjaka Duce Putini varandus teeb temast rikkaima elava inimese maailmas.

Duce Putini - 200 miljardi dollari män. Viimaste uuringute põhjal on Putin nüüd maailma rikkaim inimene. Tema varanduse suuruseks hinnatakse 200 miljardit dollarit ehk 145 miljardit eurot Hinnang põhineb ...
* USA ametnikud kergitasid katet Putini korruptsioonivõrgustlikult

... ehitusega sarnastest projektidest, osalemine kinnisvaraärides ja seotus energiagigantidega. Lisaks ka 1990ndatesse ulatuvad kontaktid inimestega, kellelt saab tänaseni altkäemaksu. Putini korruptsioonivõrgustik ...