Tagakiusamine jätkub

0

Venemaal on tavaks poliitilisi oponente jälitada ja taga kiusata. Siinjuures ei kasutata oponentide suhtes "pehmet" jõudu - nende poliitilist mahategemist või ideede madaldamist, vaid nende suhtes kasutatakse otsest ja räiget vägivalda riigi sunnimasina abil.

Rašistliku režiimi olulisemad oponendid, kes omavad potentsiaalset jõudu putinistide kliki kukutamiseks, surutakse maha reaalsete vangistuste ning füüsiliste tagakiusamistega. Siinjuures oponendi tapmine pole mingi erand vaid pigem reegel.

Selles osas ei ole erandiks ka kunagine venemaa tuntuim ärimees - Mihhail Hodorkovski, kes Putini režiimi poolt laostati, keda pikki aastaid vangis hoiti ja, kes suhteliselt hiljuti vanglast väljus. Vanglast väljumine võimaldas mehel omakorda kaduda maapakku.

Interfax: Mihhail Hodorkovski kuulutati venemaal föderaalselt tagaotsitavaks


Venemaa õiguskaitseorganid kuulutasid naftafirma Jukos endise juhi Mihhail Hodorkovski föderaalselt tagaotsitavaks, teatas informeeritud allikas agentuurile Interfax. Hodorkovskile esitati tagaselja süüdistus Neftejuganski linnapea Vladimir Petuhhovi mõrvaga seoses.

Interfaxi allika andmetel võivad venemaa uurimiskomitee järgmised sammud olla Hodorkovski kuulutamine rahvusvaheliselt tagaotsitavaks ja tagaselja vahistamise taotlus.

Hodorkovski pressisekretär Kulle Pispanen rõhutas, et Hodorkovski aadress on uurijatele teada, ning lisas, et pärast Hodorkovski isa väljakutsumist uurimiskomiteesse augustis, pole midagi toimunud.

Pispaneni sõnul ei kavatse Hodorkovski uurimistoimingutes osaleda ega uurimiskomitee esindajatega kontakti võtta. Pispanen nimetas toimuvat farsiks.

Allikas: Interfax/Delfi/BHR

Kliki ka nendele artiklitele:

* Hodorkovski: on kolm kohta, kus Putin võib alustada SUURT sõda - Ukraina, Balti riigid ja Lähis-Ida
Naftakompanii JUKOS endine omanik ja kauaaegne poliitvang Mihhail Hodorkovski ütles intervjuus väljaandele Sobesednik, et sisuliselt on kolm kohta, kus venemaa president saab praegu alustada täiemahulist sõ ...
* Leht: opositsionäär Ksenija Sobtšak lahkus eriteenistuste soovitusel Venemaalt

...  nn opositsionääride mahalaskmisnimekiri, kuhu on teiste hulgas kantud Mihhail Hodorkovski, Ksenija Sobtšak ja Aleksei Venediktov.
* Lühidalt - 11.03.2015 (täiendatav)

... gelased - Aleksei Venediktov, Mihail Hodorkovski, Ksenija Sobtšak jne.. Iga "hukatavaga" tegelevad eraldi kaks või ka enam autonoomset gruppi, kes valmistavad ette aktsiooniks vajalikud toimingud kuni saa ...