Žanna Nemtsova: Venemaal jääb üha vähemaks foorumeid, kus saab pidada diskussiooni

0

Vene ajakirjanik Žanna Nemtsova märgib, et venemaal kehtib sõnavabadus peamiselt internetis, kuid suurem osa inimestest on televisiooni mõjuväljas, mis on aga keskvõimu kontrolli all tsenseeritud. See omakorda on tinginud olukorra, kus aruteluruumi jääb järjest vähemaks.

Žanna Nemtsova on 2015. aasta veebruaris tapetud vene opositsiooniliidri Boriss Nemtsovi tütar. 2015. aasta maikuus lahkus Nemtsova venemaalt Saksamaale, kus alates augustist töötab Deutche Welle toimetuses ajakirjanikuna. Möödunud nädalal esines ta Eestis inimõiguste aastakonverentsil, kus andis intervjuu „Välisilmale“.

 

„Venemaal jääb üha vähemaks foorumeid, kus saab pidada diskussiooni. On üha vähem debatte ja arutelu,“ nendib Žanna Nemtsova.


„See on õudne, sest ainult diskussioonis sünnib tõde. See on õudne, sest diskussioonita võetakse tihti vastu valesid otsuseid. See on õudne, sest inimesed kaotavad oskuse diskuteerida ja esitada oma seisukohti argumenteeritult. Nii võimupartei kui ka opositsiooni poole pealt.


Nemtsova usub, et tal pole venemaal ohutu elada, millele on viidanud erinevad asjaolud. Samas usub ta, et talle garanteeritaks julgeolek, kui ta loobuks oma arvamuse väljaütlemisest mitmetes küsimustes, näiteks nõudmast objektiivset uurimist tema isa tapmise asjaolude kohta.

Rääkides sõnavabadusest, nendib Nemtsova, et formaalselt kehtib venemaal jätkuvalt sõnavabadus, näiteks internetis.
„Ainult et see ei tööta, sest suurem osa inimestest saab info ikkagi televiisorist.“

Kommenteerides Vladimir Putini toetusreitinguid – 90% ja 86% – siis need jäävad ilma sotsioloogide tõlgenduseta mõistatuseks. Asjaolu, mida taoliste kõrgete reitingute juures tuleb arvesse võtta on üldine meediapilt.

 

„Venemaal pole vaba massikommunikatsiooni ja poliitilist konkurentsi. Seetõttu ei saa 86% suurust toetust Putinile võrrelda näiteks Angela Merkeli reitinguga Saksamaal või president Ilvese reitinguga Eestis,“ nendib Nemtsova.


Nendes oludes peab reiting Nemtsova sõnul paika, kuid see ei tähenda, et need inimesed on valmis minema tänavatele Vladimir Putinit kriitilises olukorras toetama.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Vene propagandamasin on sisemaise sõja võitnud
... itamise riigi territooriumil. Komisjoni otsus ...
* Boriss Nemtsovi tütar lahkus ähvarduste tõttu Venemaalt

Mõrvatud Vene opositsioonipoliitiku Boriss Nemtsovi vanim tütar Žanna Nemtsova lahkus saadud ähvarduste tõttu Venemaalt. Nemtsova ütles telejaamale RBK, kus ta töötas, et ta veel ei tea, kas  ...
* "Putin avaldas kaastunnet ja samal ajal andis oponendile jalaga. Mis sest, et surnud. Pole tähtis"

... uba üle poole sajandi oma abikaasa nime. "Borissi ema on juba 63 aastat passi järgi Nemtsova. Eidman on tema neiupõlvenimi, mille järgi pole teda juba kaua kutsutud. Peale ... Putini... Dina Ja ...