Kurjuse Impeeriumi vastu venemaal

0

Hodorkovski organisatsioon "Avatud Venemaa" andis üle ajakirjanduspreemiad

Tallinnas Mustpeade majas andis Mihhail Hodorkovski loodud organisatsioon "Avatud Venemaa" üle ajakirjanduspreemiad.

Preemia said seitse Venemaa temaatikat kajastavat artiklit või telelugu, mis ilmusid sel aastal nii vene kui välismeedias, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lisaks preemiatele annab Hodorkovski rahastatav "Avatud Venemaa" ka kolm stipendiumi ajakirjanduslikeks uurimustöödeks ning asub toetama viit uue meedia start-up-projekti, millest igaüks saab sõltuvalt projektist ühekordselt 45 kuni 450 000 eurot.

Read more ...

0

Putinlik režiim valmistub rahvamässude mahasurumiseks!

Kas Putini suurim hirm sai avalikuks? Putini eraarmee harjutas salatreeningul „Moskva Maidani“

Vladimir Putini isikliku armee salatreening jäi videosse, vahendab "Foreign Policy".

Vene president kuulutas sel nädala välja, et loob otse talle alluva rahvuskaardi, mis on mõeldud terrorismi ja organiseeritud kuritegevusega võitlemiseks ning massirahutuste allasurumiseks. Teade tekitas paljudes kohe kahtluse, et rahvuskaardi loomise peamine põhjus võib olla Putini hirm ülestõusu ees.

Reedel avalikuks saanud videost ongi näha, kuidas rahvuskaardi üksused harjutavad Moskva äärelinnas erinevaid rahvarahutuste mahasurumise tehnikaid. Video avaldas endise naftamagnaadi ja dissidendi Mihhail Hodorkovski asutatud ühendus Avatud venemaa ja selles on näha suurõppust, milles on simuleeritud suurlinnas aset leidev protest. Protesteerijad kannavad lippe ja skandeerivad loosungeid, samal ajal tulistab täisvarustuses rahvuskaart nende pihta veekahuritest ja püüab marssijaid ümber suunata. Avatud venemaa andmetel filmis videomaterjali üks organisatsiooni töötaja Ljubertsõ linnas, mis asub Moskvast paarikümne kilomeetri kaugusel.

Read more ...

0

Tuntud Vene ajakirjanik Vladimir Pozner: venelased ei ole Läti põlisrahvas

V.P.Läti venekeelsed elanikud peaksid oskama läti keelt ja meeles pidama, et Läti põliselanikud on lätlased, ütles oma loomingulisel õhtul Riias tuntud Vene ajakirjanik Vladimir Pozner, kes kutsus venelasi mitte unustama, kes on maal peremees.

„Tunnistagem, et Baltimaade põliselanikud, lätlased, eestlased, leedulased, suhtuvad Venemaasse enamuses halvasti. Ja see on mõistetav: neil on selleks kõik põhjused. Eelkõige ajaloolised. Me kõik mäletame, ma loodan, Molotovi-Ribbentropi salaprotokolli, me kõik mäletame, kuidas tuli enne Suurt Isamaasõda siia sisse punaarmee, me kõik mäletame vägivaldset kollektiviseerimist, et sadu tuhandeid neid inimesi saadeti Siberisse (ma loodan, et me mäletame seda). Mäletame, mis oli pärast sõda. Jah, vabastasime need maad fašismist, aga olulisel määral oli ka see okupatsioon. Keegi ei küsinud: kas te tahate või ei taha olla Nõukogude Liidu osa?“ rääkis Pozner Vesti.lv vahendusel.

„Ja loomulikult, kui juhtus see, mis juhtus – Lätis on ikkagi väga palju venelasi, märksa rohkem kui Leedus ja Eestis – tekkis agressiivsus mõlemalt poolelt. Aga kuulge: te elate maal, mida nimetatakse Lätiks, aga paljud ei räägi läti keelt. Miks? Ma ei saa sellest üldse aru. Nojah, see oli Nõukogude Liidu osa, aga mis siis. See ei ole ju ikkagi teie maa – ma pean silmas venelasi – see on nende maa. Ja tuleb kindlasti püüda keel ära õppida!“ teatas Pozner.

Read more ...

0

Hodorkovski: on kolm kohta, kus Putin võib alustada SUURT sõda - Ukraina, Balti riigid ja Lähis-Ida

Naftakompanii JUKOS endine omanik ja kauaaegne poliitvang Mihhail Hodorkovski ütles intervjuus väljaandele Sobesednik, et sisuliselt on kolm kohta, kus venemaa president saab praegu alustada täiemahulist sõda - Ukraina, balti riigid ja Lähis-Ida.

"Minu meelest on kolm kohta, kust kõik võib alguse saada. Ukrainas maavägede operatsiooni jätkamine, see on kõige tõenäolisem versioon. Midagi Balti riikides, kus jätkuvad provokatsioonid, surveavaldused ja süüdistamised. Või siis kolmandaks, ma arvan, Lähis-Idas, mis on igal ajal tagavaravariandiks," rääkis Hodorkovski Sobesednikule.

"Põhjuseks on see, et praegu on Putin ettearvamatu, ebaratsionaalne ja suudab vaevalt end kontrollida. Ta elab teises reaalsuses - mitte majanduslikus või poliitilises, vaid pigem mingis religioosses maailmas. Ta peab ennast tõsiselt Ameerika-järgse maailma valitsejaks. Kui talle tundub, et tal võimu säilitamiseks muud varianti kui sõda ei ole, on sõda tõenäoline," lisas tuntud opositsionäär.

Read more ...

0

Pöörduti vene konstitutsioonikohtu poole saamaks hinnangut Krimmi annekteerimisele vene kõrgest kohtust.

Venemaa ühiskondliku tarbijakaitseorganisatsiooni juht Mihail Anšakov koos kaasamõtlejatega esitasid avalduse konstitutsioonikohtusse, et saada vastust küsimusele, kas Krimmi annekteerimine oli venemaa seaduste kohaselt konstitutsiooniga kooskõlas olev tegevus.

See venemaa tarbijate huve kaitsev organisatsioon on varasemalt tuntuks saanud sellega, et avaldas üle venemaa laineid löönud brošüüri soovitustega Krimmi puhkama minejatele, kus Krimmi poolsaarest kirjutati kui okuperrtitud territooriumist.

Peale nimetatud trükise ilmumist alustas vene prokuratuur menetlust Anšakovi suhtes.

Informatsiooniagentuuri RBK teatel on nüüd organisatsiooni juht koos võitluskaaslastega (Mihail Anšakov, Valeri Otstavnõh ja Konstantin Selesnjov) esitanud nii oma huvide kaitseks kui üldistes huvides kaebuse venemaa konstitutsioonikohtusse, milles palub kontrollida Krimmi poolsaare ja Sevastoopoli linna venemaaga ühendamise seaduslikkust ning vastavust konstitutsiooni artiklile 15 ( osa 4 ) ja 16 ( osa 2 ).

Read more ...

0

Moskva ekslinnapea: venemaa majandus on rahvavastane ja elujõuetu

Juri Lužkov - Moskva eksmeerLeiva, piima ja teiste toiduainete hinnatõusu dünaamika viitab monopolide elujõule vene majanduses, mitte aga konkurentsimajandusele, leiab Juri Lužkov. Tema sõnul läheb näiteks 80 %  leiva tootmiseks minevast rahast vahendajatele ja edasimüüjatele ... .


Jüri Lužkov on endine Moskva linnapea, kes seda ametit pidas 18 aastat ja vallandati vahepresidendi Medvedevi ajal usalduse kaotuse tõttu. Seejärel aastus endine venemaa tippametnik toiduainete tööstuse ärisse, investeerides sellesse ca 5 miljonit USA dollarit ja omandades muuhulgas põllumajandustootmise Ida-Preisimaal, Kaliningradis. Sellles ettevõttes töötab ca 100 töölist ja tegeletakse seal nii loomakasvatuse (lamba-, hobusekasvatus) kui ka taimekasvatusega (nisu, raps, mais).

Read more ...

0

Eestisse kolinud Vene aktivist: olen nii rahul, et mu lapsed tunnevad end nüüd turvaliselt

Eestisse kolinud Vene opositsionäär ja keskkonnaaktivist Jevgenia Tširikova on siinse eluga väga rahul, sest tema ja tema pereliikmed tunnevad end siin turvaliselt ning ta saab siit oma keskkonnakaitseportaali toimetada.

Jevgenia Tširikova elab nüüd teist nädalat Tallinnas. Tänu Eesti eesrindlikkusele internetis ja Avatud Eesti Fondi toetusele on tal võimalik oma mõjukat keskkonnakaitse portaali aktivatica.org kenasti ka väljaspool Venemaad toimetada.

Tallinna kesklinna piiril korteri ostmiseks tuli tal siiski Moskva lähistel Himki linnas korter maha müüa. Tõsi, viimasel ajal ta seal oma kahe lapse ja mehega eriti turvaliselt ei tundnud.

"Venemaal on praegu ühiskondlikele aktivistidele keeruline olukord. Peaaegu kõik mu kaaslased, kellega ma olen viimased kümme aastat keskkonna või ühiskondlikes küsimustes koostööd teinud, on kas tapetud või vangi pandud või on nad kriminaalkorras jälitatavad või on olnud sunnitud poliitilist varjupaika taotlema," rääkis ta "Ringvaatele".

Read more ...

0

Navalnõi ja Kasjanovi erakonnad moodustasid riigiduuma valimisteks ühtse bloki

KasjanovVenemaa opositsioonilised erakonnad Progressipartei ja RPR-PARNAS moodustasid tänavustel kohalikel valimistel ning 2016. aasta riigiduuma valimistel osalemiseks ühise bloki, teatas opositsioonijuht Aleksei Navalnõi. Blokiga liitumise soovist teatas ka Demokraatliku Valiku juht.

Progressiparteid juhtiv opositsionäär kirjutab oma blogis, et tema ja RPR-PARNASi esimees Mihhail Kasjanov kirjutasid alla vastavale kokkuleppele, vahendas Dozd.

Navalnõi sõnul on tegemist RPR-PARNASi baasil moodustatud poliitilise blokiga, mis võimaldab säilitada olemasolevad parteide struktuurid. Samas ei saa seda pidada parteide ühinemiseks.

Read more ...

0

Jevgeni Kisseljov: südametunnistusega inimene Venemaal ei toeta Putini režiimi

Jevgeni KisseljovNimetage mulle kolm erinevust, põhimõttelist erinevust Krimmi annekteerimise ja Hitleri-poolse Sudeedi oblasti annekteerimise vahel Tšehhoslovakkias 1938. aastal.

Jevgeni Kisseljov
tuntud Vene/Ukraina ajakirjanik


Eestit külastav Vene telekanali NTV kunagine menukas ajakirjanik, seitsmendat aastat Kiievis elav Jevgeni Kisseljov rõhutas ETV saates "Välisilm", et südametunnistusega inimene Venemaal ei toeta president Vladimir Putini režiimi ning peaks olema opositsioonis.

On fakt, et suur osa venemaalasi toetab president Vladimir Putinit. Teie seda ei tee. Kas see ei ole reetmine?

Teate, mulle näib, et Putini režiimi oludes rääkida sellest, kui palju venemaalasi kedagi toetab, on lihtsalt naljakas. Sest kui meenutada näiteks Stalini aegu, siis oleks mistahes sotsioloogilised küsitlused näidanud, et isegi siin, Nõukogude Eestis, oleks seltsimees Stalinit toetanud 142% elanikest. Brežnevi ajal sadat protsenti ei oleks ületatud, aga 99,9% kindlasti.

Kui sotsioloogid koguvad oma andmeid, siis nad käivad korterist korterisse, koputavad uksele. Kujutage ette, et nad tulevad teie juurde, oletame, et te elate Moskvas, koputab teie uksele võõras inimene, kes teatab: "Tere, ma olen fondist Ühiskondlik Arvamus (või Levada keskusest). Meil on teile mõned küsimused, viime läbi sotsioloogilist küsitlust. Kas te presidenti toetate või mitte?" - "Loomulikult toetan teda kahe käega."

Read more ...

0

Emigratsioon Venemaalt saavutas viimase 15 aasta rekordi

Kõrgelt haritud spetsialistide lahkumine Venemaalt on saavutanud viimase 15 aasta suurima taseme. Ekspertide hinnangul toob ajude lahkumine välismaale endaga muuhulgas ka kaasa autoritaarse ühiskonna kindlustumise Venemaal.

Viimaste aastate rekord püstitati mullu, kui aasta kolmes esimeses kvartalis lahkus Venemaalt 200 000 inimest, edastas YLE.

Suurem on neist inimestest lahkus endistesse Nõukogude Liidu vabariikidesse, kuid palju emigrante läks ka USA-sse ja EL-i riikidesse.

Peterburis asuv Euroülikooli professori Dmitri Travini sõnul on ajude äravool Venemaal tõsine probleem, kuna edukate ja tarkade inimeste lahkumine toob kaasa selle, et nende inimeste arv, kes oleksid suutelised muutma süsteemi seestpoolt, väheneb.

Read more ...

0

Üle poolte venemaalastest süüdistab oma elatustaseme halvenemises valitsust

Sõltumatu uurimisasutuse Levada Keskus värskest küsitlusest selgus, et venemaalastel pole enam mahti korruptsiooni pärast riigis muretseda, sest tunduvalt suurem probleem on hinnatõus ja fakt, et riik ei suuda seda ohjeldada, vahendab Kommersant.ru.

82 protsenti venemaalastest on arvamusel, et just inflatsioon on praegu ühiskonnas suurim probleem. Venemaa kodanike peamine pretensioon valitsusele on aga see, et riigiisad ei suuda inflatsiooni ohjeldada.

Olulisuselt järgmiste probleemidena nimetati vaesust, töötuse kasvu ja majanduskriisi. Nende hulk, kes varem sama küsitluse raames nimetasid murekohtadena korruptsiooni, migratsiooni ning rikaste ja vaeste vahel aina suurenevat lõhet, on drastiliselt vähenenud. Levada Keskuse eksperdid seletavad seda muutust venemaalaste sissetulekute vähenemisega, mille foonil muutuvad kõik muud mured palju ebaolulisemaks.

Hinnatõusu ja vaesuse hääletasid hetke kõige teravamaks probleemiks vastavalt 82 ja 43 protsenti küsitlusest osalenutest. Võrdluseks – eelmise aasta augustis olid vastavad protsendid 69 ja 71.

Read more ...

0

Endine peaminister Primakov: Vene regioonidele tuleb anda rohkem sõltumatust, teha koostööd USA ja Euroopaga, majandust mitmekesistada

Jevgeni PrimakovVenemaa endine peaminister Jevgeni Primakov andis hiljuti ülevaate olukorrast riigis. Vene poliitika vateran hoiatas võime riigi isoleerimise katsete eest ning ütles, et kriisist väljumise tee peaks olema detsentraliseerimine, „reaalne föderalism“ ja majanduse kiire mitmekesistamine, loobumine orienteerumisest toorainetele.

Venemaa on Primakovi sõnul kaotanud veerand sajandit toorainetest sõltuvusest vabanemisel. Nüüd on riigil kaks aastat, et alustada tööstuse töötlevate harude ja kergetööstuse arendamise projekte. Lisaks sellele tuleb anda rohkem majanduslikku sõltumatust regioonidele, näiteks naasta sissetulekute jaotamise juurde keskuse ja regioonide vahel proportsioonis 50:50, vahendab väljaanne Znak.

Primakov rõhutas, et „värviliste revolutsioonide“ ohtu Venemaal ei ole ning välispoliitilises ruumis ei peaks Venemaa end läänele sulgema, vaatamata isegi sanktsioonidele. Primakov kutsus Vene võime tunnustama Ukraina kaguosa ühemõtteliselt Ukraina territooriumi osana ning pidama sellelt positsioonilt edasisi läbirääkimisi. Sealjuures ei saa Krimm olla sellistel läbirääkimistel vahetusraha.

Read more ...
0

Leht: opositsionäär Ksenija Sobtšak lahkus eriteenistuste soovitusel Venemaalt

Ksenja SobtšakEHO MOSKVÕ info kohaselt ei vasta Sobtšaki emigreerumine tõele.

Venemaa opositsionäär ja ajakirjanik Ksenija Sobtšak lahkus Venemaalt, kuna tema nimi olevat kantud mahalaskmisnimekirja, millest hakati Boriss Nemtsovi tapmise järel rääkima, kirjutab Kommersant.

Väljaande teatel korraldas Sobtšak möödunud reedel tema juhitava ajakirja L'Officiel esmanumbri ilmumise puhul Moskva restoranis CDL piduliku õhtusöögi, mis kujunes ühtlasi ka peatoimetaja ärasaatmisõhtuks.

Restoranis oma abikaasa ja kahe ihukaitsja poolt turvatud Sobtšak teatas, et tal tuleb "mõneks ajaks" Venemaalt lahkuda. Tema sõprade sõnul pidi Sobtšak sellise sammu astuma mitte omal algatusel, vaid eriteenistuste soovitusel.

Read more ...
0

Nemtsovi tapmisest, reageeringutest ja arvamustest

Nemtsovi tapmine jahmatas kõrgeid välispoliitikuid

Venemaa opositsioonipoliitiku Boriss Nemtsovi tapmine reede õhtul šokeeris mitmeid kõrgeid riigipäid ja poliitikuid, edastas ERR (RahvusRinghääling).

USA president Barack Obama kutsus üles kiirele, erapooletule ja läbipaistvale uurimisele, et tuua selle "julma tapmise" eest vastutavad isikud kohtu ette, vahendasid BBC ja Reuters.

"Nemtsov oli väsimatu enda riigi eest kõneleja, püüdes saada oma kaaskodanikele õigusi, millele on õigus kõigil inimestel," ütles Obama pressiteates.

Read more ...
0

Hodorkovski tahab Leninit teha

Putini ja Hodorkovski avalik kohtumine enne Hodorkovski vangipanemist. Kaader vene uudistesaatestLigi sajand tagasi lükkas Vladimir Iljitš Lenin Šveitsi linnast Zürichist käima revolutsiooni. Nüüd tahab sama teha ka Mihhail Hodorkovski, kes on samuti Šveitsis eksiilis, kirjutab Bloomberg.

Pea aasta tagasi vanglast vabanenud Hodorkovski usub, et Venemaa presidendi Vladimir Putini jaoks on tuuled pöördumas, kuna Vene majandus sööstab pea ees langusesse. Valitsuse tulud on koomale tõmmatud ning rubla kurss on langenud naftahinna languse ning Lääne kehtestatud sanktsioonide tõttu.

„Putinil on nüüd oluliselt vähem ruumi finantsiliselt manööverdada, mis teeb tema jaoks olukorra keeruliseks, kuna iga viga võib kalliks maksma minna,“ kommenteeris 51aastane Hodorkovski.

Hodorkovski, kes kunagi oli Venemaa rikkaim mees ning kelle varade väärtus oli enne 2003. aastal toimunud vangistamist 15 miljardit dollarit, püüab elustada Putini-vastast opositsiooniliikumist. Ta ütles, et tema jaoks mõjub tõik, et Putini populaarsus Venemaal ületab 80%, kohutavana. Seda eriti ajal, mil Venemaa ning Lääne vastasseis on kestnud juba mitu kuud.

Read more ...
0

Memorial võitleb sulgemise vastu

Venemaa inimõigusorganisatsioon Memorial soovib, et kohus lükkaks edasi justiitsministeeriumi esitatud hagi arutamise.

Vene justiitsministeerium esitas ülemkohtule hagi, millega soovitakse Memorial laiali saata. Kohus peaks Memoriali saatust arutama kogunema 13. novembril, kuid inimõigusorganisatsiooni teatel on süüdistused absurdsed ning palvega hagi arutamine edasi lükata soovitakse võita aega väidetavate puuduste kõrvaldamiseks.

Võimud on käskinud Memorialil registreerida end ka välisagendina. Vastavalt 2012. aastal Venemaal jõustunud seadusele registreeritakse kõik välismaalt rahalist toetust saavad ja poliitikas osalevad vabaühendused välisagentideks.

Vastuolulisest seadusest üleastujaid ähvardatakse kuni 300 000 rubla suuruse rahatrahvi ning kuni nelja-aastase vangistusega. Lisaks tuleb säärastel vabaühendustel esitada võimudele aruandeid oma tegevuse ja rahandusliku seisu kohta.  

Read more ...