Nemtsovi tapmisest, reageeringutest ja arvamustest

0

Nemtsovi tapmine jahmatas kõrgeid välispoliitikuid

Venemaa opositsioonipoliitiku Boriss Nemtsovi tapmine reede õhtul šokeeris mitmeid kõrgeid riigipäid ja poliitikuid, edastas ERR (RahvusRinghääling).

USA president Barack Obama kutsus üles kiirele, erapooletule ja läbipaistvale uurimisele, et tuua selle "julma tapmise" eest vastutavad isikud kohtu ette, vahendasid BBC ja Reuters.

"Nemtsov oli väsimatu enda riigi eest kõneleja, püüdes saada oma kaaskodanikele õigusi, millele on õigus kõigil inimestel," ütles Obama pressiteates.


"Ma imetlesin Nemtsovi julget pühendumist võitlusele korruptsiooni vastu Venemaal ning hindasin tema soovi jagada oma siiraid vaateid, kui me temaga 2009. aastal Moskvas kohtusime," lisas president.

Obama nimetas Nemtsovi pühendunud ja kõnekaks venelaste õiguste kaitsjaks.

USA välisminister John Kerry ütles, et on Nemtsovi surma tõttu "šokeeritud ja kurb".

USA esindajatekoja väliskomisjoni vabariiklasest esimees Ed Joyce ütles, et "Putini Venemaad läbib seadusetus". "Vaatamata sellele, kes Boriss Nemtsovi tappis, on tema šokeeriv mõrv viimane rünnak nende vastu, kes julgevad olla vastu Putini režiimile," ütles ta.

Euroopa Nõukogu peasekretär Thorbjörn Jagland mõistis samuti Nemtsovi tapmise hukka. "Ma olen šokeeritud, et opositsiooni võtmepoliitik Boriss Nemtsovi tulistati. Tapjad tuleb tuua kohtu ette," kirjutas ta Twitteris.