Emigratsioon Venemaalt saavutas viimase 15 aasta rekordi

0

Kõrgelt haritud spetsialistide lahkumine Venemaalt on saavutanud viimase 15 aasta suurima taseme. Ekspertide hinnangul toob ajude lahkumine välismaale endaga muuhulgas ka kaasa autoritaarse ühiskonna kindlustumise Venemaal.

Viimaste aastate rekord püstitati mullu, kui aasta kolmes esimeses kvartalis lahkus Venemaalt 200 000 inimest, edastas YLE.

Suurem on neist inimestest lahkus endistesse Nõukogude Liidu vabariikidesse, kuid palju emigrante läks ka USA-sse ja EL-i riikidesse.

Peterburis asuv Euroülikooli professori Dmitri Travini sõnul on ajude äravool Venemaal tõsine probleem, kuna edukate ja tarkade inimeste lahkumine toob kaasa selle, et nende inimeste arv, kes oleksid suutelised muutma süsteemi seestpoolt, väheneb.


"Ajude äravool kindlustab seega Venemaa autoritaarset arengut," tõdes ta.

Teadlane lisas veel, et Venemaa seisukohalt on murelikuks tegev ka fakt, et paljud inimesed lahkuvad seetõttu, et tahavad kasvatada oma lapse üles mujal.

Allikas: Õhtuleht

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venemaa ajude väljavool on jahmatav
Kuigi emigratsiooni trend Venemaal alanes aastatel 1997-2011, on nüüd, president Putini ametiajal järsult suurenenud inimeste väljavool riigist, selgub Venemaa statistikaameti andmetest. 2012. aas ...
* MÜÜDI PURUNEMINE: Moskva pole eriti paelunud välismaiseid kinnisvarainvestoreid

... Endiselt jätkub investeeringute röögatu väljavool venemaa majandusest, ähvardavalt paisub kinnisvaramulli lõhkemise oht (hetkel kinnisvara hinnad ...
* Venemaa tulistas endale jalga - suhete taastamine Läänega võtab nüüd 20 või enamgi aastat

...  laenuandjatega, mis võib kiirendada kapitali täiendava väljavoolu 50 miljardi dollarini ... Venelased tõmbavad läänest välja miljardeid ... hoiatab sanktsioonide kibeduse eest Venemaa endine ...