Hodorkovski: on kolm kohta, kus Putin võib alustada SUURT sõda - Ukraina, Balti riigid ja Lähis-Ida

0

Naftakompanii JUKOS endine omanik ja kauaaegne poliitvang Mihhail Hodorkovski ütles intervjuus väljaandele Sobesednik, et sisuliselt on kolm kohta, kus venemaa president saab praegu alustada täiemahulist sõda - Ukraina, balti riigid ja Lähis-Ida.

"Minu meelest on kolm kohta, kust kõik võib alguse saada. Ukrainas maavägede operatsiooni jätkamine, see on kõige tõenäolisem versioon. Midagi Balti riikides, kus jätkuvad provokatsioonid, surveavaldused ja süüdistamised. Või siis kolmandaks, ma arvan, Lähis-Idas, mis on igal ajal tagavaravariandiks," rääkis Hodorkovski Sobesednikule.

"Põhjuseks on see, et praegu on Putin ettearvamatu, ebaratsionaalne ja suudab vaevalt end kontrollida. Ta elab teises reaalsuses - mitte majanduslikus või poliitilises, vaid pigem mingis religioosses maailmas. Ta peab ennast tõsiselt Ameerika-järgse maailma valitsejaks. Kui talle tundub, et tal võimu säilitamiseks muud varianti kui sõda ei ole, on sõda tõenäoline," lisas tuntud opositsionäär.


Ajakirjaniku kommentaarile, et selline sõda võib venemaa jaoks lõppeda katastroofiga, vastas Hodorkovski, et seda argumenti paraku arvesse ei võeta.

"Seal nähakse vaid isikliku katastroofi märke ning ollakse valmis seda võimalikult kaua edasi lükkama ning kui see ei õnnestu, paugutatakse ust kogu maailmale," nentis ta.

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Leht: opositsionäär Ksenija Sobtšak lahkus eriteenistuste soovitusel Venemaalt
...  nn opositsionääride mahalaskmisnimekiri, kuhu on teiste hulgas kantud Mihhail Hodorkovski, Ksenija Sobtšak ja Aleksei Venediktov
* Lühidalt - 11.03.2015 (täiendatav)

... gelased - Aleksei Venediktov, Mihail Hodorkovski, Ksenija Sobtšak jne.. Iga "hukatavaga" tegelevad eraldi kaks või ka enam autonoomset gruppi, kes valmistavad ette aktsiooniks vajalikud toimingud kuni saa ...
* Hodorkovski tahab Leninit teha

Ligi sajand tagasi lükkas Vladimir Iljitš Lenin Šveitsi linnast Zürichist käima revolutsiooni. Nüüd tahab sama teha ka Mihhail Hodorkovski, kes on samuti Šveitsis eksiilis, kirjutab Bloomberg.  ...