Venemaa elab tõehirmus: riigis anti välja käsk unustada film "Kästud unustada"

0

Venemaa võimude jõudsid arusaamisele, et see tšetšeeni rahva küüditamisest jutustav väga loomutruu ja tõelähedane film ei kõlba näitamiseks venemaal. Põhjus proosaline - võib ju viha külvata.

Eelnimetatud põhjustel keelati selle levitamine venemaal kultuuriministeeriumi otsuse kaudu.

Nagu öeldud, keelatud film räägib Nõukogude Liidu diktaator Jossif Stalini Tšetseenias läbi viidud massilistest tapmistest ja massiküüditamistest 1944. aastal, sh Haibahhi küla elanike massimõrvast.

Venemaa kultuuriministeeriumi esindaja kinnitas, et filmi näitamiseks ei antud luba, sest nende meelest võib see esile kutsuda "etnilist viha", millega võidakse panna ohtu riigi julgeolek, vahendas Delfi uudistelehte "The Moscow Times".


Ka tuntud raadiojaam "Eho Moskvõ" avaldas vastava info, mispeale raadiojaama netipeegelduse kommentaatorid arvasid, et kultuuriministeeriumi samm polnud kultuurne ja pealegi on nüüd kindel - see film hakkab levima venemaal rohkemgi kui oleks levinud vabaleviku korral.

Filmi nimi on "Kästud unustada" ("Приказано забыть") ning see sisaldab ka lõiku massimõrvast 27. veebruari 1944. aastal Haibahhis, kus võidi elusalt põletada 600 inimest, kelle äravedamiseks ei olnud võimalik transporti saata.

BHR / Delfi
 

Kliki ka nendele artiklitele:

* 70 aastat Džohhar Dudajevi sünnist
Itškeeria Tšetšeeni Vabariigi esimene president Džohhar Dudajev (tšetšeeni ladina Dƶoxar Dudayev, 15. aprill 1944 – 21. aprill 1996) pärines paljulapselisest perest: tal oli üheksa venda ja õde. Kaheksa ...
* Krimmitatarlased kardavad taas maa pealt minema pühkimist

... on osaliselt naasnud oma kodumaale. Suures osas on ...
* Tšerkessid - uhke kuid allutatud rahvas

... vene-tšerkessi sõja (vt. ka Kaukaasia vallutussõjad) ajal ning järel. Selle sõja tulemusena langes venemaa võimu alla muuhulgas ka tänapäeva Tšetšeenia, Inguššeetia ja Dagestan. Umbes kuu aega tagasi ...
* Möödus 70 aastat 155 000 poolaka küüditamisest

... väed, kui Moskvas koostati juba NKVD (I. Serov) käskkiri ...