Võimalik vaid venemaal

0

ERR Moskvas: venemaal kütab kirgi nn pereliikmete peksmise eelnõu

Venemaa riigiduumas on arutluse all seaduseelnõu, mis kergendaks karistusi pereliikmete peksmise eest. Perevägivalla dekriminaliseerimise vastased hoiatavad, et nii võib koduvägivald hoopis kasvada.

Seni on pereliikmete peksmine olnud venemaal kuritegu. Aga n kasvatamise traditsiooniste meetmete pooldajad hakkasid kurtma, et lapsele antud laksu eest võidakse neilt laps ära võtta, vahendas "Aktuaalne kaamera. Nädal."

"Õigeusklik avalikkus lihtsalt palub läheneda sellele mõistlikult ja mitte anda pere lagunemisele põhjusi. Üks asi on ikkagi laste peksmine, mis on küll kuritegu, mille vastu tuleb võidelda ja hoopis teine asi on laksud pepu pihta, nurka saatmine. Et selle eest võtta laps perest ära, see on metsik," rääkis Maailma vene rahvuskongressi õiguskaitse keskuse direktor Roman Silantjev.

Riik ei pea sekkuma pereasjadesse - seda mõtet toetasid ka duumasaadikud.

Read more ...

0

Vladivostokki tuli tagasi Nikolai II

Nikolai II büst VladivostokisVenemaal on linn, mille nimi tõlkes maakeelde on ValitseIda e. Vladivostok. See venemaa kaguosas paiknev, umbes Tallinna suurune linn, on suhteliselt lähedases naabruses Hiina, Jaapani ja kõige sotsiaalsema, õnnelikuma, õiglasema, võrdseima ning vasakpoolsema tööliste-talupoegade riigiga - Põhja-Koreaga.

18. detsembril saabus linnale päev, kus sinna saabus tagasi Venemaa Keisririigi keiser ja õigeusu kirikus märtriks kuulutatud Nikolai II.

Ta saabus tagasi oma kunagise riigi ühte olulisemasse tugipunkti ausamba näol.

Read more ...

0

Orjolis tõmmati Ivan Julma mälestusmärgile kott pähe

Ivan IV Julm - kotita ja kotigaVenemaal Orjolis tõmmati eile tsaar Ivan Julma kujule kott pähe. Teo toimepanijale tehti pisihuligaansuse eest haldusprotokoll, teatas vene siseministeerium täna.

Siseministeeriumi piirkondliku pressiesindaja Karina Tharževskaja sõnul tuli 30. oktoobri hommikul politseisse kõne, et keegi oli kujule koti pähe tõmmanud.

Sündmuspaigale saadetud politseinikud tuvastasid teo toimepanija ja pidasid ta kinni.

«Talle koostati haldusprotokoll ja määrati trahv,» sõnas Tharževskaja. Ametnik ei täpsustanud kinnipeetu põhjendust teole.

Read more ...

1
+1

Venemaal võeti vastu seaduste pakk "venemaa kaardiväe" - ROSKVARDIA loomise kohta.

Eestit osaliselt okupeeriva idanaabri parlament (Riigiduuma) võttis esimesel lugemisel vastu presidendi poolt parlamenti saadetud seaduste paketi "venemaa kaardiväe" (Росгвардия) loomiseks.

Tegemist ei ole Eesti Kaitseliidu analoogiga, vaid laialdase vabatahtliku sõjaväeteenistusega erialluvuses ja eriõigustega, kus kvardeitsõ (kaardiväelased) on eriliselt selekteeritud ja peavad vastama teatud eel- ja vastavustingimustele. Organisatsioon ise ja selle organisatsiooni õigused meenutavad pigem segu opritšnikest (vabatahtlik poliitiline sõjavägi Moskva suurvürsti käsutuses), GESTAPO-st ja SS-ist.

Venemaa kaardivägi - Rosgvardija e. nn rahvuslik kaardivägi, luuakse ametlikult võitluseks terrorismi, ekstremismi ja mitmete teist laadi ilmingutega.

Erinevalt Kaitseliidust on vene kaardiväelastele antud üpris laiad volitused erinevateks sekkumisteks. Nad saavad oma õigustesse terve rea olulisi funktsioone, mis seni olid siseministeeriumi, erimiilitsa (OMON), siseministeeriumi erivägede käes. Sealhulgas saab vene kaardivägi õiguse kodanike kinnipidamiseks, dokumentide kontrollimiseks, kodanikelt tsiviilsõidukite ajutiseks võetuseks kiirete ülesannete täitmise eesmärgil (sündmuskohale sõit, kurjategijate jälitamiseks), õiguse siseneda ruumidesse asjaolude kontrolliks, kasutada jõudu, erivahendeid kui ka letaalseid relvi vajaduse esinemisel.

Read more ...

0

Habarovski krais kukkus alla vene strateegiline pommituslennuk

Venemaal Habarovski krais kukkus täna hommikul alla treeninglennul olnud strateegiline pommituslennuk Tu-95MS.

Kaitseministeeriumi kinnitusel õnnestus meeskonnal katapulteeruda ning lennuki pardal relvastust ei olnud, vahendas Interfax.

Lennuk ise kukkus mitteasustatud kohta ning maa peal mingeid inimohvreid või purustusi ei kaasnenud.

Tegemist on käesoleval aastal juba teise korraga, kui pommituslennukiga Tu-95 venemaal õnnetus juhtub. Viimati juhtus selline õnnetus 9. juunil samuti venemaa Kaug-Idas, tookord hukkus üks piloot ning ülejäänud said vigastada. Käesolev aasta on venemaa õhujõududes olnud ka muidu üsna õnnetusterohke.

Read more ...

0

Ida-Ukraina terroristid käivitasid oma territooriumil tõsielusarja armastusest.

Kaader tutvustusvideost reality-šõuleMõeldes juba enam kui aasta kestnud relvakonfliktile Ida-Ukrainas, kus vene ideoloogide poolt maailmale esitatud teooria kohaselt "kohalikud traktoristid ja kombainerid" võitlevad oma õiguste eest hambuni relvastatud ja rahulikke elanikke aina tappa soovivate Ukraina profiarmeega - banderalaste ja fašistidega, keda venemaa ei aita teisiti kui vaid "humanitaarkonvoidega" rahulikele elanikele suppi ja riideid viies, tekib palju küsimusi.

Ma ei hakka arutama nüüd selle üle, miks juhib relvastatud bandede (Luganski- ja Donetski Rahvavabariik) sõjasalkasid "puhkusel" olevad vene kindralid (Ukraina luure andmeil on neid tervelt 5) või miks on kolmandik "Rahvavabariikide maakaitseväest" (puhkusel olevad) vene sõjaväelased.

Mina küsin hoopis sedapidi, et kust tulevad terroristide rahad? Kui venemaa väidab, et tema ei sekku, ega ole kunagi sekkunud Ukraina probleemidesse (Krimmi annekteerimine on siinjuures omaette topeltabsurd), siis kust tulevad terroristidele tankid ja kahurid kümnete ja kümnete kaupa? Terroristide käsutuses on relvastust juba rohkem kui seda on Ukraina armeel.

Või küsime nii - kui venemaa ei toeta sõjaliselt Ida-Ukraina relvaseparatiste, siis kust saavad nood meeletus koguses kütet oma tankidele, iseliikuvatele suurtükkidele jne. nagu ka laskemoona, et juba aasta aega sõdida Ukrainaga?

Kuid see pole veel kõik!

Read more ...

0

Vene lapsed peavad mängima kodusõda.

SS-vormis sõdurikesed, müügil LE PETIT SOLDAT kodulehel: http://lepetitsoldat.comVenemaad on tabanud üleriigiline šokk, sest Moskvas müüdi SS-vormis mängusõdureid.
Pisikesed SS-vormis sõdurikesed ilmusid Moskvasse kuulsa Lubjankal asuva gigakaupluse "Detskii Mir" äsjase suurrekonstrueerimise järgselt. Kauplus taasavati hiljuti pidulikult külastajatele ja skandaal puhkes.
 
Raadiojaam EHO MOSKVÕ märgib viitega venemaa kesksele infoagentuurile, et Moskva prokuratuur on seoses nimetatud faktiga algatanud kriminaalmenetluse paragrahvi alusel, milline räägib vihkamise ja vaenu külvamisest, mille eest vene kriminaalkoodeks näeb ette vabadusekaotusliku karistuse kuni 4 aastat.

Agentuur Vesti.ru avaldas sellest sündmuse ahastava ja poliitkorrektsusest nõretava artikli, millest nähtub, kui kohutavalt II Maailmasõjaaegset saksa mundrit meenutavas dekoratsioonis tinasõdurite müük solvas vene rahvast saksa-vene sõja lõpu 70. aastapäeva eelõhtul. On ilmselge, et lastele tohib müüa vaid sõbralike vägede mudelsõdureid, et siis nad saaksid omavahel "sõda pidada" - saatana pentagrammi kandvad sõdurid omavahel.  Et siis lapsed mängigu parem kodusõda või vähemalt pidama "sõda" liitlaste vahel.
Read more ...

0

Moskvas aetakse inimesi 400 rubla eest Krimmi ühendamisele pühendatud kontserdile: kõik kained ja ilusad

Moskvas aetakse Krimmi annekteerimise aastapäevale pühendatud kontserdile inimesi kokku raha eest. Vastavasisuline kuulutus on üleval veebilehel Massovki.ru.

Oodatakse, et 18. märtsil Moskva kesklinnas toimuva kontserdi avavad riigi juhid ning enne kontserti esinevad parlamendiliikmed, vahendab Ukrajinska Pravda.

„Läbiviimise aeg 14.00-17.30. Kompenseeritakse. Vanus 16-80 aastat,“ öeldakse teates. Eraldi märgitakse ära nõudmised osavõtjatele: „Kõik kained ja ilusad.“

Tasuks pakutakse 400 rubla (kuus eurot).

Read more ...

0

"Putin avaldas kaastunnet ja samal ajal andis oponendile jalaga. Mis sest, et surnud. Pole tähtis"

Venemaa president Vladimir Putin saatis opositsioonipoliitik Boriss Nemtsovi tapmise järel tema emale kaastundeavalduse Eidmani nimele, mida naine kasutas viimati 63 aastat tagasi, enne abiellumist.

Endine Venemaa asepeaminister Alfred Koch kirjutas Facebook'is, et tapetud opositsioonipoliitiku ema mõistis, mille jaoks Venemaa president meenutas tema juudi päritolu neiupõlvenime, kuigi ta kannab juba üle poole sajandi oma abikaasa nime.

"Borissi ema on juba 63 aastat passi järgi Nemtsova. Eidman on tema neiupõlvenimi, mille järgi pole teda juba kaua kutsutud. Peale ... Putini... Dina Jakovleva mõistis, miks Putin seda tegi, ja see tekitas temas suurt meelehärmi. Vladimir Vladimirovitš, ei maksa arvata, et me oleme lollid, eks?" kirjutas Koch.

28. veebruaril Boriss Nemtsovi emale telegrammi, milles avaldas kaastunnet poja surma puhul. "Vladimir Putin saatis kaastundeavalduse Dina Jakovleva Eidmanile, Boriss Nemtsovi emale," teatas Kremli pressiteenistus.

Read more ...

0

Fondijuht: Putin on maailma rikkaim inimene

Endine Venemaa suurim välisinvestor ja fondijuht Bill Browder ütles, et Putin on rikkaim inimene maailmas ja seda väga pika eduga.

Browder ütles telekanalile CNN, et tema arvates on Putini varanduse väärtus 200 miljardit dollarit. „Pärast 14 aastat võimul olekut ja kõike seda raha, mida riik on teeninud ja jätnud kulutamata koolide, teede ning haiglate peale – kõik see raha on varades, Šveitsi pangakontodel, aktsiates ja riskifondides, mida juhitakse Putini ja tema semude jaoks,“ ütles Browder.

Forbesi rikaste edetabelist Putinit ei leia, seevastu rikkaimaks inimeseks peetakse Bill Gatesi, kelle varanduse väärtuseks hinnatakse 79 miljardit dollarit.

Browderi sõnul seisnes Putini esimesed 8-10 aastat võimulolekut selles, kui palju raha ta saab kokku varastada. Võimule tulles on Putin täitnud nii enda kui ka oma sõprade taskuid. „Need isikud tapsid mu juristi Sergei Magnitski. Nad kõik said rikkaks, suured pangakontod, villad ja autod. Miks peaksime lubama neil tulla Ameerikasse, reisida Ameerikasse ja lasta neil siin omada pangakontosid,“ ütles Browder.

Read more ...

0

Putin nimetati kuritegevuse suurimaks sõbraks

Uurivaid ajakirjanikke koondav Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) nimetas Vladimir Putini tänavuseks aasta inimeseks. Nimetus antakse inimesele, kes on kõige rohkem võimaldanud ja toetanud organiseeritud kuritegevust.

„Putin on olnud finalist igal aastal, seega võib seda pidada elutööpreemiaks,“ kommenteeris Drew Sullivan, kes on OCCRP toimetaja. „Ta on olnud tõeline innovaator töös organiseeritud kuritegevusega. Ta on loonud sõjalis-tööstuslik-poliitilis-kriminaalse kompleksi, mis edendab Venemaa ja tema enda isiklikke huve. Ma arvan, et Putin näeb neid huve ühe ja samana.“

Lisaks Putinile jõudsid lõpphääletusele Ungari peaminister Viktor Orban ja Montenegro peaminister Milo Djukanovic. Varem on võitjateks kuulutatud Rumeenia parlament 2013. aastal ja Azerbaidžaani president Ilham Alijev 2012. aastal.

Putinit "tunnustati" töö eest, mis on muutnud Venemaa suureks rahapesukeskuseks. Ta on võimaldanud organiseeritud kuritegevust Krimmis ja Donbassi regioonis Ida-Ukrainas. Talle kuulub vankumatu rekord kriminaalkuritegude süüdimõistmise läbikukkumises ning ta on edendanud valitsuse poliitikat töötada ja kasutada kriminaalseid grupeeringuid osana riigi poliitikast.

Read more ...

0

POSTIMEES: Moskvas varastati paljaks Euroopa kaupadega jõulupuu

Venemaal keelatud lääne toiduainete – prosciutto, foie gras’, Poola õunte, Hispaania mandariinide ja muu säärase kraamiga – kaunistatud jõulupuu Moskva GUMi kaubamajas varastati nobedalt paljaks.

«Me avastasime, et puu oli peaaegu paljaks tehtud,» kirjeldas jõulupuu kaunistanud ajakirja Russki Pioner peatoimetaja Andrei Kolesnikov. «Me andsime parima, mis meil veel oli, meie jõulupuule.»

Kolesnikov nimetas kuuse tühjendamist julmaks ja barbaarseks. «Inimesena saan ma sellest aru. Aga see pole vabandatav!» leidis ta. «Inimesed, tulge mõistusele. Kas varsti hakkate te üksteist sööma?»

Kolesnikov lubas, et ajakirja töötajad kaunistavad puu uuesti, kuid sel korral riske võtmata – jõuluilu juurde paigaldatakse valvekaamera.

Read more ...
0

SAURONI SILMA oma "loomulikus" keskkonnas ei taheta näidata.

Ülima Kurjuse kehastuse peegeldusena esitatud SAURONI SILM J. R. R. Tolkieni kääbikufantaasiast pidi "ehtima" Euroopa kõige kurjema ja õelama impeeriumi pealinna ööl vastu homset.

Tuleb tunnistada, et sedavõrd hästi sobivat "rekvisiiti" Moskvasse ei oskaks isegi parimates unenägudes näha. Sellise vidina istumist venemaa poliitilisse konteksti läbi planeeritud installatsiooni oleks raske, kui mitte võimatu, millegi sobivamaga asendada.

Aga "pidu" jääb siiski ära. Olgu siis selle õiglase tunnusmärgi mittelubamise taga Moskvasse, kas avalikult afišeeritud vene kirik või selle kiriku varjus niite tõmbavad vene tipp-poliitikud - ära ta jääb.

Õhtuleht kirjutas täna, et installatsioon "Sauroni silm" jääb Moskvas ära - kirik peab seda deemonlikuks.

Read more ...
0

Venemaa ajude väljavool on jahmatav

Kuigi emigratsiooni trend Venemaal alanes aastatel 1997-2011, on nüüd, president Putini ametiajal järsult suurenenud inimeste väljavool riigist, selgub Venemaa statistikaameti andmetest.

2012. aastal lahkus riigist ligi 123 000 inimest; 2013. aastal oli lahkujate hulk aga 186 000 inimest.

ÜRO raporti kohaselt taotlesid 2013. aastal 40 000 venelast asüüli; seda on 76% võrra enam kui 2012. aastal.

Alates 2014. aasta aprillist, peale seda, kui Venemaa annekteeris Krimmi poolsaare, on riigist lahkunud aga rekordilised 203 659 venelast.  Võrdluseks, et 2011. aastal lahkus riigist keskmiselt 37 000 inimest ning 2010. aastal vähem kui 34 000 inimest.

Read more ...
0

Putini kinnitatud riigieelarve ei arvesta naftahinna languse ja nõrgeneva rublaga

Kuigi Brenti toornafta hind barreli eest on maailmaturul 70 dollari lähedal ning analüütikud peatset hinnatõusu ei ennusta, kinnitas Venemaa president Vladimir Putin kolmapäeval järgmise aasta riigieelarve, mis arvestab nafta hinnaga 100 dollarit barreli kohta.

Samuti ei ole eelarve arvestanud nõrgeneva rubla kursiga, mis ka täna dollari suhtes neljaprotsendilise kukkumise tegi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui naftahinna langus peaks jätkuma, on tõenäoline, et ka rubla nõrgenemine jätkub.

Venemaa majandusministeerium on nüüd ka tuleva aasta majandusprognoosi kärpinud seniselt 1,2 kasvuprotsendilt 0,8-protsendilisse langusesse.

Read more ...
0

Võimalik vaid venemaal - Beringi kahur ümbersulatamisele

Venemaal Kamtšatkal toodi vanametalli kokkuostupunkti äraandmisele ning ümbersulatamisele kuulsale taanlasest vene meresõitjale V. Bering'ile kuulunud kahur.

Relv pärines XVIII sajandist. Erilise lisaväärtuse relvale andis asjaolu, et ta leidis kasutamist Beringi kuulsal "Põhja ekspeditsioonil", mil kahurit kasutati Beringi poolt juhitava pisilaeva (backet boat) "Püha Peeter" relvastuses.

Relva väärtuseks hindavad vene spetsialistid 14 miljonit rubla, mis enne venemaa kallaletungi Ukrainale ja seetõttu rubla kiirele väärtuselangusele minekut oli ca 309 000 €. Kuna aga rubla on praegu vabakukkumisel, siis on see hind ilmselt muu, kuna 14 miljonit rubla täna maksab vaid 277 600 €.

Enam kui 273 aastat vana rariteet-kahur oli varastatud kaks aastat tagasi Beringi saarelt, Nikolskoje külas asuvast muuseumist.

Read more ...