Venemaal võeti vastu seaduste pakk "venemaa kaardiväe" - ROSKVARDIA loomise kohta.

1
+1

Eestit osaliselt okupeeriva idanaabri parlament (Riigiduuma) võttis esimesel lugemisel vastu presidendi poolt parlamenti saadetud seaduste paketi "venemaa kaardiväe" (Росгвардия) loomiseks.

Tegemist ei ole Eesti Kaitseliidu analoogiga, vaid laialdase vabatahtliku sõjaväeteenistusega erialluvuses ja eriõigustega, kus kvardeitsõ (kaardiväelased) on eriliselt selekteeritud ja peavad vastama teatud eel- ja vastavustingimustele. Organisatsioon ise ja selle organisatsiooni õigused meenutavad pigem segu opritšnikest (vabatahtlik poliitiline sõjavägi Moskva suurvürsti käsutuses), GESTAPO-st ja SS-ist.

Venemaa kaardivägi - Rosgvardija e. nn rahvuslik kaardivägi, luuakse ametlikult võitluseks terrorismi, ekstremismi ja mitmete teist laadi ilmingutega.

Erinevalt Kaitseliidust on vene kaardiväelastele antud üpris laiad volitused erinevateks sekkumisteks. Nad saavad oma õigustesse terve rea olulisi funktsioone, mis seni olid siseministeeriumi, erimiilitsa (OMON), siseministeeriumi erivägede käes. Sealhulgas saab vene kaardivägi õiguse kodanike kinnipidamiseks, dokumentide kontrollimiseks, kodanikelt tsiviilsõidukite ajutiseks võetuseks kiirete ülesannete täitmise eesmärgil (sündmuskohale sõit, kurjategijate jälitamiseks), õiguse siseneda ruumidesse asjaolude kontrolliks, kasutada jõudu, erivahendeid kui ka letaalseid relvi vajaduse esinemisel.

Lisaks eeltoodule on oluline teada, et kaardiväelaseks ei sobi iga soovija vaid presidendi kaardiväkke astumiseks peab olema täidetud rida eeldusi, alates füüsilistest katsetest (kätekõverdused, takistusriba, laskeharjutused...), positiivsest iseloomustusest spordiklubidest ja õppeasutusest kuni selleni, et kandidaat peab olema läbinud eelnevalt sõjaväeteenistuse vene armees või sõjaväestatud eristruktuurides, peab olema venemaa kodanik ega tohi kaardiväkke astumise ajal olla vanem kui 31 eluaastat.

Kaardiväelastele garanteeritakse ka seaduse järgi korralik palk, vähemalt venemaa tingimustes. Nii näiteks on toodud, et vene meedias näiteid, et rahvuskaartlase sõduri palgaks on kinnitatud 19 000 - 90 000 rubla (250 - 1200 €), samal ajal hetkel vene riigi siseministeeriumi vägede ohvitseri palk on 45 000 - 120 000 rubla (600 - 1600 €) ja lisaks rõhutatakse, et peale palga on kaardiväelastele ette nähtud terve bukett riiklikke soodustusi. Alates järjekordadest vabastamiseni (see on ehtvenemaaline värk, mida mäletavad eestimaalstest vaid need, kes on elanud siin vene kolonisatsiooni e. nõuka ajal), eluasemeni kuni lasteaia kohtadeni. Need riiklikud hüved on venelasele väga olulised.

Rahvuskaardiväe koosseisu kuulub ca 400 000 mõõka, allub see otseselt vene presidendile ja juhib kaardiväge Putini endine ülemihukaitsja.

Paul Puustusmaa

Kliki ka nendele artiklitele:

* Eestit osaliselt okupeeriv Moskva režiim kaotas oma luurejuhi
... ige Krimmi vabariigist Olga Kovitidi. Peale nende on nimekirjas nn Luganski kaardiväe juht German Prokopjev, nn Donetski rahvavabariigi juht Andrei Purgin ja üks selle ...
* Vene armee uus vana sümbol

... seas on patriotism tõusnud taevalikku kõrgusse ... värvikombinatsiooni. Ametlikult on tegemist "nõukogude kaardiväe lindi" aktsiooniga, mis identiteediotsingute küüsis sipelnud venemaalaste poolt ...
* Noorkaardiväelased taas möllamas (täiendatud 19:50).

Venemaa võimupartei "Ühtse venemaa" noortetiib - nõukoguliku nime kandev ühendus "Noor Kaardivägi" on tolmu oma plakatitelt maha nühkinud ja asunud taas pikettima Eesti Vabariigi saatkonna juures Moskvas. ...