Orjolis tõmmati Ivan Julma mälestusmärgile kott pähe

0

Ivan IV Julm - kotita ja kotigaVenemaal Orjolis tõmmati eile tsaar Ivan Julma kujule kott pähe. Teo toimepanijale tehti pisihuligaansuse eest haldusprotokoll, teatas vene siseministeerium täna.

Siseministeeriumi piirkondliku pressiesindaja Karina Tharževskaja sõnul tuli 30. oktoobri hommikul politseisse kõne, et keegi oli kujule koti pähe tõmmanud.

Sündmuspaigale saadetud politseinikud tuvastasid teo toimepanija ja pidasid ta kinni.

«Talle koostati haldusprotokoll ja määrati trahv,» sõnas Tharževskaja. Ametnik ei täpsustanud kinnipeetu põhjendust teole.


Meedias ja suhtlusvõrgustikus avaldatud fotodel on näha, et tsaari hobuse kaela oli riputatud ka silt tekstiga «Kuidagi umbne ja pime on».

Ivan Julma mälestusmärk püstitati oktoobri alguses Issanda Ilmutamise peakiriku ette Oka ja Orliku jõe ühinemiskoha juurde kaldale ja avati ametlikult 14. oktoobril. Kuju on venemaa esimene mälestusmärk tsaar Ivan Julmale.

Allikas: Interfax/BNS

Kliki ka nendele artiklitele:

* Putin tegi timukas-tsaarist lugupeetud ja toreda valitseja
... itš, Ivan Julm, Ivan Groznõi, vanas eestikeelses kirjaviisis Joann, 1530–1584) oli 37 aastat Venemaa tsaar. Ta oli Vene ehk Moskva tsaaririigi esimene tsaar. Ta võitis sõja Kaasani ja Astrahani  ...
* Kuningas Magnus ja mannetu kuningriik

... huvipuuduse tõttu läks aga 1570 üle Moskva vürsti ning hilisema tsaari  Ivan IV poolele, kes pakkus talle vastutasuna noort slaavi soost aadlipruuti ning  isiklikku kuningriiki. Viimast aga vaid ...
* Adolf Friedrich, Mecklenburgi hertsog ja Eesti

... on aga nii, et see riik pidi puhverriigina puhtalt alluma Moskva Suurvürstiriigile (Ivan IV) ning ta andis Moskva isevalitsejale ka alluvusvande. Ka on keerulised lood Magnuse järglastega. Otseseid järglasi ...