SAURONI SILMA oma "loomulikus" keskkonnas ei taheta näidata.

0

Ülima Kurjuse kehastuse peegeldusena esitatud SAURONI SILM J. R. R. Tolkieni kääbikufantaasiast pidi "ehtima" Euroopa kõige kurjema ja õelama impeeriumi pealinna ööl vastu homset.

Tuleb tunnistada, et sedavõrd hästi sobivat "rekvisiiti" Moskvasse ei oskaks isegi parimates unenägudes näha. Sellise vidina istumist venemaa poliitilisse konteksti läbi planeeritud installatsiooni oleks raske, kui mitte võimatu, millegi sobivamaga asendada.

Aga "pidu" jääb siiski ära. Olgu siis selle õiglase tunnusmärgi mittelubamise taga Moskvasse, kas avalikult afišeeritud vene kirik või selle kiriku varjus niite tõmbavad vene tipp-poliitikud - ära ta jääb.

Õhtuleht kirjutas täna, et installatsioon "Sauroni silm" jääb Moskvas ära - kirik peab seda deemonlikuks.


Deemonliku riigi pealinna kavandatud ülimalt sobiva disainielemendi ärakeelamise kohta märgib leht edasi, et Moskvas kavandati algselt kolmanda Kääbiku-filmi "Kääbik: viie väe lahing" esilinastumise puhul suurejoonelist installatsiooni "Sauroni silm", mis pidi särama Venemaa pealinna kohal ööl vastu homset. Installatsioon jääb kiriku ägeda vastuseisu tõttu ära.

Saatanlik silm pidi sirama J. R. R. Tolkieni fantaasialugude fännide rõõmuks ööl vastu homset Moskva Citys IQ-kompleksi katusel. Installatsiooni korraldamisega tegelenud rühmitis Svetšenje aga jättis asja katki ja teatas, et "Sauroni silma" katusele ei tule, sest nii tormilist avalikkuse reaktsiooni ei oodatud, edastas tvrain.ru.

Nimelt astus installatsiooni vastu välja Vene õigeusu kirik, keda häiris "Sauroni silm" kui deemonlik sümbol, mis võib Moskvale häda kaela tõmmata.

Svetšenje kinnitas, et installatsioonil ei olnud mingit poliitilist või religioosset allteksti.

BHR/ÕL

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venemaa: Dalia Grybauskaitė on oma sõnu mittekontrolliv blondiin
... e viskamist ning oleme ka ausad - jagamist väiksemateks osadeks, sest vaid venemaa tükeldamisega saab ära võtta temas pesitseva kurjuse ning naabreid ahistama ajava imperialismi vähkkasvaja.
* Soome sotsiaaldemokraatide juhtfiguur ei lubaks Soomel pidada venemaad kurjuse riigiks.

Soome ekspeaminister hoiatas Venemaa pidamise eest kurjuse riigiks Soome endine peaminister Paavo Lipponeni (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) sõnul ei tohi Soome minna nii kaugele, et hakkaks Venemaad ...
* Ebola, venemaa, islamiterrorism - kolm kõige ohtlikumat nähtust maailmale täna.

... seda liiki kurjusega," ütles Obama.
* On saabunud aeg venemaale meenutada, et Kaliningrad ei ole venemaa osa!

... või vähhemalt ei lase venemaa sellisel soovil välja paista ja teeb omalt poolt kõik, et pisemgi separatismiilming maha suruda. Tõde on aga ühes lihtsas tõsiasjas - venemaa agressiivsusest ja kurjusest ...