Vladivostokki tuli tagasi Nikolai II

0

Nikolai II büst VladivostokisVenemaal on linn, mille nimi tõlkes maakeelde on ValitseIda e. Vladivostok. See venemaa kaguosas paiknev, umbes Tallinna suurune linn, on suhteliselt lähedases naabruses Hiina, Jaapani ja kõige sotsiaalsema, õnnelikuma, õiglasema, võrdseima ning vasakpoolsema tööliste-talupoegade riigiga - Põhja-Koreaga.

18. detsembril saabus linnale päev, kus sinna saabus tagasi Venemaa Keisririigi keiser ja õigeusu kirikus märtriks kuulutatud Nikolai II.

Ta saabus tagasi oma kunagise riigi ühte olulisemasse tugipunkti ausamba näol.

Samas on keeruline vastata küsimusele, kuidas saaks seostada Venemaa Keisririigi viimast valitsejat Vladivostoki linnaga?
Ta polnud isegi linna asutaja. 1859/1860. aastal tekkinud kindlustuse, sadama ja asunduse asutajaks võiks lugeda heal juhul keiser Aleksander II, kes oli Nikolai II eel-eel-eelkäia.

Siinkirjutajale tundub, et tegemist on endiselt venemaal toimuvate identiteediotsingutega.
Vene rahvas ja riik pole leidnud pidet ja juuri oma uuele riigile ning hetkel on kogu praeguse vene riigi poliitilis/ühiskondlik ja sümbolistlik paradigma toitumas kolmest olulisest elemendist - välispoliitiliselt kunagise nõukogude liidu nime all eksisteerinud riigi bipolaarse maailmavalitseja mälestustest, sisepoliitiliselt kunagise maailmariigi (Venemaa Keisririigi) korraldusest ning vaimselt kokteilist, milline on segatud õigeusust, natsionaalsotsialismist ning nõukogude ajupestud patriotismist.

Kõik nimetatud kolm vaala on kokku köidetud nn georgi lindiga. Kirjutasin selle rõhutatult väikese tähega, sest tegemist pole ajaloolise "Georgi lindiga" XVIII sajandist vaid selle haleda koopiaga - Putini poolt 2005. aastal algatatud uuspatriootliku liikumise sümboli näol.

Sümbolid on ülitähtsad.Nikolai II ausamba avamine Vladivostokis 18.12.2016. a.

Et sümbolid on ülitähtsad osised sootsiumis on aru saanud kõik need tegelinskid, kes tegelevad sotsiaalsete protsesside ning sündmuste planeerimise ja läbiviimisega. Visuaalsed sümbolid on kui paber vaimukommi ümber. Sümboleid austatakse, nende ümber luuakse laule, nutetakse, naerdakse ja nende nimel surrakse.

Ja nii siis on täna, et Vladivastokki loodi sümbol viimase vene keisri elik tsaari Nikolai II ausamba näol, mis eelnimetatud identiteediotsingute tõttu on saanud endale ülimalt kummalise kaaslase - barjeleefi naabermajal, millega ülistatakse 50. aasta möödumist tänase venemaa riigi loomisest e. vene sotsiaaldemokraatide mässust, nn 1917. a. oktoobrirevolutsioonist.

Kummaline on nimetatud kooslus eeljõige sellepärast, et sotside (tulevaste bolševike) poolt korraldatud riigipöörde käigus hävitati Vene riik, mille valitsejaks Nikolai II oli. Enamgi veel - punased, tulles võimule, tapsid elajalikult Nikolai II, tema abikaasa ja lapsed.

O tempora, o mores!

Oha aegu, oh kombeid! Tõepoolest. Mõrvarite ja riigitapjate järeltulijad püstitavad oma ohvri ausamba saatanliku vaimuga bareljeefi alla. Kas see on patukahetsus? Siiski jään ma oma arvamuse juurde, et tegemist on lihtsalt vene rahva vaimse segadusega, millest nad pole väljapääsu leidnud.

Kahtlen ka selles, kas leiavadki. Enne laguneb vene riik kui kurjuse kott kokku ja pudeneb pisikesteks omavahel nääklevateks riigikesteks.

Paul Puustusmaa

Kliki ka nendele artiklitele:

* Kindralleitnant Terras: Vabadussõda tõestas maailmale, et Eesti riiklus ja iseolemine on südames soovitud ja tahetud
... ja lahinguõnne. Kangelasi ja sümboleid on rahvale tarvis, sest läbi nende jutustustakse meie lugu edasi. Tahan täna eraldi ära märkida kindral Johan Laidoneri isikut, kes oli, on ja jääb Eesti sõjandu ...
* Igor Gräzin | Okupatsioonimuuseumi fantoom

Kultuur tähendab sümboleid – lipp, hümn, loosungid, Vana Tallinn, rahvariie, „Kodumaine viis“, kolhoos „Punane lipp“ jne. Rahva mälu ja koos sellega teadvus ja iseolemine on tähendused, mida need sümb ...
* Televiisori ja külmkapi duell ehk Kuidas käib võitlus vene inimeste hingede eest

... iks. Seda vaatamata, et Georgi lint oli kodusõjas valgete armee ja II maailmasõjas sakslaste pool sõdinud Vlassovi vabastusarmee sümbol. See on näide, kuidas tühjale kohale saab teha sümboli. Võib öeld ...
* Vene armee uus vana sümbol

Terve vene riik on viimased kakskümmend aastat võbisenud identiteediotsingute kriisis, mis on hõlmatud nii disaini- kui vaimuelementide tuunimisega. Põhjus on väga lihtne - varsti saja aastaseks saav ...