Fondijuht: Putin on maailma rikkaim inimene

0

Endine Venemaa suurim välisinvestor ja fondijuht Bill Browder ütles, et Putin on rikkaim inimene maailmas ja seda väga pika eduga.

Browder ütles telekanalile CNN, et tema arvates on Putini varanduse väärtus 200 miljardit dollarit. „Pärast 14 aastat võimul olekut ja kõike seda raha, mida riik on teeninud ja jätnud kulutamata koolide, teede ning haiglate peale – kõik see raha on varades, Šveitsi pangakontodel, aktsiates ja riskifondides, mida juhitakse Putini ja tema semude jaoks,“ ütles Browder.

Forbesi rikaste edetabelist Putinit ei leia, seevastu rikkaimaks inimeseks peetakse Bill Gatesi, kelle varanduse väärtuseks hinnatakse 79 miljardit dollarit.

Browderi sõnul seisnes Putini esimesed 8-10 aastat võimulolekut selles, kui palju raha ta saab kokku varastada. Võimule tulles on Putin täitnud nii enda kui ka oma sõprade taskuid. „Need isikud tapsid mu juristi Sergei Magnitski. Nad kõik said rikkaks, suured pangakontod, villad ja autod. Miks peaksime lubama neil tulla Ameerikasse, reisida Ameerikasse ja lasta neil siin omada pangakontosid,“ ütles Browder.


Ta lisas, et Venemaal on võimul see, kellel on õigus teisi inimesi arreteerida. „See on väga lihtne. Putini ümber on inimesi, kellel on õigus teisi arreteerida. Ei loe, kui rikas sa oled, kui sind võidakse arreteerida ja raha ära võtta,“ ütles Browder.

Putin on endine KGB ohvitser, kellest sai Venemaa peaminister 1999. aasta augustis ja president 2000. aasta mais. Aastatel 2001-2007 kasvas Venemaa majandus keskmiselt 7 protsenti aastas.

Rainer Saad
Äripäev


Kliki ka nendele aryiklitele:

* Agressiivse venemaa sõjaka Duce Putini varandus teeb temast rikkaima elava inimese maailmas.
Duce Putini - 200 miljardi dollari män. Viimaste uuringute põhjal on Putin nüüd maailma rikkaim inimene. Tema varanduse suuruseks hinnatakse 200 miljardit dollarit ehk 145 miljardit eurot Hinnang põhineb ...
* Forbes: Putin - maailma ebameeldivaim inimene

... tema väidetava aastateenistuse kuus korda. Venemaa presidendi Vladimir Putini aastane sissetulek peaministrina oli 3,6 miljonit ...
* Venemaa minevikust ja olevikust ehk Putinist ja rikkusest

... tema väidetava aastateenistuse kuus korda. Venemaa presidendi Vladimir Putini aastane sissetulek peaministrina oli 3,6 miljonit ...
* Putin - maailma rikkaim inimene

... mis ühendab uurivaid ajakirjanikke) poolt tuvastatud järeldustega, mille kohaselt on Venemaa presidendiks järjekordselt nimetatud Vladimir Putin ühtlasi maailma rikkaim inimene, kelle vara väärtuseks hinnatakse ...