Võimalik vaid venemaal - Beringi kahur ümbersulatamisele

0

Venemaal Kamtšatkal toodi vanametalli kokkuostupunkti äraandmisele ning ümbersulatamisele kuulsale taanlasest vene meresõitjale V. Bering'ile kuulunud kahur.

Relv pärines XVIII sajandist. Erilise lisaväärtuse relvale andis asjaolu, et ta leidis kasutamist Beringi kuulsal "Põhja ekspeditsioonil", mil kahurit kasutati Beringi poolt juhitava pisilaeva (backet boat) "Püha Peeter" relvastuses.

Relva väärtuseks hindavad vene spetsialistid 14 miljonit rubla, mis enne venemaa kallaletungi Ukrainale ja seetõttu rubla kiirele väärtuselangusele minekut oli ca 309 000 €. Kuna aga rubla on praegu vabakukkumisel, siis on see hind ilmselt muu, kuna 14 miljonit rubla täna maksab vaid 277 600 €.

Enam kui 273 aastat vana rariteet-kahur oli varastatud kaks aastat tagasi Beringi saarelt, Nikolskoje külas asuvast muuseumist.


Rariteet on hetkel antud krai kultuuriosakonna käsutusse, et see muuseumile tagastataks. Vene politseistunud miilitsad loodavad aga tabada kurjategijaid.

Hämmastav on see, et vargust ei märgatud. Veelgi kummalisem on see, kuidas kahur kurikaelte poolt tiriti metall kokkuostu punkti, mis asub saarest eemal ca 700 km mereteed pidi või linnulennult, suurel mandril. Aga see on ju venemaa.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Põlluaas: Tartu rahu piiridest de jure loobumiseks puudub vajadus
... kõigist oma õigustest, osast riigi territooriumist ning soovis seadustada ebaseadusliku piiri. Samas on piirivaidlusi Venemaaga enam kui kümnel riigil, kaasa arvatud USA (merepiir Beringi väinas) ja meie ...
* Jaanus Piirsalu: Kolm aastat katastroofini Venemaal?

... kraatri ümber passisid käsi laiutades mõned päästjad ning hulk tülpinud nägudega kohalikke. Neile ei paistnud selline vaatepilt üllatav, kuigi see oleks rohkem sobinud Geisrite orgu kaugel Kamtšatkal ja ...
* Olümpiavõitja Mait Riisman Moskvast: Venemaa korruptsioonivastase sõja omad ja võõrad
... sööb? Kamtšatka krabipüügi sadade miljonite dollarite suurune kvoot väljastati üldse omadele meestele, ilma igasugu konkursita, ja kogu selle eelarvest varastatud raha kõrval paistis ülevenemaalise onkoloogiainstituudi ...
* Jaapani peaminister: Medvedevi visiit Kuriilidele on andestamatu solvang
... on Jaapani diplomaatia jaoks äärmiselt tähtis teema.” Venemaa Kamtšatka poolsaarest lõunasse ulatuvad Kuriilid võtsid Nõukogude väed Teise maailmasõja ajal oma valdusse. Saartel elab 19 000 inimest. ...